Αναπαραγωγή Πήρα 4 παπαγαλάκια και τα έβαλα να ζευγαρώσουν

Πωσα W 100W ειναι καλα ή περισσοτερα;

Τελικα θα παρω ναυλον. Παω να παρω αν ειναι ανοιχτα
 
Αν πάρεις λάμπα δεν θα πρέπει να δίνει φως γιατί το βράδυ πρέπει να κοιμούνται τα πουλάκια. Καλύτερα ετοίμασε ένα νάυλον πλαίσιον να προστατέψεις το κλουβί.
 
Δεν ειπαρχει μαγαζι ανοιχτο και δεν βρισκω ναυλον τι κανω;
 
Δεν ειπαρχει μαγαζι ανοιχτο και δεν βρισκω ναυλον τι κανω;
Δεν είναι επείγον αφού εκεί ζουν μέχρι στιγμής τα πουλάκια. Εκεί έξω δεν τα έχεις μέρα-νύχτα; Αν ναι είναι συνηθισμένα. Το βάζεις μόλις δεις πως πέφτει η θερμοκρασία ή έχει αέρα. Αγόρασέ το αύριο.
 
Ναι αλλα εχω τεντα και δε χτυπαει ο αερα δειτε. Μονο απο εκει μπενει αερας

Ναι σημερα θα βαλω κουβερτα και πετσετα και αυριο παιρνω μιας και δεν εχει κρυο. Εδω στην Λαρισα εχει ζεστη. Δηλ απο 10:00 π. Μ. εως 18:00 μμ εχει ζεστη. Δεν τα καθαριζω σημερα για ν; Μην τα ενοχλισω. Ποτε να τα καθαρισω;
 

Συνημμένα

  • IMG_20151112_172107.webp
    IMG_20151112_172107.webp
    101,4 KB · Προβολές: 47
  • IMG_20151112_172114_1.webp
    IMG_20151112_172114_1.webp
    48,3 KB · Προβολές: 45
Εγώ θα σου έλεγα να τα αφήσεις χωρίς λάμπα. Είναι άλλο να θέλεις να τα ζεστάνεις για κάποιο λόγο και άλλο να προσπαθήσεις να δημιουργήσεις κατάλληλες συνθήκες αναπαραγωγής με μια λάμπα σε εξωτερικό χώρο. Δεν γνωρίζω ακριβώς τις συνήθειες των μπάτζι, αλλά βλέποντας το μπαλκόνι και τον καιρό, υποθέτω πως δεν θα έχεις πρόβλημα εάν τα αφήσεις όπως είναι.

Σε ποια περιοχή μένεις;
 
Θελω να γραψω στα αυγα τον αριθμο 1,2,3 κλπ για την ωοσκοπηση. Με τι να γραψω;
 
Να ξεχωρίσεις τι; Με την ωοσκόπηση θα αφαιρέσεις τα μη γονιμοποιημένα αυγά από τη φωλιά και θα αφήσεις μόνο τα γονιμοποιημένα. Κατά τα άλλα, όλα τα αυγά για όσο παραμένουν αυγά είναι ίδια. Για ποιο λόγο χρειάζεται να τα ξεχωρίσεις;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Ωταν θα κανω ωοσκοπηση πως θα ξερω ποιο ειναι προτο για να το κανω; Πειτε μου

Στις ποσες μερες φενετε αν ειναι ενσπορα ή ασπορα;
 
Ωταν θα κανω ωοσκοπηση πως θα ξερω ποιο ειναι προτο για να το κανω; Πειτε μου

Στις ποσες μερες φενετε αν ειναι ενσπορα ή ασπορα;
Την ωρα της ωοσκοπησης τα ξεχωριζεις. Δεν ειναι δα και καμια 20 αρια αυγα να μπερδευτεις!
 
Μόλις κλείσουν εβδομάδα μπορείς να τα ξεχωρίσεις. Εάν δεν έχεις σχετική εμπειρία, δεν πειράζει και να τα αφήσεις όπως είναι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Οκ θα προσπαθησω χωρις να τα βγαλω απο την φωλια. Αν δεν τα καταφερω θα περιμενω αλλες 10-12 μερες και να δουμε αν θα σκασει ο προτος νεοσος.
 
Back
Top