Γενικά Ο Jim το pacific parrotlet

Καλέ τι ζουζούνι είναι αυτό! Θα σου αποκαλύψω το μυστικό μου. Όταν ο Σαχαμπ πέφτει με τα μούτρα στο φαγητό, όπως ο δικός σου, δεν κρατιέμαι και σκύβω και του φιλάω την πλατουλα! Εσύ κρατιέσαι; 😍
 
Σε ευχαριστώ πολύ Αμβρόσιε 😃
Να είσαι καλά Βάσω! Αν και δεν χρειαζόταν να ευχηθώ. Είναι σίγουρο ότι του προσφέρετε καθημερινά βασιλικά γεύματα με την αγάπη σας! 🙂👍
 
Καλέ τι ζουζούνι είναι αυτό! Θα σου αποκαλύψω το μυστικό μου. Όταν ο Σαχαμπ πέφτει με τα μούτρα στο φαγητό, όπως ο δικός σου, δεν κρατιέμαι και σκύβω και του φιλάω την πλατουλα! Εσύ κρατιέσαι; 😍
Θα πω λες και βλέπω τον εαυτό μου! Πως να κρατηθούμε; Όχι πες μου 😘
[automerge]1553808310[/automerge]
Να είσαι καλά Βάσω! Αν και δεν χρειαζόταν να ευχηθώ. Είναι σίγουρο ότι του προσφέρετε καθημερινά βασιλικά γεύματα με την αγάπη σας! 🙂👍
Εννοείται απλά σιγά σιγά εύχομαι να τρώει αρκετά φρούτα κ λαχανικά. Οι πιπεριές δεν του πολύ αρέσουν και το μήλο καθόλου...
 
Εννοείται απλά σιγά σιγά εύχομαι να τρώει αρκετά φρούτα κ λαχανικά. Οι πιπεριές δεν του πολύ αρέσουν και το μήλο καθόλου...
Θα τα συνηθίσει κάποια στιγμή και θα τα καταναλώνει με όρεξη! Τις πρώτες φορές είναι επιφυλακτικά και δεν τα δοκιμάζουν. Εσύ μην πτοείσαι! Να επιμείνεις να του δίνεις και θα δεις ότι τα μάθει και θα τα τρώει!👍
 
οι πιπεριές δεν του πολύ αρέσουν και το μήλο καθόλου
Αν του έδωσες μόνο πράσινες πιπεριές, δοκίμασε και τις κόκκινες. Τα δικά μου τις λατρεύουν. Το μήλο και ο δικός μου δεν το τρώει πολύ, προτιμάει το μανταρίνι και το αχλάδι. Το κάθε ένα έχει διαφορετικο γουστο αλλά και ιδιοτροπίες. Σκέψου πχ ότι όλα τρελαίνονται για μπανάνες και ο μικρός μου ούτε καν τις ακουμπάει 😱
 
Αν του έδωσες μόνο πράσινες πιπεριές, δοκίμασε και τις κόκκινες. Τα δικά μου τις λατρεύουν. Το μήλο και ο δικός μου δεν το τρώει πολύ, προτιμάει το μανταρίνι και το αχλάδι. Το κάθε ένα έχει διαφορετικο γουστο αλλά και ιδιοτροπίες. Σκέψου πχ ότι όλα τρελαίνονται για μπανάνες και ο μικρός μου ούτε καν τις ακουμπάει 😱
Και τις πράσινες κ τις κόκκινες δοκίμασα... Το ίδιο αποτέλεσμα..😟αύριο θα του βάλω αχλάδι κ πορτοκάλι να δούμε...
 
Κουκλάκι :)
μήλο καθόλου...
Του αρέσει να τρώει τα ξυλάκια που κάνουμε σουβλάκια (καλαμάκια αθηναϊκά);
Αν του αρέσουν, κάνε σουβλάκι (καλαμάκι) με μικρά κομματάκια μήλο... Θα το φάει, για να βρει το ξύλο να γρατζουνισει και θα το συνηθίσει. Έτσι έκανα κ έπιασε :)
 
Κουκλάκι :)

Του αρέσει να τρώει τα ξυλάκια που κάνουμε σουβλάκια (καλαμάκια αθηναϊκά);
Αν του αρέσουν, κάνε σουβλάκι (καλαμάκι) με μικρά κομματάκια μήλο... Θα το φάει, για να βρει το ξύλο να γρατζουνισει και θα το συνηθίσει. Έτσι έκανα κ έπιασε :)
Θα το δοκιμάσω...🤔σε ευχαριστώ για την ιδέα!
 
Ωωωω ομορφιές που βλέπω! Πάντως εγώ το έχω να το λέω. Ο Τζιμακος είναι από τα άπειρο ελάχιστα παπαγαλοειδη που δείχνουν εμπιστοσύνη τόσο γρήγορα σε άνθρωπο! Μπράβο Βάσω! Είστε και οι δύο κουκλάκια! ❤️️️️👌👍
 
Ωωωω ομορφιές που βλέπω! Πάντως εγώ το έχω να το λέω. Ο Τζιμακος είναι από τα άπειρο ελάχιστα παπαγαλοειδη που δείχνουν εμπιστοσύνη τόσο γρήγορα σε άνθρωπο! Μπράβο Βάσω! Είστε και οι δύο κουκλάκια! ❤️️️️👌👍
Σε ευχαριστούμε Γιάννη. Είμαι πολύ τυχερή πραγματικά...❣
[automerge]1553874451[/automerge]
😍 Ομορφιές μου!
Υπέροχη φωτογραφία ❤️️️️
Σε ευχαριστούμε Ζωή μου! Τι να το κάνω το αγόρι μου.💖τέτοια μου κάνει κ λιώνω...
 
Έχετε γίνει ένα αχώριστο και αχτύπητο δίδυμο σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα! Σας θαυμάζω και σας χαίρομαι! Εύγε Βάσω και πολλά μπράβο! 🙂👏
ευχαριστούμε και πάλι Αμβρόσιε έχει γίνει πια ένα με την οικογένειά μας!
[automerge]1553888113[/automerge]
Εδώ λιώνουμε εμείς από μακριά :)
Είναι τέλειος!
Είναι τόσο γλύκας που δεν μπορώ να το περιγράψω Γιώργο!
[automerge]1553888158[/automerge]
Ευχαριστούμε Σίσσυ μου 💞!
 
Back
Top