Γενικά Ο Jim το pacific parrotlet

Καλορίζικο το πάρκο :)

https://community.petbirds.gr/attachments/img_20190404_161806-768x1365-jpg.61913/?hash=c452f6c16459744a89e402315b01b4b0


Βάσω μου πρόσεξε, βλέπω σε πολλά σημεία πως έχει κόλλα 😉 Δεν είναι το ''καλύτερο'' ν΄αρχίσει το μικρό ν΄ασχολείται με αυτήν.
Ωραίος ο Τζιμάκος και το πάρκο του αλλά αυτός έχει πέσει με τα μούτρα στο φαγητό. 😋
Βρε Ανέστη μου φαίνεται παραμεγαλωσε...😀 με τόσο φαγητό που ρίχνει.. Πάντως δεν έχω παράπονο, στην αρχή τα φρούτα κ λαχανικά απλά τα τσιμπολογουσε αλλά τώρα τα τρώει τα περισσότερα με ευχαρίστηση...
[automerge]1554398969[/automerge]
Έχω μείνει με ανοιχτό το στόμα! Γειά στα χέρια, την έμπνευση και την δημιουργικότητα σου! Είναι και φτιαγμένο με την αγάπη σου! Θερμά συγχαρητήρια και πολλά μπράβο! Ένα αριστούργημα υψηλής αισθητικής και σύνθετη κατασκευή! Είναι βέβαιο ότι θα το ευχαριστηθεί πάρα πολύ! Δεν θα φεύγει από εκεί! 🙂😀👏🤝
Μακάρι να είχα τέτοια ταλέντο Αμβρόσιε... χειροποίητο μεν αλλά όχι από τα χεράκια μου..😀 😜 εγώ απλά το διάλεξα...
[automerge]1554399091[/automerge]
Καλορίζικο το πάρκο :)

https://community.petbirds.gr/attachments/img_20190404_161806-768x1365-jpg.61913/?hash=c452f6c16459744a89e402315b01b4b0


Βάσω μου πρόσεξε, βλέπω σε πολλά σημεία πως έχει κόλλα 😉 Δεν είναι το ''καλύτερο'' ν΄αρχίσει το μικρό ν΄ασχολείται με αυτήν.
Σίσσυ μου, τα πρόσεξα κ εγώ... Είμαι ιδιαίτερα προσεκτική.. ευτυχώς πάνω εκεί που είναι οι πέτρες ανεβαίνει μόνο για να φάει ως τώρα αλλά είμαι από πάνω.σε ευχαριστώ για την διευκρίνιση...💟
 
Καλοριζικο! Θα το ευχαριστηθει!
Ευχαριστώ πολυ Ζαχαρία!
[automerge]1554407939[/automerge]
Πολύ ωραίο Βάσω και με πολλά παιχνίδια-ασχολίες για να μην βαριέται.
Σε Ευχαριστώ Γιάννη για αυτό το πήρα μεγάλο να μην βαριέται να έχει να ασχολείται.
 
Δεν μπορώ να πω τα τρώμε όλα και με ευχαρίστηση κουνουπίδι, ριγανουλα, αχλαδακι, μπανάνα. Το μηλο μας χαλάει.. Δοκιμάσαμε μέχρι και πορτοκάλι αφού έτρωγε η μαμά μας 😍IMG_20190407_132540-768x1365.webp
 
Έξοχα! Μπράβο Βάσω! Τα έμαθε και ευχαριστιέται να τα τρώει! Καλά γεύματα να έχει!👍
Σε ευχαριστώ Αμβρόσιε.. Νόμιζα πως δεν θα έτρωγε τίποτα στην αρχή γιατί τον ξεκίνησα με μήλο και απογοητεύτηκα αλλά δόξα το Θεό όλα τα τρώει..η τροφή νομίζω δεν του αρέσει κ ιδιαίτερα... Τρώει μεν αλλά όχι αρκετά μου φαίνεται..
 
Σε ευχαριστώ Αμβρόσιε.. Νόμιζα πως δεν θα έτρωγε τίποτα στην αρχή γιατί τον ξεκίνησα με μήλο και απογοητεύτηκα αλλά δόξα το Θεό όλα τα τρώει..η τροφή νομίζω δεν του αρέσει κ ιδιαίτερα... Τρώει μεν αλλά όχι αρκετά μου φαίνεται..
Είδες όμως; Η υπομονή και η επιμονή σου αποδίδει! Τα κατάφερες! Και όσο πιο συχνά του τα προσφέρεις, τόσο πιο πρόθυμα θα τα τρώει! Τα πάτε πολύ καλά! 🙂 🤝
 
Είδες όμως; Η υπομονή και η επιμονή σου αποδίδει! Τα κατάφερες! Και όσο πιο συχνά του τα προσφέρεις, τόσο πιο πρόθυμα θα τα τρώει! Τα πάτε πολύ καλά! 🙂 🤝
Έτσι... Θέλει συνεχώς να βάζω για να τα μάθει το γλυκάκι μου😍
 
Τέλεια Βάσω! Τον σερβίρεις και σε χειροποίητο τραπεζομάντηλο! 😀
Και ο αρακάς θα του αρέσει (κομμένο στα 4 κάθε "μπιλάκι" γιατί αλλιώς μετατρέπεται σε... Μπαλίτσα).
 
Τέλεια Βάσω! Τον σερβίρεις και σε χειροποίητο τραπεζομάντηλο! 😀
Και ο αρακάς θα του αρέσει (κομμένο στα 4 κάθε "μπιλάκι" γιατί αλλιώς μετατρέπεται σε... Μπαλίτσα).
εννοείται σε χειροποίητο τραπεζομάντηλο, είναι μεγάλη προσωπικότητα ο κυριουλης,! Μμμμ,θα το δοκιμάσω αυτό με τον αρακά να τον ζεματισω επειδή θα είναι κατεψυγμένο ς ή να τον αφήσω να ξεπαγωσει,@Sissy ;
[automerge]1554756402[/automerge]
Μα όλα ίδια είναι τα σκασμένα :)
Κι εμείς όμως δεν πάμε πίσω... Μην και δεν δείξουμε τα καμάρια μας 😜😉
 
Τον κατεψυγμένο αρακά τον δίνεις αφού ξεπαγώσει, δεν χρειάζεται να τον ζεματίσεις Βάσω.
Αυτή την εποχή θα βρεις φρέσκο, εγώ παίρνω 8-10 φασόλια και τα συντηρώ στο ψυγείο.
 
Όταν τα χωριά πάρει στο κρανίο με το παιχνίδι... 😂
Αγοράκια και τα δύο, τα βρίσκουν μια χαρά 💗
Τσακώνονται για τα ηλεκτρονικά 🤣ο Τζιμακος τα παίρνει στο κρανίο.. Το ίδιο και ο Δημητράκης μου.λες να φταίει το όνομα;😀
 
Back
Top