Ασθένειες Ο Ντανιέλ επιτέθηκε στην Ελίνα ξανά

Θα πρέπει να ζητήσεις δοσολογία για κατευθείαν στο στόμα Εύα και όχι στο νερό...Χρειάζεται άμεση αντιμετώπιση αφού έχει πρηστεί πολύ... Μην αμελήσεις να μιλήσεις με τον γιατρό και να ζητήσεις τη γνώμη του για αντιφλεγμονώδες
 
Εύα, έφερα τα πάνω κάτω και βρήκα τη συνταγή...
Από τη στιγμή που πρόκειται για την ίδια περίπτωση=δάγκωμα=φλεγμονή
και για το ίδιο είδος πουλιού=parrotlet,
θεωρώ πως πρέπει να γνωρίζεις τι μου έδωσε η γιατρός στην ανάλογη περίπτωση
Meloxicam λέγεται το αντιφλεγμονώδες
64473
 
Εύα, έφερα τα πάνω κάτω και βρήκα τη συνταγή...
Από τη στιγμή που πρόκειται για την ίδια περίπτωση=δάγκωμα=φλεγμονή
και για το ίδιο είδος πουλιού=parrotlet,
θεωρώ πως πρέπει να γνωρίζεις τι μου έδωσε η γιατρός στην ανάλογη περίπτωση
Meloxicam λέγεται το αντιφλεγμονώδες
View attachment 64473
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ πολύ Σισσυ μου❤️️️️️
[automerge]1561421461[/automerge]
Έχει τις ίδιες ιδιότητες με τα algofren απλά με άλλη ουσία...
 
Καλημέρα παιδιά... Το βραδυ έκανε μαύρες κουτσουλιές...
Καλά πάμε... 😫
[automerge]1561437300[/automerge]
Καλημέρα παιδιά... Το βραδυ έκανε μαύρες κουτσουλιές...
Καλά πάμε... 😫
Γράψτε λάθος παιδιά... Ξέχασα... Εχθές έφαγε καρβουνακι...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το έχεις βγάλει τώρα που άρχισες την αντιβίωση;
Ναι και το σουπιοκοκκαλο... Ύστερα θα τηλεφωνήσω και στο γιατρό..
[automerge]1561439578[/automerge]
Σήμερα φαίνεται λίγο καλύτερα...
Αλλά δυστυχώς πάλι δεν τα κατάφερα με την κρέμα...
Μπήκε πάλι στη μύτη της... Δεν μπορώ να της κάνω επάλειψη κάνει σαν τρελή... Θα στρεσσαριστει στο τελος
 
Πρέπει όταν την πιάνεις να της ακινητοποιείς το κεφάλι. Θα την κρατάς στη χούφτα σου και με τον αντίχειρα και τον δείκτη θα της κρατάς ράμφος και κεφάλι ώστε να μην μπορεί να κουνηθεί Εύα μου. Εννοείται στο ένα χέρι με το άλλο βάζεις την κρέμα...
 
Πρέπει όταν την πιάνεις να της ακινητοποιείς το κεφάλι. Θα την κρατάς στη χούφτα σου και με τον αντίχειρα και τον δείκτη θα της κρατάς ράμφος και κεφάλι ώστε να μην μπορεί να κουνηθεί Εύα μου. Εννοείται στο ένα χέρι με το άλλο βάζεις την κρέμα...
Όσο μπορώ της κρατω το ράμφος αλλά αυτή πάλι κουνιέται και κουνάει δυνατά το κεφάλι... Σαν τρελή κάνει...
Και δεν μπορεί κάποιος άλλος να με βοηθήσει...
 
Αν εξοικειωθείς μπορείς να την ακινητοποιήσεις, εξάσκηση χρειάζεται, να σε νιώσει αποφασισμένη και σταθερή ώστε να αναγκαστεί να υποταχθεί (αφού δεν θα μπορεί να κουνηθεί)...
Με αυτό τον τρόπο δίνω και στο στόμα τους την αντιβίωση όσες φορές έχει χρειαστεί
 
Θέλει να νιώσει αποφασιστικότητα το πουλάκι όπως λέει η Σίσσυ. Και ο Ερνέστο έκανε σαν τρελλός όταν του δίναμε αντιβίωση ή όταν του βάζαμε κρεμα στο ποδαράκι αλλά με τα γλυκόλογα, το σταθερό κράτημα και τη σιγουριά ένιωσε κι αυτός σίγουρος. Προσπάθησε να την έχεις σαν να είναι ξαπλωμένο ανάσκελα, παρατήρησα ότι τον δικό μου τον ηρεμούσε λίγο.
Αντε και γρήγορα περαστικά στην ψυχούλα.
 
@eva vrs δοκίμασε να την τυλίξεις με μια υφασμάτινη πετσέτα ολόκληρη αφήνοντας ακάλυπτο μόνο το πρόσωπό της, έτσι θα μπορέσεις να την ελέγχεις καλύτερα και θα μπορέσεις να της βάλεις την αλοιφή όπως πρέπει.
Δες το παρακάτω
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

εύχομαι περαστικά !
 
Σας ευχαριστώ όλους παιδιά... Θα σας ξανά γράψω όταν τελειώσω την θεραπεία...

Ο γιατρός είπε αφού άρχισα τη φλατζιλ θα συνεχίσω με αυτή...
Ένα χάπι σε ένα νεροπότηρο για 8 ημέρες τουλάχιστον...

Και 8 ημέρες fucicort γιατί έχει και σαν πυον...
Αν δεν βελτιωθεί ως τότε θα συνεχισω άλλες 6 ημέρες...
Αρκεί να μην ξεπεράσω το όριο των 14 ημερών όπως αναφέρει και στο χαρτί οδηγιών...
Καλό μεσημέρι ❤️️️️️
 
Περαστικά της.. Τι να πω...
Αυτό το αντιφλεγμονωδες της Σισσυ;
Όχι τη Fucicort... Ευτυχώς την βρήκα γιατι τα περισσότερα έχουν έλλειψη αυτόν τον καιρό...
 
Back
Top