Ασθένειες Ο Ντανιέλ επιτέθηκε στην Ελίνα ξανά

Παιδιά η πληγή της έκλεισε εντελώς και η φλεγμονή υποχώρησε...
Μένει τώρα να ξανά γίνει φυσιολογικό το ρουθούνι...Αν και έτσι όπως το βλέπω δεν θέλει και πολλές μέρες ακόμη...
Σας ευχαριστώ πολύ!
Μπράβο! Πολύ χαίρομαι που έληξε αίσια 😁
 
Καλημέρα παιδιά... Επανέρχομαι μετά από ένα μήνα δυστυχώς ξανά σε αυτό το θέμα...
Όπως σας είχα πει, η πληγή της είχε κλείσει και όλο το ρουθούνι της είχε ξεπρηστει...
Αλλά το ρουθούνι της παρέμεινε ανοιχτό...
Θα προσπαθήσω αύριο να ανεβάσω φωτογραφία...
Την Πέμπτη που μας πέρασε, μετά από ένα μπάνιο που έκανε άρχισε να το ξύνει και έτσι το ερεθησε και ήταν αρκετά κόκκινο...
Προχθές είδα ένα μικρό κομματάκι στο σημείο που της λείπει κομμάτι και έτσι όπως το είδα φαντάστηκα πως άρχισε να φτιάχνει το ρουθούνι της... Αλλά αυτο δεν πρόκειται να γίνει ποτέ...
Βγήκε κάτι μάλλον σαν καυκαλο που λένε από την μέσα μεριά και αυτό άρχισε να μεγαλώνει...
Δηλαδή λίγο ακόμη να μεγαλώσει αυτό θα κλείσει εντελώς το ρουθούνι της...
Και αυτό με ανυσηχει πιο πολύ...
Ο γιατρός "φοβάται" να ασχοληθεί... Δηλαδή εγώ τι να πω; δεν ξέρω πως να το αφαιρέσω και με τι;
Εχθές, προσπάθησα να το μαλακωσω με όρο και μπατονετα αλλά δεν έγινε κάτι...
Πρέπει σήμερα αυτό να βγει...
[automerge]1564541097[/automerge]
Μπορεί να της κάνω ζημιά και να βγει πάλι αίμα.. Η να ανοιξει νέα πληγή...
 
Εύα, τόσες σελίδες θέμα και δεν έχουμε καμία εικόνα της κατάστασης. Κι εμείς με τη σειρά μας τι να φανταστούμε και τι να προτείνουμε;
Το ξέρω Ανέστη, γιαυτό είπα θα ανεβάσω φωτογραφία το απόγευμα για να δείτε και εσείς πως είναι και να μου πείτε και εσείς την γνώμη σας.

Την πήγα σε γιατρό και της το έβγαλε. Μου είπε για μια εβδομάδα
Να της βάζω φυσιολογικό ορό και να έχω καθαρό το κλουβί της για να μην μολυνθεί πάλι..
Είναι ελαφρα ερεθισμένη τώρα..

Που και που ξύνει το ρουθούνι της όπου βρει. Ο γιατρός μου είπε εάν το πειράζει συνέχεια πάλι έτσι θα γίνεται η θα ματώνει...
 
Μια χαρά θα πάνε όλα. Περαστικά της❣.. Μάλλον ο Ντάνιελ ήθελε να δείξει την δύναμη του 😂
Δεν της το έκανε ο Ντανιέλ Μιχάλη... Προφανώς το ματωσε επειδή το ξύνει συνέχεια με το νύχι της...
[automerge]1564558831[/automerge]
Δεν της το έκανε ο Ντανιέλ Μιχάλη... Προφανώς το ματωσε επειδή το ξύνει συνέχεια με το νύχι της...
Σε ευχαριστώ
 
Φτιάξε ένα κολάρο (της Ελισάβετ) και φόρεσε της το Εύα, δεν υπάρχει άλλη λύση...
[automerge]1564560130[/automerge]
ψάχνω φωτογραφίες... Θα της το φορέσεις ανάποδα.. Θα σου δείξω
 
Θα βρεις ένα κομμάτι διάφανο πλαστικό (ίσως από διπλό ντύμα βιβλίων; Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι πιο σταθερό αυτή τη στιγμή) και θα το κόψεις σε αυτό το σχήμα

.Όχι, καλύτερα να πάρεις ένα κολάρο σκύλου (συνήθως είναι λευκό γαλακτερό) και να κόψεις ένα κομμάτι να κατασκευάσεις μια μινιατούρα... Δεν είναι σίγουρο πως από την πρώτη φορά θα πετύχεις το σχέδιο ή το μέγεθος, οπότε θα έχεις αρκετό πλαστικό να πειραματιστείς.
Να έχεις και λευκοπλάστ ώστε να ντύσεις την πλευρά που θα ακουμπά στο λαιμό της (εσωτερικός κύκλος) για να μη τη τραυματίσει, αλλά και για να κολλήσεις τις άκρες του κύκλου.
2.webp . p.webp Το μαύρο είναι μια προσπάθεια του γιατρού να φτιάξει ένα από ακτινογραφία για τον Μάριο, ο οποίος κόντεψε να τρελαθεί λόγω χρώματος.
 
Θα βρεις ένα κομμάτι διάφανο πλαστικό (ίσως από διπλό ντύμα βιβλίων; Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι πιο σταθερό αυτή τη στιγμή) και θα το κόψεις σε αυτό το σχήμα

.Όχι, καλύτερα να πάρεις ένα κολάρο σκύλου (συνήθως είναι λευκό γαλακτερό) και να κόψεις ένα κομμάτι να κατασκευάσεις μια μινιατούρα... Δεν είναι σίγουρο πως από την πρώτη φορά θα πετύχεις το σχέδιο ή το μέγεθος, οπότε θα έχεις αρκετό πλαστικό να πειραματιστείς.
Να έχεις και λευκοπλάστ ώστε να ντύσεις την πλευρά που θα ακουμπά στο λαιμό της (εσωτερικός κύκλος) για να μη τη τραυματίσει, αλλά και για να κολλήσεις τις άκρες του κύκλου.
View attachment 65648 . View attachment 65651 Το μαύρο είναι μια προσπάθεια του γιατρού να φτιάξει ένα από ακτινογραφία για τον Μάριο, ο οποίος κόντεψε να τρελαθεί λόγω χρώματος.
Ευχαριστώ Σισσυ μου... Θα αγοράσω και θα το προσπαθήσω... Ελπίζω να καταφέρω...
[automerge]1564562653[/automerge]
Ετσι να εφαρμόζει Σισσυ; f2085083e5cc498e681e424c8dabb51f.webp
 
Να υπολογίσεις να το κόψεις κάπως μεγαλύτερο (από το μέγεθος που πιστεύεις), ώστε να χωράει να ''σταυρώσει'' η μια πλευρά πάνω από την άλλη...
Ανάποδα από την εικόνα θα της το φορέσεις ώστε να μην μπορεί να τρίψει τη μύτη της στα κάγκελα-πατήθρες κτλ
33 ).webp
 
Του κάνει την δύσκολη, έχουν ζευγαρωσει;
Στα πάροτλετς δεν είναι τόσο ''απλές'' οι αντιδράσεις και γενικά οι συμπεριφορές τους...
[automerge]1564570802[/automerge]
Δεν είχα δει την ερώτηση σου Εύα...
Ετσι να εφαρμόζει Σισσυ;
Εσύ θα της το φορέσεις όπως σου σχεδίασα (προς τα πάνω, για να μη μπορεί να ξύσει τη μύτη της κάπου), αν δυσκολεύεται να φάει προσπάθησε να την βοηθήσεις (γενικά θέλει παρακολούθηση αυτό το διάστημα που θα φοράει κολάρο, δυστυχώς δεν βλέπω άλλη λύση)
33 ).jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Του κάνει την δύσκολη, έχουν ζευγαρωσει;
Κάναμε 7 αυγά αλλά δεν τα κρατήσαμε...
Απλα ώρες ώρες γίνεται πολύ επιθετικός ακόμη και μαζί μου...
Την είχε δαγκώσει κι άλλες φορές αλλά αυτή τη φορά της έμεινε κουσούρι...
 
Κάναμε 7 αυγά αλλά δεν τα κρατήσαμε...
Απλα ώρες ώρες γίνεται πολύ επιθετικός ακόμη και μαζί μου...
Την είχε δαγκώσει κι άλλες φορές αλλά αυτή τη φορά της έμεινε κουσούρι...
Τον πήρες μικρό σε ηλικία;
 
Δυόμιση μηνών
Περίμενε ένα λεπτό θα σου στείλω ένα βίντεο αλλά είναι η ίδια λογική
[automerge]1564572747[/automerge]
Δυόμιση μηνών
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Είναι η ίδια λογική. ΕΑΝ ΘΕς ΖΗΤΑ μου να το εξηγήσω
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top