Γενικά Παρακαλώ να καλωσορίσετε τον Τζόι και την Πιτς

View attachment 49497 View attachment 49496 View attachment 49498


Το Ράμφος του Τζόι έφτιαξε εκει που ήταν σπασμένο.. Τσιμπάει ενιοτε τον πωπο της Πιτς (dirty mind).. η Πιτς νομίζω σχεδόν είναι έτοιμη να τη βγάλω από το κλουβί μαζί του γιατί θεωρω πως αυτός είναι πιο δύσκολη περίπτωση.. Επισης βλέπω πως ενιοτε την τσιμπάει στο κεφάλι και κάνω αμάν για να βγάλει πούπουλα.
Έλα πες μας Πρωταπριλιά! άλλα πουλιά μας δείχνεις...
 
Έλα πες μας Πρωταπριλιά! άλλα πουλιά μας δείχνεις...
Όχι δεν είναι πρωταπριλιάτικο αστείο! Σημερα είναι από τις πιο ευτυχισμένες μέρες μου!
 
Όχι δεν είναι πρωταπριλιάτικο αστείο! Σημερα είναι από τις πιο ευτυχισμένες μέρες μου!
Συγχαρητηρια κοριτσάκι μου! Είσαι ηρωιδα με πολύ δύναμη και κουράγιο! Μπράβο σου! Καλό μήνα να έχουμε!
 
Συγχαρητηρια κοριτσάκι μου! Είσαι ηρωιδα με πολύ δύναμη και κουράγιο! Μπράβο σου! Καλό μήνα να έχουμε!
Επισης Αλίκη μου! Καλο μήνα με υγεία!
 
Αλκηστις, απ οτι βλεπω, και τα δυο εχουν καθαρίσει απίστευτα απο τα ακάρεα! Το μονο που απομένει ειναι να βγάλουν και τα πούπουλα... Και θα ειναι σουπερ!
Ο Τζόι θελει ακόμα.η Πιτς νομίζω καθάρισε. Θα αρχίσω σιγά σιγά να προσπαθω να με μάθουν. Να τα ταΐζω από το χέρι. Αλλα οσο είναι μαζί και τα πιάνω για αλοιφή αποτελώ κίνδυνο. Μονο στο μπάνιο τα πάμε καλά.. Που παίζουν. Νομιζω πρέπει να τους χωρίσω και να την απομακρύνω για λίγο. Να δουλέψουμε λίγο με έναν έναν.
 
νομιζω πρέπει να τους χωρίσω και να την απομακρύνω για λίγο. Να δουλέψουμε λίγο με έναν έναν.
Δεν νομίζω, μπορεί να στρεσσαριστούν αν τα χωρίσεις. Για λόγους εκπαίδευσης το λες;
 
Το λεω γιατί αυτή σχεδόν καθάρισε ενώ αυτός εχει ακόμα μέλλον.

Αλκηστις, αν η κοπελιά καθαρίσει και ο παλίκαρος εχει ακόμα, καλό θα ήταν να τα χωρίσεις, μεχρι να καθαρίσει τελείως και αυτός! Άλλωστε ειναι ακόμα επιρρεπής στη μόλυνση μιας και δεν την εχει ξεπεράσει ακόμα,! Να τα έχεις μονο κοντά, να βλέπονται, μην στρεςαςτουν που λεει και η Μαρια,! Οσο για την εκπαιδευση έχεις καιρο ακόμα, ας τελειώσει η θεραπεία πρώτα και μετα,! Ήδη ειναι αρκετά ταραγμένα απο τα καθημερινά πιασίματα για την αλοιφή!
 
Έχει ακόμα στο ίδιο σημείο εκει κάτω από το ματι κοντά στο Ράμφος και στον σβέρκο του που είδα έχει δυο τέτοιες εστίες που δεν τις ειχα δει. Θα τον ψεκάζω αύριο κιολας με pinex.λεω να κάνω αυτό που λέει ο Νίκος... Μια βδομάδα ακόμα και μετά θα τους χωρίσω αλλά θα βλέπονται...
 
Ναι δεν λεω να την βαλω να κάνει παπάδες.. Αλλά λίγο να την καλοπιασω.. Να ηρεμήσει.. Μόνο πούπουλα μένει να βγάλει όπως είπες κ συ.. Κατά τα αλλά είναι σούπερ. Ανοιξαν τα ρουθούνια και ο χαλινος είναι πεντακάθαρος. Της έβαλα κ χθες φυσιολογικό ορο κ σήμερα ήταν σούπερ.
 
Ναι δεν λεω να την βαλω να κάνει παπάδες.. Αλλά λίγο να την καλοπιασω.. Να ηρεμήσει.. Μόνο πούπουλα μένει να βγάλει όπως είπες κ συ.. Κατά τα αλλά είναι σούπερ. Ανοιξαν τα ρουθούνια και ο χαλινος είναι πεντακάθαρος. Της έβαλα κ χθες φυσιολογικό ορο κ σήμερα ήταν σούπερ.

Και να φανταστεις Αλκηστις οτι οταν πρωτοείδα τα πουλιά, είχα την εντύπωση οτι η Πίτς θα καθάριζε πιο δύσκολα απο τον Τζόι, διότι μου φαινόταν σε πιο τραγική κατασταση! Με διέψευσε το αλητάκι και καθάρισε πρωτη!
 
Και να φανταστεις Αλκηστις οτι οταν πρωτοείδα τα πουλιά, είχα την εντύπωση οτι η Πίτς θα καθάριζε πιο δύσκολα απο τον Τζόι, διότι μου φαινόταν σε πιο τραγική κατασταση! Με διέψευσε το αλητάκι και καθάρισε πρωτη!
Nope! Κι όμως... Και θυμάμαι δε ξέραμε καν το φύλο της...
 
Που να βγάλουμε άκρη τότε με το φύλο της βρε Αλκηστις; Θυμάσαι πως ήταν; Δεν φαινόταν χαλινός ούτε για δείγμα!

img_3577-jpg.49134
 
Που να βγάλουμε άκρη τότε με το φύλο της βρε Αλκηστις; Θυμάσαι πως ήταν; Δεν φαινόταν χαλινός ούτε για δείγμα!

img_3577-jpg.49134
Χριστε μου... Το κορίτσι μου! Ειχα ξεχάσει ποσό χάλια ήταν τελικά.. Δε ξέρω πως ανέπνεε αυτό το πλάσμα.
 
Χριστε μου... Το κορίτσι μου! Ειχα ξεχάσει ποσό χάλια ήταν τελικά.. Δε ξέρω πως ανέπνεε αυτό το πλάσμα.
... Κι όλα αυτά τα χρωστάει σε σένα Άλκηστις! Πόση αγαλλίαση και υπερηφάνεια πρέπει να νιώθεις! 🙂👍
 
Back
Top