Γενικά Παραδείγματα-στοιχεία του ιδιαίτερου χαρακτήρα των Parrotlets

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sissy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
.. Σίσσυ μην μου λες τέτοια.😬😳δεν μπορώ να φανταστώ το μικρό μου αγγελούδι σαν δρακουλακι. Μήπως θα είναι η εξαίρεση;😃
Αυξάνονται οι απόψεις και που είσαι ακόμα Βάσω μου! 😁
Όσοι ακόμα και να γράψουν, μη περιμένεις να έχουν απόκλιση θέσης🤪 ... Είναι διαταραγμένα τα πουλάκια!😱
 
Αυξάνονται οι απόψεις και που είσαι ακόμα Βάσω μου! 😁
Όσοι ακόμα και να γράψουν, μη περιμένεις να έχουν απόκλιση θέσης🤪 ... Είναι διαταραγμένα τα πουλάκια!😱
Το έχω ψιλοκαταλαβει Σίσσυ μου τώρα με την πτερορροια... έχουμε νευρακια αλλά και θέλουμε και όλο χαδακια... Τελικά. Δεν μας βλέπω για εξαίρεση...😀!
 
Το έχω ψιλοκαταλαβει Σίσσυ μου τώρα με την πτερορροια... έχουμε νευρακια αλλά και θέλουμε και όλο χαδακια... Τελικά. Δεν μας βλέπω για εξαίρεση...😀!
Βάσω μου όλοι στην αρχή τα ίδια όνειρα κάνουμε όταν τα βλαστάρια μας είναι μικρά. Δυστυχώς όμως αυτά μας διαψεύδουν μια και εξαίρεση μάλλον δεν υπάρχει 😏
Μακάρι ο δικός σου να παραμείνει στα λίγα νευρακια. Αυτά να ξέρεις θα φύγουν σύντομα, τουλάχιστον μέχρι να μπει σε άλλη φάση το καμάρι σου.
[automerge]1558360039[/automerge]
Εγώ πάντως παιδιά, μια και οι περισσότεροι έχουμε εμπειρία από ημέρα ή εξημερωμένα παρροτλετακια, θα ήθελα να ακούσω και την άποψη κάποιου που έχει άγρια. Είναι και εκείνα τόσο νευρικα; Είναι το ίδιο επιθετικά μεταξύ τους; Ή μήπως τελικά βάζουμε και εμείς το χεράκι μας σε όλο αυτό; 🤔
 
Τελευταία επεξεργασία:
Βάσω μου όλοι στην αρχή τα ίδια όνειρα κάνουμε όταν τα βλαστάρια μας είναι μικρά. Δυστυχώς όμως αυτά μας διαψεύδουν μια και εξαίρεση μάλλον δεν υπάρχει 😏
Μακάρι ο δικός σου να παραμείνει στα λίγα νευρακια. Αυτά να ξέρεις θα φύγουν σύντομα, τουλάχιστον μέχρι να μπει σε άλλη φάση το καμάρι σου.
[automerge]1558360039[/automerge]
Εγώ πάντως παιδιά, μια και οι περισσότεροι έχουμε εμπειρία από ημέρα ή εξημερωμένα παρροτλετακια, θα ήθελα να ακούσω και την άποψη κάποιου που έχει άγρια. Είναι και εκείνα τόσο νευρικα; Είναι το ίδιο επιθετικά μεταξύ τους; Ή μήπως τελικά βάζουμε και εμείς το χεράκι μας σε όλο αυτό; 🤔
Μάλλον φταίμε Ζωή μου, γιατί τα καλομαθαινουμε!
 
Μάλλον φταίμε Ζωή μου, γιατί τα καλομαθαινουμε!
Μην δικαιολογείς τ΄αδικαιολόγητα Ζωή! Πρόκειται για διαταραγμένα σου λέωωω!🤪
 
Δεν το ήξερα... σὠθηκα απ' του χάρου τα δόντια (ή απ΄ του πάροτλετ το ράμφος). :)
Screenshot_20190520-222653~2.webp
Ένα από αυτά τα δύο κοριτσάκια μου είχε προτείνει ο εκτροφέας να πάρω αντί για την Εσμεραλντα. Φανταστικό και το ανοιχτό γκρι 🤗
 
Είναι τέλεια! Πανέμορφα!
Screenshot_20190520-225422~2.webp
Δες εδω και το σκούρο γκρι καθώς και το dark Blue σε μια μια φωτογραφία του εκτροφέα από την Άγκυρα. Δεν υπάρχει ο τύπος, έχει απίστευτα χρώματα. Αν ποτέ επιστρεψω Ελλάδα, θα φέρω μαζί μου σίγουρα 🤩
 
Εσυ πας γυρεύοντας, δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο!
Με παρεξηγησες! Επειδή δεν έχω δει τα συγκεκριμένα χρώματα στην Ελλάδα... Μόνο για αυτό 😁
Μα δεν είναι πανέμορφα;
 
. Επειδή δεν έχω δει τα συγκεκριμένα χρώματα στην Ελλάδα... Μόνο για αυτό 😁
Μα δεν είναι πανέμορφα;
👍Πανέμορφα και τοσοδούλικα! Γι΄αυτό την ''πατήσαμε'' όλοι! 🤪 😁🤣🙃
 
Καλημέρα... Εγώ πιστεύω πως...η αλλαγή συμπεριφοράς και τα νεύρα έχουν να κάνουν, με το 'χαρακτήρα του πουλιού και μόνο'.
Γιατί ο Ολιβεράκος μου,ήταν ήρεμος πολύ και πολύ δεμένος μαζί μου...
Ποτέ δεν είχε αλλάξει η συμπεριφορά του...
Ούτε προς εμένα, ούτε προς τους άλλους...
Δεν μου είχε επιτεθεί ποτέ...
 
Καλημέρα... Εγώ πιστεύω πως...η αλλαγή συμπεριφοράς και τα νεύρα έχουν να κάνουν, με το 'χαρακτήρα του πουλιού και μόνο'.
Γιατί ο Ολιβεράκος μου,ήταν ήρεμος πολύ και πολύ δεμένος μαζί μου...
Ποτέ δεν είχε αλλάξει η συμπεριφορά του...
Ούτε προς εμένα, ούτε προς τους άλλους...
Δεν μου είχε επιτεθεί ποτέ...
Και ο Κάρλο επίσης... Έχουμε αναφορά σε δύο εξαιρέσεις λοιπόν!
Τι ηλικία είχε Εύα μου και πόσο έζησε μαζί σου...
 
Back
Top