Γενικά ΠΕΠΕΡ και ΛΗΔΑ, η γνωριμία τους

Τυχερό το Λυδάκι τυχερο και το Πεπερονι! Τυχερο και το Λενακι μας!

Ps. Περιμενω Πεπεροληδακομπεμπακια! ❤️️️️
Και εγω αυτα περιμενω! 😀 :D
 
Τυχερό το Λυδάκι τυχερο και το Πεπερονι! Τυχερο και το Λενακι μας!


Και εγω αυτα περιμενω! 😀 :D
😀 θα σας πακεταρω σε όλους από ένα μετά μη γελάτε 😀 :)😛
 
Δεν υπαρχει προφυλαξη για τα πουλακια Ελενη ,η φυση θα αποφασισει!:D
:)Επειδή τα πουλάκια δεν βρίσκονται ελεύθερα στη φύση, θα προσπαθήσουμε να πάρουμε προφυλάξεις. Είμαστε υποχρεωμένοι αφού η Ελένη δεν θέλει μωρά, τουλάχιστον ''τώρα''.
Αλλά για σκέψου το και αλλιώς Τάκη μου, πόσα μωρά θα έπρεπε να θέλει, εφόσον (θα) αφήναμε τα πουλάκια στην τύχη τους χωρίς προφυλάξεις;
Τις οποίες προφυλάξεις μπορούμε εύκολα να πάρουμε αφού τα κρατάμε σε κλουβιά και ούτως ή άλλως τους έχουμε ήδη ''αλλάξει τη φύση'';)
Η λιτή διατροφή, τα μπανάκια, η διάρκεια του φωτός ανά 24ωρο, είναι προφυλάξεις που μπορούν πολύ εύκολα να παρθούν και είναι υποχρέωση μας (από τη στιγμή που δεν θέλουμε γέννες-αυγά-πουλιά).
Από εκεί και πέρα βέβαια ''ότι ήθελε προκύψει''.:D
 
Και εκεί που έτρωγαν τα βότανα τους ήρεμα ήρεμα δίπλα δίπλα ο πεπερ άρχισε την κρίση νεύρων αυτό που με ξεπερνά είναι η ληδα ατάραχη ανενόχλητη ενώ ο άλλος κοντεύει να πάθει εγκεφαλικό στο τέλος είδε Κ από είδε Κ έφυγε πήγε Κ ξέσπασε στα καπάκια του 😀 :Dμετά από λίγο η ληδα πήγαινε Κ μασούσε το σχοινενιο κλαράκι του πεπερ μέσα από τα κάγκελα και του το κουνούσε σαν να του λέει εεεεειιι δν θα γλυτώσεις από μένα 😀χααχχα πραγματικά μπορώ να κάτσω να τα παρακολουθώ ώρες ατέλειωτες παιδιά
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
😀 τα χει παιξει ρο Πεπερονι ποια ειναι αυτη που μου κλεβει τη δοξα τον χωρο το φαγητο;. Η αλλη κυρια κλασικη γυναικα "θα σε φτιαξω εγω σιγα σιγα":D
 
😀 τα χει παιξει ρο Πεπερονι ποια ειναι αυτη που μου κλεβει τη δοξα τον χωρο το φαγητο;. Η αλλη κυρια κλασικη γυναικα "θα σε φτιαξω εγω σιγα σιγα":D
Έτσι ακριβώς εκείνη σαν να μην συμβαίνει τίποτα τριγύρω 😀 μακάρι να τα βρουν μωρε Κ μια μέρα να ανταλλάζουν τρυφερά χαδακια μεταξύ τους 🙂
 
Θεωρώ θετικό ότι τα νευράκια και τις αντιδράσεις τις έχει το πεπερόνι, ευτυχώς (κατά την γνώμη μου). Θα ήταν πολύ πιο δύσκολο φαντάζομαι αν αντιδρούσε η Λήδα = θηλυκό και ''υποτίθεται'' άγριο.
Τελικά μόνο άγριο δεν μπορεί κάποιος να ονομάσει αυτό το ★πουλάκι κι ας μην έχω ασχοληθεί σχεδόν καθόλου μαζί της...
 
Βρε τσαντίλας ο Πεπερόνης. Βεβαια αυτά τα νεύρα μου μοιάζουνε κάπως σα "βαράτε με κι ας κλαίω" και "γιατί δεν έρχεσαι κι εσύ απο δω να τσακωθούμε εεεεε;"
Σύντομα θα γραψω και την μινι-ιστορία-διάλογο Πέπερ και Λήδας.
 
:)Επειδή τα πουλάκια δεν βρίσκονται ελεύθερα στη φύση, θα προσπαθήσουμε να πάρουμε προφυλάξεις. Είμαστε υποχρεωμένοι αφού η Ελένη δεν θέλει μωρά, τουλάχιστον ''τώρα''.
Αλλά για σκέψου το και αλλιώς Τάκη μου, πόσα μωρά θα έπρεπε να θέλει, εφόσον (θα) αφήναμε τα πουλάκια στην τύχη τους χωρίς προφυλάξεις;
Τις οποίες προφυλάξεις μπορούμε εύκολα να πάρουμε αφού τα κρατάμε σε κλουβιά και ούτως ή άλλως τους έχουμε ήδη ''αλλάξει τη φύση'';)
Η λιτή διατροφή, τα μπανάκια, η διάρκεια του φωτός ανά 24ωρο, είναι προφυλάξεις που μπορούν πολύ εύκολα να παρθούν και είναι υποχρέωση μας (από τη στιγμή που δεν θέλουμε γέννες-αυγά-πουλιά).
Από εκεί και πέρα βέβαια ''ότι ήθελε προκύψει''.:D
Την πειραζα Σισσυ μου, γι αυτο και εβαλα κ τις φατσουλες!:D
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
-Κύριε, κύριε καλησπέρα σας
-ΤΙ ΘΕΤΕ; Ε; ΤΙ ΘΕΤΕ;
-Με λένε Λήδα, είστε ο Πέπερ;
-ΝΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΙ ΘΕΤΕ; Ε; ΤΣΙΙΙΙΙΡΡΡΡΡΡΡΠΠΠΡΡΡΡ.
-Ήρθα να μείνουμε παρέα ξέρετε.
-ΖΕ ΣΕΛΩ ΠΑΛΕΑ. ΖΕ-ΣΕ-ΛΩ. Χμ... Τι καμεις εκεί;
-Μπανάκι.
-Ωραίο φαίνεται. Α, σε αυτό χρησιμεύει αυτό το πράμα με το νερό; Για να δω.
-Ωραία δεν είναι;
-Ναι είναι πολύ ωραία, τι καλ... ΖΕ ΣΕΛΩ ΕΙΠΑ.
-Καλέ μη νευριάζεις, ωραία θα περάσουμε. Να παίξω λίγο με το σκοινάκι σου;
-Παίξε αλλά εγω θα φωνάζω γιατί είμαι άγριος άντρας ΕΝΤΑΤΣΕΙ;
- Εντάτσει.
-Οτσει, Πέπερ πάει για μεσημεριανή σιέστα. Ζζζζζζζζζζζ
 
Μου φαίνεται κρεβατο μουρμούρης ο Πεπερ👎
-Κάνε πιο πέρα ρε Λήδα ένα αεροδρόμιο θες για να κοιμηθείς.
-Καλέ δεν έχω πέσει ακόμα στο απέναντι κλαδί είμαι
-Τέλος πάντων όταν πέσεις κοίτα να μη με στείλεις στην άλλη άκρη του κλουβιού, έχει ρεύματα εκεί
-Ουφ ρε Πεπεράκο όλο γκρίνια είσαι
-Γκρίνια εγώ; ΠΟΤΕ ΓΚΡΙΝΙΑΞΑ ΕΓΩ, Ε;
 
Εδώ λεμε γλυκόλογα στο ληδακι μας :) δυο χαρούμενα πράσινα μπιζελακια:D
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Έχουμε μια μικρή εξέλιξη καλή.σήμερα ο πεπερ τάισε την λυδα εκεί που τσακώνονταν ξαφνικά ανεβάζει τροφή Κ πάει Κ την ταΐζει έπαθα σοκ 😱ευχομαι να σταματήσουν τους καυγάδες Κ να μείνουν μόνο στο τάισμα 😛κάθε μέρα Κ ένα βήμα για να δούμε 😛
 
Θέλει υπομονή Ελένη μου, μην ξεχνάς ότι ο Πιπεράκος έχει πάθει ένα σοκ που είδε ένα πλασματάκι σαν αυτόν και προσπαθεί ακόμα να το "διαχειριστεί". Από την άλλη η Λήδα έχει εμπειρία με το να ζεις με άλλα πουλάκια και θα τον βοηθήσει να μάθει γρηγορότερα.
 
Back
Top