Ασθένειες Ο Ντανιέλ επιτέθηκε στην Ελίνα ξανά

Δηλ όχι αντιβίωση στο στόμα, όχι αντιφλεγμονώδες-παυσίπονο αλλά κρέμα κορτιζόνης... Εύχομαι να το ξεπεράσει το πουλάκι, περαστικά!
Δεν χρειάζεται μου είπε από το στόμα γιατί πίνει νερό μόνη της...

Και όσο για το παυσίπονο όταν το ανέφερα μόνο που δεν φώναζε...
[automerge]1561455052[/automerge]
Η αλοιφή αντιφλεγμονωδες είναι..
 
Και όσο για το παυσίπονο όταν το ανέφερα μόνο που δεν φώναζε...
Κάθε γιατρός έχει τη δική του άποψη...
Θέλω όμως να τονίσω πως η P Gray αλλά και ο Α Ακρίβος μου έχουν συνταγογραφήσει το συγκεκριμένο φάρμακο για ανάλογες περιπτώσεις. (και σταματώ εδώ :) )
 
Χθες παιδιά της έβαλα 3 φορές την fucicort και σήμερα είδη δύο... Άλλη μια επάλειψη έμεινε για σήμερα...

Είναι είδη πολύ καλύτερα το κορίτσι μου...
Άρχισε σιγά σιγά να φεύγει το πρήξιμο και το κόψιμο άρχισε να κλείνει...
😍
 
Τέλεια! Θέμα χρόνου ήταν να επανέλθει! Μπράβο!
Ααα εγώ δεν το περίμενα... Πίστευα πως θα φύγει το πρήξιμο αλλά το ρουθούνι της θα μείνει ανοιχτό...

Ευτυχώς όμως γίνεται το αντίθετο...

Σε ευχαριστώ... 😊
 
Ααα εγώ δεν το περίμενα... Πίστευα πως θα φύγει το πρήξιμο αλλά το ρουθούνι της θα μείνει ανοιχτό...

Ευτυχώς όμως γίνεται το αντίθετο...

Σε ευχαριστώ... 😊
Γίνεται ποτέ κάποια πληγή να μείνει ανοιχτή; Όσο σοβαρό και εάν είναι ένα τραύμα στο τέλος θεραπεύεται, ασχέτως από το εάν έχουμε παρέμβει εμείς ή όχι 🙂
 
Μπράβο βρε Εύα!👍δεν σου κρύβω πως τα ''είχα χρειαστεί''😱
Είναι ευδιάθετη, τρώει, πίνει;

Τέλεια! Θέμα χρόνου ήταν να επανέλθει!! Μπράβο!

Το θέμα Γιάννη μου ήταν να μην καταπέσει γενικά ο οργανισμός του πουλιού (από τη μεγάλη ταλαιπωρία-πόνο κτλ), κάτι που δεν ήταν σίγουρο αλλά και ευτυχώς δεν συνέβει:)
 
Μπράβο βρε Εύα!👍δεν σου κρύβω πως τα ''είχα χρειαστεί''😱
Είναι ευδιάθετη, τρώει, πίνει;
Τρώει πίνει παίζει... Τωρα που έχουν χωριστεί κάνει με την άνεση της ότι θέλει η γλυκιά μου...
Μάλιστα σήμερα έκανε διάφορα ακροβατικά... αυτά τα κάνει πιο πολύ για να της δώσω σημασία και να της πω μπράβο... 😊😍


Το θέμα Γιάννη μου ήταν να μην καταπέσει γενικά ο οργανισμός του πουλιού (από τη μεγάλη ταλαιπωρία-πόνο κτλ), κάτι που δεν ήταν σίγουρο αλλά και ευτυχώς δεν συνέβει:)
Την δεύτερη και τρίτη ημέρα ήταν πολύ χάλια...
Έλεγα ότι η δεν αναρρώσει πλήρως η θα πεθάνει...
Ευτυχώς όμως βγήκα λάθος...
 
Την δεύτερη και τρίτη ημέρα ήταν πολύ χάλια...
Έλεγα ότι η δεν αναρρώσει πλήρως η θα πεθάνει...
Ευτυχώς όμως βγήκα λάθος...
Ευτυχώς, γιατί πολύ φοβόμουν... Δεν μου είπες, τρώει; δείχνει λίγο καλύτερα ή αρκετά καλύτερα;
Τώρα είδα την απάντηση σου! Μπράβο!
Κοίτα...😛κακομοίρα μου, μη τυχόν και τους ξαναβάλεις μαζί.. Έρχομαι αμέσως να στους πάρω! 😁
 
Ευτυχώς, γιατί πολύ φοβόμουν... Δεν μου είπες, τρώει; δείχνει λίγο καλύτερα ή αρκετά καλύτερα;
Τώρα είδα την απάντηση σου! Μπράβο!
Ευχαριστούμε Σισσυ μου... ❤️️️️️

Έκανα ένα λάθος και δεν φαίνεται η απάντηση μου...
Ας το διορθώσει κάποιος... Ευχαριστώ
 
Κοίτα...😛κακομοίρα μου, μη τυχόν και τους ξαναβάλεις μαζί.. Έρχομαι αμέσως να στους πάρω! 😁
Αχ έλα να τους πάρεις για ένα μήνα να πάω διακοπές 😀

Δεν πρόκειται ξανά... Αυτός είναι ικανός να τη σκοτώσει κιόλας...
 
Περαστικά κι αγύριστα. Δεν είχα καλό προαίσθημα απο τις περιγραφές σου και χαίρομαι που βγήκε λάθος. :)

Απο μακριά κι αγαπημένοι πια.
Ούτε εγώ είχα Ανέστη...
Αφού είδη έχει βελτιωθεί η κατάσταση της πραγματικά ηρέμησα...
Σε ευχαριστω πολυ...
 
Παιδιά η πληγή της έκλεισε εντελώς και η φλεγμονή υποχώρησε...
Μένει τώρα να ξανά γίνει φυσιολογικό το ρουθούνι...Αν και έτσι όπως το βλέπω δεν θέλει και πολλές μέρες ακόμη...
Σας ευχαριστώ πολύ!
 
Back
Top