Ασθένειες Παπαγαλάκι δεν πίνει νερό εδώ και μια βδομάδα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης karalos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Άλλο πάλι τούτο. Πήρες ασβέστιο; Μπορείς να του το δώσεις και από το στόμα αν δεν πίνει νερό. Για βάλε μια φωτογραφία στο πόδι που πονάει. Αύριο θα την δω.
 
Μου ειπε να δωσοτης βιταμινες εχουν κ ασβεστιο. Μαρια εχω ενα βιντεακι που εστειλα στονΑδαμιδη θες να στο στειλο; Κινδυνεουμε με παραλυση κ σιναμα να... Απο την πεινα αφου δεν θα μπορει ν παι να τραφει κ να πιει νερο
 
πάρε από το σούπερ ένα μπουκάλι νερό gontrex .έτσι λέγετε έχει μεγάλη ποσότητα ασβεστίου μέσα. έχει ροζ καπάκι. σε όλες τίς μεγάλες πόλεις που έχει πανεπιστιμιακές κτηνιατρικές κλινικές έχει και πτηνιατρική κλινική και εκεί αν το πάς σαν επείγον θα το εξετάσουν και με εργαστηριακά. Δίνεις κάτι λίγο οικονομικά. μέχρι τότε δώσε αυτό το νερό.
 
Βασικα ο γιατρος μου ειπε να ξανα παο σε 3βδομαδες αν μπορεσο θα το παο στο αττικο. Ειναι εμφιαλομενο νερο αυτο που λες; Εγωειμαι απο επαρχια,Μαρια δεν εχω καποιο λινκ το εχω στο ταμπετ μου πως μπορω να στο στειλω;
 
Μιλισα με αδαμη απο αττικο μαλλον ειναι νευρολογικο να δωσο βιταμινες κ ασβεστιο κ σε 2 βδομαδες ξανα μιλαμε μιπως εχει καποια αρωστια που ειναι δυσκολη. Μαλλον δεν μπορουμε να κανουμε πολλα δυστηχως.45 ημερες εχω χασει την υπνο μου δεν κιμαμε καλα τα βραδυα νιοθο τηψεις ακομα κ τβρα ειναι το ποιο ομορφο πουλακιπου εχω δει ποτε
 
Για να επαναφερω το θεμα στο αρχικο του ζητημα θα μοιραστω μια χρησιμη πληροφορια που εμαθα κι εγω προσφατα. Τα μπατζι μπορουν να ζησουν εως 2-3 εβδομαδες χωρις νερο. Δεν ενδεικνυται βεβαια να τα αφηνουμε χωρις νερο στα κλουβια που τα κραταμε αλλα αυτο ισως εξηγει για ποιον λογο δεν τα βλεπετε καποιοι να πινουν συχνα νερο. 😉
 
Και άρα γιατί δεν αποδίδουν συχνά οι θεραπείες αφού δεν πίνουν το νερό με το φάρμακο.
Ο κτηνίατρος μου ''πάντα'' μου δίνει την αναλογία ώστε να δίνω το φάρμακο στο στόμα του πουλιού, διότι μόνο με αυτό τον τρόπο είμαστε σίγουροι πως λαμβάνουν την ακριβή δοσολογία όσες φορές την ημέρα επιβάλεται.
 
Παιδια σας ςυχαριστω πολυ γιατι στιριξι κ τη βοηθεια Ο Σακης δεν τα καταφερε μου το ειχαν πει η γιατροι κ ο Αδαμης κ η αλλοι 2 η εξετασεις δεν θα εδειχναν κατι μετα απο τοσα φαρμακα δυστηχως μερα με τη, ερα χειροτερευε τουλαχιστον ξεκουραστικε τωρα. Τον ειδα αργα κατα της 11κ30 που γυρισα απο δουλεια. Μου ειπαν αν αντεξη απο τα φαρμακα θα καναμε μια εξεταση σε 15ημερες δεν αντεξε ομως. Παλεψε 1.5 μηνα ολοκληρο ενα πουλακι ηρωας. Εφτεξα παρα πολυ με το πουλακι κ δυστηχος εχασα ενα φιλο που δεν μπορεσ να ευχαριστιθο. Δεν ξερω τι να πω κ τι να κανω
 
Να σαι καλα Μαριακ σε ευχαριστωπολυ για ολα. Εχω να φροντισο ενα παπαγαλακι ομως ακομα που διχνει πολυ υγιεις κ του αρεσουν τα κοκκινα φαγητα, καποια μερα θα κανω μια παρουσιασειτου μαγκα απλα να ειρεμισο λιγο
 
Παιδια σας ςυχαριστω πολυ γιατι στιριξι κ τη βοηθεια Ο Σακης δεν τα καταφερε μου το ειχαν πει η γιατροι κ ο Αδαμης κ η αλλοι 2 η εξετασεις δεν θα εδειχναν κατι μετα απο τοσα φαρμακα δυστηχως μερα με τη, ερα χειροτερευε τουλαχιστον ξεκουραστικε τωρα. Τον ειδα αργα κατα της 11κ30 που γυρισα απο δουλεια. Μου ειπαν αν αντεξη απο τα φαρμακα θα καναμε μια εξεταση σε 15ημερες δεν αντεξε ομως. Παλεψε 1.5 μηνα ολοκληρο ενα πουλακι ηρωας. Εφτεξα παρα πολυ με το πουλακι κ δυστηχος εχασα ενα φιλο που δεν μπορεσ να ευχαριστιθο. Δεν ξερω τι να πω κ τι να κανω
Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου
 
Να σαι καλα φιλε μου. Να χαιρεσε τα φιλαρακια σου
 
  • Like
Αντιδράσεις: Marco
απο πιθανα λαθη μαθενουμε και παμε παρακατω οι τυψεις δεν οφελουν παρε ενα αλλο πουλακι και να δεις θα το αγαπησεις και θα περνας απιστευτα ομορφα μαζι του.
 
δεν αμφιβαλω οΣακης ηταν αυτο που ηταν ποτε κατι αλλο δεν περνει τη θαση του ομως γεμιζει το κενο.
 
Ειδη ο τσαπατσουλης αρχιζει να μου κεντριζει το ενδιαφερον. Οτι του δινω τρωι οπως κ οΣακης. Οτι εδινα με το χερι το ετρωγε
 
Back
Top