Αγορά Ο αγαπημενος Τουιτι

Πραγματικα Ιωαννα εχεις δικιο σας ειχα ανακαληψει τυχεα οταν ειχε σταματησει αυτο το site και παντα ειχα την απορια γιατι και δεν σου κρηβω πως μεσα απο ολους σας εβρησκα λυσεις στις αποριες που ειχα και ηταν μια ευχαριστη εκπληξη που ξαφνικά ξεκηνησε παλυ και μαζευτικαμε οι τρελοι και λεμε τις χαρες και τις λυπες μας 🙂
 
εξερετοι ανθρωποι αυτοι που βρηκαν το παπαγαλακι σου και δεν στο εδωσαν προτηνε τους να μπουν στην παρεα να τους δωσουμε συγχαρητηρια ολοι. Εγω πριν περιπου 3-4 μηνες ενας συναδεφος βρηκε στο δρομο ενα Lovebird και ξεροντας την αρρωστια μου μου το εδωσε και ηταν σχεδων ετοιμο να πεθανει με πολυ προσπαθια το συνεφερα αυτη τη στιγμη ειναι κολημενο πανω μου τρωει απο τα χερια μουκαι ερχετε και με φιλαει κουρνιαζει πανω μου... Και ερχονται στιγμες που πραγματικα σκεπτομαι τον ανθρωπο που τον εζασε τι στεναχωρια πηρε και πρωσπαθω να του δινω τοση αγαπη που εχει γινει μελος της οικογενειας ο μπαμπας του ειμαι εγω ειναι μαμα του η μικρη μου κορη και η μεγαλη ειναι η αδελφη του η γυναικα μου που φοβατε τα πουλια ειναι απλα μια ανωνημη θεια του απο ολα αυτα πιστευω να καταλαβενετε πως περναει ο Σταυρος
[του δωσαμε το ονομα του συναδελφου που τον βρηκε και μας τον εδωσε]
 
Το Γιουτζακο δε μου τον εδωσαν ποτε πισω,τον εξαφανισαν μαλιστα!
 
Μπράβο σου για την επιλογή Σωτήρη, θα σου λείψει αλλά τουλάχιστον θα είσαι ήσυχος ότι περνάει καλά !
 
Σωτηρηηη μου ενα μεγαλο ευχαριστω! Ο Τουιτι ειναι απλα ΥΠΕΡΟΧΟΣ
 
Τιποτα δεν ειναι τυχαιο σε αυτη την ζωη..

Εχασες τον Γιουτζι μια φορα... Βρηκες απο το πουθενα ακριβως το ιδιο πουλι χωρις να κανεις τιποτα εσυ παρα μονο η ιδια η τυχη σε διαλεξε για να εισαι η κανουργια του μαμα...
τιποτα δεν ειναι τυχαιο 😉
 
Τα ιδια ισχυουν και με τον Πριμακο. Εχασα τον Παπιο αλλα μου εδωσαν ενα καταπληκτικο μωρο. Μου εφυγε ο Γιουτζι και ηρθε ο Τουιτι. Δε θα σταματησω να σε ευχαριστω.
 
Καλησπέρα, ξέρω δεν είναι η σωστή ενότητα, διάβασα το θέμα που είχες ανοίξει Ιωάννα, κάθε μήνυμα με αγωνία τότε που σου έφυγε ο Γιουτζι, και ήθελες να τον ξαναπάρεις πίσω από εκείνον που τον βρήκε, αλλά δεν βρήκα τελικά, ποιά ήταν η συνέχεια; Τον πήρες πίσω; Απλά είναι σαν σενάριο βιβλίου και με έχει πιάσει η αγωνία
 
  • Like
Αντιδράσεις: Joy
Δυστυχως δεν τον πηρα πισω. Την επομενη κ ολας μερα τον εξαφανισε. Ειχα ηδη μιλησει με φιλο (διοικητης στην αστ. Πειραια), μου ειπε εαν το δω παλι ή εστω το ακουσω να μεινω στη γωνια κ να ειδοποιησω την αστυνομια. Αυτο που εκανε θεωρειται κλοπη.
 
Back
Top