Γενικά Πλέον ξανά παπαγαλοπατέρας

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης kostaspap
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Να το χαιρεσε! Μπραβο στους ανθρωπους που σωζουν ψυχες απο αθλιες συνθηκες(σαν εσας, οι περισσοτεροι στο petbird!)
 
Κώστα μια λεξη θα σου πω είσαι ΆΨΟΓΟΣ! Συγχαρητήρια για το κοκατιλ να το χαίρεσαι, τρομερό κλουβί. Και στο petshop και λίγα τους έκανες σε θαυμάζω!
 
μπραβο σου φιλε μου. Τελικα με φωνες και απειλες καποιοι τετοιοι ισως βαλουν μυαλο η εστω κλεισουν τα βρωμομαγαζα τους... Ποτε θα ξαναπερασεις απο κει;
 
μπραβο σου φιλε μου. Τελικα με φωνες και απειλες καποιοι τετοιοι ισως βαλουν μυαλο η εστω κλεισουν τα βρωμομαγαζα τους... Ποτε θα ξαναπερασεις απο κει;
Αύριο θα τους κάνω μια επίσκεψη αν δω το ίδιο χάλι πάλι τότε θα του στείλω το υγειονομικό χωρίς προειδοποίηση. Αν τα καταφέρω θα βγάλω και φωτογραφίες!
 
Κώστα μπράβο για την κίνηση σουκαι την ευαισθησία σου.
Από κατασκευή το κλουβί σου σκίζει!
Το πουλάκι θα σε ανταμείψεικαι θα το δεις στη πορεία σίγουρα.
Καλή συνέχεια!
 
Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Όπως σας είχα πει και εχθές, σήμερα πήγα από το pet shop και με μεγάλη μου χαρά και ανακούφιση είδα ότι όλα ήταν στην εντέλεια.. Πεντακάθαρα τα κλουβιά, τροφές μπόλικες και επίσης χάρηκα που είχαν χωρίσει και κάποια αρσενικά παπαγαλάκια επειδή τσακωνόντουσαν πολύ άσχημα.. Φυσικά επειδή δεν είμαι κανένας κάφρος τους συνεχάρη και τους εξήγησα ότι μόνο κερδισμένοι θα βγουν από κάτι τέτοιο αφού και τα πουλάκια τους θα είναι υγιή, αλλά επίσης και οι πωλήσεις τους θα αυξηθούν χτίζοντας ένα σωστό και καλό όνομα στην περιοχή.. Φυσικά τους είπα ότι θα με έχουν πελάτη και θα με βλέπουν συχνά έτσι θα βλέπω και εγώ τα πουλακια. Έκατσα σχεδόν δύο ώρες Εκεί αφού επρόκειτο για νεαρό ζευγάρι που φαινόντουσαν ότι είναι άπειροι, το καλό είναι ότι είχαν μεγάλη θέληση να μάθουν και εξήγησα όσο το δυνατόν περισσότερα γνώριζα και τους συνέστησα να μπουν στο φόρουμ και να διαβάσουν όσο το δυνατόν περισσότερα μπορούσαν.. ας διατηρήσουν την ανωνυμία τους αρκεί να μάθουν αυτό μόνο εύχομαι.. Κατά τα άλλα η μικρή μου είναι τέλεια αυτή την στιγμή είναι από πάνω από το κλουβί της και μοστράρει σαν γκομεναρος που είναι! Το πρωί της έβαλα μπρόκολο αλλά δεν ενδιαφέρθηκε καθόλου, όπως και με το βραστό αυγό έδειξε αδιαφορία, μόνο λίγα τσόφλι έφαγε. Της πήρα σουπιοκόκαλο αλλά και ασβέστιο σε υγρή μορφή το οποίο θα της το δώσω στο νερό από Δευτέρα. Σιγά σιγά με συνηθίζει σήμερα της άνοιξα την πόρτα και έκατσα στα τρία μέτρα αδιαφορώντας και διαβάζοντας άρθρα εδώ στο φόρουμ, κατά διαστήματα της μίλαγα γλύκα χωρίς να κουνήσω καθόλου, σε μισή ώρα βρήκε σιγά σιγά το θάρρος και βγήκε στην πόρτα και καθόταν Εκεί σσ και όταν σηκώθηκα σιγά σιγά δεν πέταξε τρομαγμένη απλά έκατσε και με κοίταγε. Πλέον σιγά σιγά χτίζουμε την εμπιστοσύνη.
 
Πολύ ευχάριστα τα νέα!
Είδες κάποτε πιάνουν τόπο τα λόγια μας. Ε μπράβο τους αφού σκέφτηκαν και έκαναν το σωστό. Καλές δουλειές να έχουν!
 
Πολύ ευχάριστα τα νέα!
Είδες κάποτε πιάνουν τόπο τα λόγια μας. Ε μπράβο τους αφού σκέφτηκαν και έκαναν το σωστό. Καλές δουλειές να έχουν!
Και εγώ Μαρία ομολογώ ότι ειλικρινά χάρηκα πολύ! Το να γίνουν όλοι οι ιδιοκτήτες των pet shop υπεύθυνοι είναι προς όφελος όλων μας!
 
Συγχαρητήρια! τελικά δεν έπρεπε να κάνεις καταγγελία και το χειρίστηκες άψογα! Τελικά υπάρχουν άνθρωποι που μαθαίνουν και δεν παραμένουν απολίτιστοι και απαίδευτοι! Μακάρι να αλλάξει σιγά σιγά ο κόσμος μας και η χώρα μας!

Καλέ φωτογραφία του γκομέναρου δε θα χουμε;
 
Μπραβο μια χαρα αξιος τελικα απο οτι φενεται τους ταρακουνισαν τα οσα τους ειπες την προηγουμενη φορα και τα πραγματα γινανε πολυ καλυτερα.
 
Συγχαρητήρια! τελικά δεν έπρεπε να κάνεις καταγγελία και το χειρίστηκες άψογα! Τελικά υπάρχουν άνθρωποι που μαθαίνουν και δεν παραμένουν απολίτιστοι και απαίδευτοι! Μακάρι να αλλάξει σιγά σιγά ο κόσμος μας και η χώρα μας!

Καλέ φωτογραφία του γκομέναρου δε θα χουμε;
Ορίστε Αλίκη μου σημερινή φωτογραφία της κούκλας! Και άλλη με το γκουρμέ μείγμα λαχανικών που της έφτιαξα από αντίδιο, Πράσινη πιπεριά, καλαμπόκι βρασμένο και κινέζικο λαχανακι!IMG_20151211_183954.webp IMG_20151211_183953.webp IMG_20151211_184010.webp
 

Συνημμένα

  • IMG_20151211_183944.webp
    IMG_20151211_183944.webp
    20,1 KB · Προβολές: 33
Ωωω! Το μοντέλο διαμένει σε σούπερ γκαρσονιέρα και τρώει γκουρμέ... Νομίζω πως θα αρχίσω να ζηλεύω... Ποια στη χαρη της! Βαλτης και ενα σκόρδο.. Οχι να το φάει... Έτσι για το... Μάτι!
 
Πραγματικά @kostaspap μπράβο σου για χιλιοστή φορά! Πολύ τυχερή η μικρή! 😉
 
Back
Top