Γενικά Ο Jim το pacific parrotlet

Όταν βλέπω φραουλίτσα δεν θέλω τίποτε άλλο να καταβροχθισω🤣IMG_20190611_171547-768x1365.webpIMG_20190611_171443-768x1365.webp
[automerge]1560262780[/automerge]
Ωραίος ο νέος και οχι και πολυ τζαναμπέτης με το φαγητό όπως κάτι άλλοι ονόματα δε λέμε Ερνέστο δε θίγουμε.
Σας ευχαριστούμε κ. Διονυση! Να χαίρεστε και εσείς τα μικρά ζουζουνακια!
 
Παίζει και με το yoyo τώρα Βάσω;😋
Σαν μικρό μπλε ζελεδακι είναι. Πρόσεξε μην το φας καμία μέρα.
Καλά με το yoyo τρελαίνεται για πολύ παιχνίδι...
 
Καλά δεν ντρέπεσαι Βάσω; Στον Τζιμακο του έχεις ένα ολόκληρο τσαμπι κεχρί και στον Ηρακλή ούτε ένα σποράκι; Τι διακρίσεις είναι αυτές; 😃
Άντε βρε του έχω μπρόκολο του Ηρακλή 😝δεν του αρέσει καν το κεχρί
 
Άφησε του το 2 μέρες στο κλουβί να το συνηθίσει και θα δεις σε ποιόν δεν του αρέσει. Πάντως ο Τζιμακος είναι μια γλυκά!
Μωρέ και τρεις το άφησα ούτε να το.φτύσει σου λέω ...ότι άλλο το τρώει κεχρί με τίποτα...
 
Καλά δεν ντρέπεσαι Βάσω; στον Τζιμακο του έχεις ένα ολόκληρο τσαμπι κεχρί και στον Ηρακλή ούτε ένα σποράκι; Τι διακρίσεις είναι αυτές; 😃
😁Και να΄ταν μόνο αυτό Γιάννη... Δες πως κρατάει σε απόσταση τον Ηρακλή, ενώ με τον Τζιμάκο όλο...😛μου ξου ξου είναι! 🤣
 
😁Και να΄ταν μόνο αυτό Γιάννη... Δες πως κρατάει σε απόσταση τον Ηρακλή, ενώ με τον Τζιμάκο όλο...😛μου ξου ξου είναι! 🤣
😄
Ε βέβαια. Ήρθαν τα άγρια να διώξουν τα ημέρα Σισσυ! Στον Τζιμακο του φτιάχνει κάθε μέρα σαλάτες με διάφορα και τον Ηρακλή τον ξεπεταει με ένα μπρόκολο. Έτσι δημιουργούνται τα παιδικά τραύματα 😜
 
😄
Ε βέβαια. Ήρθαν τα άγρια να διώξουν τα ημέρα Σισσυ! Στον Τζιμακο του φτιάχνει κάθε μέρα σαλάτες με διάφορα και τον Ηρακλή τον ξεπεταει με ένα μπρόκολο. Έτσι δημιουργούνται τα παιδικά τραύματα 😜
😛 ΣωστόςΓιάννη! Το χρήσιμο, το εννοώ! Μια χαρά βλέπει και καταλαβαίνει ο Ηρακλής 😉 😁
 
Τέλειος καφές, τέλεια παρέα!
Καλύτερη δεν γίνεται 😃
[automerge]1560372116[/automerge]
😁Και να΄ταν μόνο αυτό Γιάννη... Δες πως κρατάει σε απόσταση τον Ηρακλή, ενώ με τον Τζιμάκο όλο...😛μου ξου ξου είναι! 🤣
Μωρέ παιδιά ο Ηρακλής τα έχει βρει με τον άντρα μου... Θα σας βάλω μια μέρα να δείτε τι κόλπα του κάνει του ανοίγει τα φτερά λες κ θέλει να τον αγκαλιάσει, χωρίς υπέρβολες όμως, άλλος τον καθαρίζει κ άλλος τον ταιζει και άλλον αγαπάει🤣😭
[automerge]1560372203[/automerge]
Η καλυτερη παρεα για καφε!
Η καλυτεροτερη😉
 
Τυχερός ο⭐ Τζιμάκος!
Βάσω μου, κόψε το σχοινάκι πιο κοντό και κάνε έναν κόμπο στο τέλος, εκεί που ξεφτίζει.
Είναι επικίνδυνο να μπλεχτεί ο μικρούλης 🙂
64188
 
Τυχερός ο⭐ Τζιμάκος!
Βάσω μου, κόψε το σχοινάκι πιο κοντό και κάνε έναν κόμπο στο τέλος, εκεί που ξεφτίζει.
Είναι επικίνδυνο να μπλεχτεί ο μικρούλης 🙂
View attachment 64188
Έχεις δίκιο Σίσσυ μου😚😳Σε ευχαριστώωω για την παρατήρηση... Είναι ο Σταυρουλης να μου τον φυλάει από το κακό το μάτι 😊
[automerge]1560456035[/automerge]
Και κάτι που θέλω. Θέλω παρατηρήσεις για το κλουβί του..
[automerge]1560456146[/automerge]
Τέλειος!
Μ αυτή τη μπάλα παίζει; Τη σχοινενια..
Αχ τώρα κατάλαβα ποια λες βρε Γιώργο... Ναι παίζει κάνει κούνια αλλά προτιμά το άλλο με τις τρεις μπαλιτσες
 
Back
Top