Γενικά Ο pepper μου, το pepperoni μας

Μήπως έχετε πολύ υψηλή θερμοκρασία στο σπίτι; Δεν νομίζω πως είναι κάτι ανησυχητικό.
Εγώ τους δίνω στην πτερόρροια μαγιά μπύρας στην αυγοτροφή και μουρουνέλαιο, ειδικά για πουλιά και τα δύο.
 
Μήπως έχετε πολύ υψηλή θερμοκρασία στο σπίτι; Δεν νομίζω πως είναι κάτι ανησυχητικό.
Εγώ τους δίνω στην πτερόρροια μαγιά μπύρας στην αυγοτροφή και μουρουνέλαιο, ειδικά για πουλιά και τα δύο.
Μπα υψηλη δν θα το ελεγα.. Κ εγω δν νομιζω να ειναι ανησυχιτικο.. Να μου πεις μαρακι μου που να βρω κ εγω μαγια κ μουρουνελαιο για πουλακια να παρω
 
Τι γλυκό πουλάκι αυτό το Πεπερονάκι!👍σκέτη γλύκα είναι!
Κι εμείς ανοίξαμε το παράθυρο και έκαναν ηλιοθεραπεία χθες και σήμερα 😉

Bασια τα παρροτλετ ειναι η προσωποποιηση της γλυκας!
, ακόμα και τα ''γεροντοκοράκια'' (Μάριος) παρόλα τα νεύρα τους! 😛

Μπανακια λογω κρυου δν του βαζω συχνα εκανε προχθες κ τον ειχα κοντα στη σομπιτσα μετα..χανει κ φτερακια που κ που οταν χτενιζεται δλδη φτιαχνει τα πουπουλακια του φευγουν πουπουλακια αλλα οχι πολλα πια.. Πριν 2 βδομαδες ειδα κ ενα φτερο μεγαλο πτησης μαλλον
Να του βάζεις να κάνει μπάνιο όποτε αυτός νομίζει Ελένη μου (δεν παθαίνει τίποτα εφόσον είναι επιλογή του) και μη τον βάζεις κοντά στη σόμπα. 🙂
 
Τι γλυκό πουλάκι αυτό το Πεπερονάκι!👍σκέτη γλύκα είναι!
Κι εμείς ανοίξαμε το παράθυρο και έκαναν ηλιοθεραπεία χθες και σήμερα 😉

Ολα τα μαριονοπουλακια ειναι γλυκες και μοναδικικα χμμ🙂
, ακόμα και τα ''γεροντοκοράκια'' (Μάριος) παρόλα τα νεύρα τους! 😛


Να του βάζεις να κάνει μπάνιο όποτε αυτός νομίζει Ελένη μου (δεν παθαίνει τίποτα εφόσον είναι επιλογή του) και μη τον βάζεις κοντά στη σόμπα. 🙂
νομιζω πως κ καθε μερα να του βαζω θα κανει του αρεσει οποτε θα τον αφηνω. Κ μακρια απο σομπιτσα🙂
 
να μου πεις μαρακι μου που να βρω κ εγω μαγια κ μουρουνελαιο για πουλακια να παρω
Είναι της quiko αυτά που παίρνω εγώ, όλα τα eshops έχουν και αρκετά φυσικά καταστήματα που αντιπροσωπεύουν την εταιρεία.
pet4u.gr/quiko-quiko-cod-liver-oil.html
Βλέπω έχει και η Landmark, πολύ καλή ελληνική εταιρεία και πολύ οικονομική.
 
νομιζω πως κ καθε μερα να του βαζω θα κανει του αρεσει οποτε θα τον αφηνω. Κ μακρια απο σομπιτσα🙂
Ο Μάριος σχεδόν καθημερινά κάνει μπάνιο, έμαθε και η Λήδα κάνει και αυτή (ότι καιρό κι αν έχουμε), αυτός βέβαια τσαλαβουτά στο μπολ του αφού αυτό του αρέσει, τον έβλεπε και έμαθε τα ίδια και η μικρή... Οπότε τους βάζω καθαρό νεράκι ξανά
 
Ο Μάριος σχεδόν καθημερινά κάνει μπάνιο, έμαθε και η Λήδα και κάνει και αυτή (ότι καιρό κι αν έχουμε), αυτός βέβαια τσαλαβουτά στο μπολ του αφού αυτό του αρέσει, τον έβλεπε και έμαθε τα ίδια και η μικρή... Οπότε τους βάζω καθαρό νεράκι ξανά
Ετσι κανει κ το πεπερονι τσαλαβουταει γινετε σαν μοικανος ολο το νερο εξω κ στο τελος εχει βρεξει μονο κεφαλι και κοιλια 😀
 
Είναι της quiko αυτά που παίρνω εγώ, όλα τα eshops έχουν και αρκετά φυσικά καταστήματα που αντιπροσωπεύουν την εταιρεία.
Ευχαριστω μαρακι μου γλυκο. Δοσολογια λενε πανω;
 
. Γιατι ακομα βγαζει στο κεφαλακι του.. αυτη η πτεροροια καταντησε οδυσεια.
Ελένη, για όποιες ερωτήσεις έχεις, άνοιγε σε παρακαλώ καινούργιο θέμα για να συζητούνται σε αυτό. Το συγκεκριμένο αφορά στην παρουσίαση του Pepper και πρέπει να περιοριστούμε μόνο σε αυτή.
 
Εχω μαζεψει απο ελια κ πλατανο κ τα εχω στον ηλιο... Καλεεε τα μασουλαειιι ολααα View attachment 43567

Μολις φευγωω απο το δωματιοο φωναζειιι 😀 τον εχω κ βιντεο κελαηδουσε μονος του αλλα δν μπορω να το ανεβασω ειναι μεγαλο λεει... 😀🙂
Κουκλι ζωγραφιστο! Να τον χαιρεσαι!
 
Και εδω βλεπετε το νεο κλαρακι που ψωνισε το μπιζελι μου :Dναι καλα ειδατε η μυτη μου... Παιδια καθετε εκει με τις ωρες την εχει κατα βρει χτενιζετε πιτιτιζει με κοιταει αναποδα... Μεχρι και ο υπνος τον πηρε...rsz_img_20170131_232139_207.webp
 
Ο γλυκούλης! ❤️️️️ τα φιλιά μας σας στελνουμεεεεε θέλω και γω να μου κάνει τέτοιααα😛 :*
Κουκλια μου εσείς!
Αυτα θα συ κανει κ εσενα.. Ειναι αξιολατρευτα ολα τους χιχιχχχι♥

Ελενακι ειναι τελειοο! Ζηλευωωω!
Βασια μου ειναι πολυ ααπουλης τι ν τον κανω .. Ουτε κουταβι να ηταν.. Δν κανει μακρια μου αφου πεταγετε βουταει δυο σπορια κ ξανα ερχεται πανω μου να τα φαει 😛
 
παιδια καθετε εκει με τις ωρες την εχει κατα βρει χτενιζετε πιτιτιζει με κοιταει αναποδα... Μεχρι και ο υπνος τον πηρε...
Ελπίζω να μην κουτσουλάει κιόλας το αθεόφοβο :D
 
Back
Top