Γενικά Ο κήπος με τα καναρίνια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης vasilis@
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

vasilis@

PB New Member
Εγγραφή
18 Σεπ 2018
Μηνύματα
129
Πόλη
Φλώρινα
Κυριακή σήμερα, μέρα χαλάρωσης και ενασχόλησης με τους αγαπημένους μας φίλους, τα πουλάκια μας, παρέα με... καφέ. Με την ευκαιρία αυτή, σας παρουσιάζω το δεύτερο ζευγαράκι μου με τα λευκά, που μόλις αφίχθη και μερικές φώτο απο τον κήπο όπου βρίσκονται τα πουλάκια, εφ όσον οι προηγούμενες που δημοσίευσα σας άρεσαν. Παρακαλώ τα φώτα σας για το αν τα νεα πουλάκια είναι κυρίαρχα, υπολειπόμενα κτλ. Το θηλυκό δεν έχει καθόλου κίτρινο στο φτερό, έχει όμως
λίγο γκρί, στο πίσω μέρος του κεφαλιού. Το αρσενικό έχει λίγο κίτρινο στο φτερό. Ελπίζω να σας αρέσουν.:)DSC01981_800x600.webpDSC01958_800x600.webpDSC01959_800x600.webpDSC01965_800x600.webpDSC01971_800x600.webpDSC01975_800x600.webpDSC01982_800x600.webpDSC01973_800x600.webpDSC01986_800x600.webpDSC01989_800x600.webp
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Το θηλυκο δειχνει υπολειπομενο με τικ, δε νομιζω να πειραζει. Το αρσενικο κυριαρχο. Θα παρεις ποικιλια απογονων ειναι ενδιαφερον ζευγαρωμα.

Ολα τα αλλα ειναι φανταστικα εκτος ισως απο τα ουζα που θα μας κερασεις οταν ερθουμε. Με 12 και mini εγω δεν κουνιεμαι!

Βαζεις κατι στο νερο; Το ειδα και σε αλλες φωτογραφιες;

Καλοριζικα!
 
Αρα, Δημήτρη έχουμε αρσενικό κυρίαρχο και θηλυκό υπολειπόμενο... Να δούμε τι θα βγάλουν...
Στα πουλάκια βάζω ΝΕΚΤΟΝ ΒΙΟ αυτή την περίοδο, για την πτερόροια.

Εννοείτε, όποτε θέλετε, ο κήπος είναι ανοιχτός και σας περιμένει με ούζα και τσίπουρα. 😉😵:)DSC09879_800x600.webp
 
Να δούμε τι θα βγάλουν...
Γνωρίζεις;

Σαν συμβουλή, επειδή βλέπω οτι το άλλο ζευγάρι οπάλ που πήρες είναι μάλλον κόκκινου παράγοντα, αν μπλέξεις με πολλά λιποχρώματα θα τρέχεις. Εαν και εφόσον θέλεις να φτάσεις τα πουλιά σε επίπεδα προτύπων.
 
Μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής, τι εννοείς θα τρέχω; Για πιο λόγο;
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Θελουν διαφορετικη διατροφη/διαχειριση. Η αυγοτροφη των κιτρινων δεν ειναι η ιδια με αυτη των κοκκινων.
Θα τρεχεις με διαφορετικες παρασκευες στην περιπτωση που θες τα πουλια εντος των εκθεσιακων τους προτυπων.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Θελουν διαφορετικη διατροφη/διαχειριση. Η αυγοτροφη των κιτρινων δεν ειναι η ιδια με αυτη των κοκκινων.
Θα τρεχεις με διαφορετικες παρασκευες στην περιπτωση που θες τα πουλια εντος των εκθεσιακων τους προτυπων.
Α...ok Δημήτρη, οι εκθέσεις προς το παρόν δεν με ενδιαφέρουν. Στο μέλλον βλέπουμε. Οσο αφορά την διαχείριση των ζευγαριών, οι όποιες διαφορετικότητες, νομίζω δεν με ενοχλούν. Θα δώσω αυτά που αναλογούν στο κάθε ζευγάρι. 😉
 
Μπράβο Βασίλη με σταθερα βήματα και πολύ μεράκι φτιάχνεις ένα κοπαδακι ζηλευτό...
Θα έρθουν και τα φωνής να συμπληρώσουν τον παράδεισο που φτιάχνεις...
Γιάννη σε ευχαριστώ πολύ. Άντε ανυπομονώ να έρθουν κι αυτά να "τρελαθούμε" λίγο... 👍
 
Υποψιάζομαι πως κάπως έτσι θα πρέπει να είναι και ο παράδεισος...
Ευχαριστώ Γιάννη για τα καλά σου λόγια! Πάντως το σίγουρο είναι πως ο παράδεισος θα έχει πουλιά...
Τα πουλια ειναι πανεμορφα, το ιδιο και ο κηπος σου!

Παραδεισος!
Ευχαριστώ Νεκτάριε!
Πολυ ομορφος χωρος μπραβο!
Σε ευχαριστώ Ζαχαρία!
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Να ρωτήσω κάτι; Γιατί τα έχεις χώρια ενώ δεν είναι να ζευγαρώσουν αυτήν την εποχή; Δε θα ήταν καλύτερα να μπορούν να εκμεταλευτούν ανά δύο το κλουβί σε όλο του το μήκος;

Οι φωτογραφίες πραγματικά εντυπωσιακές.
 
Όπως γράψανε και οι άλλοι …. ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ .
Όμως πρόσεχε ποιους βάζεις μέσα
Ολα τα αλλα ειναι φανταστικα εκτος ισως απο τα ουζα που θα μας κερασεις οταν ερθουμε. Με 12 και mini εγω δεν κουνιεμαι!
γιατί θα το μετατρέψου σε Κόλαση.
Καλού κακού βαλε στον ρόλο που Αγ. Πέτρου τον κ. Μάκη ή τον κ. Μισαλουρη
μήπως και φάνε πόρτα μερικοί.:)
 
Γιατί τα έχεις χώρια ενώ δεν είναι να ζευγαρώσουν αυτήν την εποχή;
Θανάση, τα εχω χωριστά πάντα ολα τα πουλιά, για να μπορώ να διαχειρίζομαι τις διαφορετικές διατροφικές τους ανάγκες. 😉
Μπράβο σου όπως σου έγραψαν κ τα παιδιά τα πουλακια τέλεια κ ο κήπος σου θαυμάσιος πραγματικά παράδεισος. Αντε μετά να μην περιμένει; Την Κυριακή πως κ πως
Σε ευχαριστώ Έυα, να είσαι καλά! Ευτυχώς εκτός απο την Κυριακή, υπάρχουν και τα απογεύματα...
Ελπίζω να έχεις προνοησει για την ασφάλεια τους.
Γρηγόρη, το ξέρω ο,τι οι κίνδυνοι είναι πολλοί... Εξω τα βγάζω για συγκεκριμένο χρόνο, και πάντα κάτω απο το "άγρυπνο βλέμα μου"!
Όμως πρόσεχε ποιους βάζεις μέσα
γιατί θα το μετατρέψου σε Κόλαση.
Χα χα... 😀 Παναγιώτη ξέρεις κάτι και δεν μας το λες; Νομίζω ο,τι όποιος και να πάρει τον ρόλο του "πορτιέρη" μετά τα τσίπουρα, δεν θα μπορεί να αντεπεξέλθει στα καθήκοντά του.😀😵 Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Καλώς υποδέχτηκες τα λευκά σου! Πανέμορφα! Πόσο μου αρέσουν! Πολύ καλή επιλογή για προσθήκη! Να σου ζήσουν και αυτά και να τα χαίρεσαι με κελαηδίσματα και επιτυχημένες αναπαραγωγές! Το θέμα σου θα πρέπει να μετονομαστεί σε "Ο κήπος της εδέμ"! Με τόσα χρώματα, ήχους και οργιώδη ζωή δεν χορταίνω να τον χαζεύω, πόσο μάλλον εσύ! Αναμένουμε τις επόμενες αφίξεις σου!:)👍
 
To είπαν όλοι, δεν μπορώ όμως να μην το πω κι εγώ.
Υπέροχα πουλάκια σε έναν θαυμάσιο κήπο. Μπράβο σου, ζηλεύω τον μικρό παράδεισο που έφτιαξες για σένα και τους φίλους σου.
 
Back
Top