Διατροφή Ποιαν αυγοτροφή δίνετε στα καναρίνια σας;

Ποιαν αυγοτροφή δίνετε στα καναρίνια σας;

  • Orlux Gold Patee Canaries

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • New Canariz Giallo Secco

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Deli Nature Yellow Dry

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • CeDe Morbido

    Ψήφοι: 2 50,0%
  • Raggio Di Sole Lipo Soft

    Ψήφοι: 2 50,0%
  • Pastoncino S. Michele Elite

    Ψήφοι: 1 25,0%
  • Easyyem Eggfood Yellow Canaries

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Manitoba Pate Gold

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Σύνολο ψηφισάντων
    4

Stavros

Administrator
Staff member
Εγγραφή
7 Απρ 2006
Μηνύματα
20.400
Ποιαν αυγοτροφή δίνετε στα καναρίνια σας; Αναφέρετε παρακαλώ και το είδος των καναρινιών που εκτρέφετε - φροντίζετε.

Επίσης, έχετε χρησιμοποιήσει άλλες αυγοτροφές στο παρελθόν και αν ναι, ποιος ήταν ο βασικός λόγος που σας έκανε να ψάξετε για κάποια άλλη;

Αν η αυγοτροφή που χρησιμοποιείτε δεν υπάρχει ακόμη στις επιλογές της δημοσκόπησης, θα προστεθεί μετά την αναφορά της στο μήνυμά σας.

Για μείγματα σπόρων δείτε:
 
Για καναρίνια χρώματος χρησιμοποιώ
και στην αναπαραγωγή ένα μέρος chloris !
 

Συνημμένα

  • CHLORIS-OUT-800x800.webp
    CHLORIS-OUT-800x800.webp
    35,7 KB · Προβολές: 18
Δίνω την orlux gold patee, καθώς και τα 3 καναρίνια μου την εξαφανίζουν. Με βολεύει που βγαίνει σε συσκευασία 250gr γιατί με 3 καναρίνια δεν έχω μεγάλη κατανάλωση για να πάω σε συσκευασία κιλού όπως η cede. Το καρδερινοκαναρο, ωστόσο δεν την πλησιάζει αλλά είναι από μόνο του περίεργο με το φαγητό όπως και με πολλά φρούτα και λαχανικά.
 
Ως βασική αυγοτροφή χρησιμοποιώ την συσκευασία της cede με πλήρη κατανάλωση από τα κοινά καναρίνια μου. Έχω χρησιμοποιήσει παλαιότερα την Deli nature yellow dry με εξίσου θετικές εντυπώσεις. Πρόσφατα, λόγο προσωρινής αδυναμίας εύρεσης της cede, κατευθύνθηκα δοκιμαστικά στην orlux gold patee. Κάτω του μετρίου κατανάλωση από όλα τα πουλιά μου και για αυτό δεν θα την ξανά χρησιμοποιήσω.
 
Εγώ έδινα την orlux gold patee canaries με αρκετή αποδοχή. Όταν κ μου τελείωσε πήρα την cede Morbido egg patee που δυστυχώς είχε πολύ μέτρια αποδοχή. Θα γυρίσω στην orlux αλλά με δίλημμα της πρώτης ή orlux forti patee ή την orlux frutti patee. 🤔. Προς το παρόν ψηφίζω την πρώτη. Κ είναι πολύ βολικό που βγαίνουν σε 250γρ.
 
Καλησπέρα!! έδινα την orlux patte φέτος στα πλαίσια της ελληνικής αλληλεγγύης αποφάσισα να δώσω μια ευκαιρία στην αυγοτροφη (και γενικότερα στα προϊόντα) της evia parrots και οι δύο είχα την ίδια ,πάνω κάτω, αποδοχή από τα καναρίνια μου.τα πουλιά είναι ντιμπραντο original
 
Εγώ χρησιμοποιώ την Cede Morbido Egg Patee, με όχι μεγάλη αποδοχή, το ίδιο παλιότερα την cede bianco για λευκά, την orlux frutti patee, orlux forti patee χωρις αποδοχή και τελος την cède frutti που σε αυτήν θα καταλήξω γιατί ήταν η μόνη που έτρωγε με όρεξη και δεν αφηνε την μισή ποσότητα όπως με τις άλλες.
 
Μόνο raggio di sole lipo soft ,έχουν αποδοχή ακόμη κι απ' τα gouldian μου που δεν είναι εύκολα στη διατροφή. Φανταστικό προϊόν ,είμαι πολύ ευχαριστημένη και κατέληξα σ αυτήν μετά από δοκιμή σε πααααρα πολλές άλλες αυγοτροφες.
 
Για καναρίνια χρώματος χρησιμοποιώ

Μάκη δίνεις και κίτρινη ή από κεκτημένη ταχύτητα δεν πόσταρες την ουδέτερη; 🤔
[automerge]1661797863[/automerge]
Σε αχάτες τοπάζιο κίτρινο μωσαϊκό δίνω την Raggio Di Sole Lipo Soft (πατέ) καθώς και την Easyyem Eggfood (ξηρή) και οι δύο ουδέτερες...
 
Ποιαν αυγοτροφή δίνετε στα καναρίνια σας; Αναφέρετε παρακαλώ και το είδος των καναρινιών που εκτρέφετε - φροντίζετε.

Επίσης, έχετε χρησιμοποιήσει άλλες αυγοτροφές στο παρελθόν και αν ναι, ποιος ήταν ο βασικός λόγος που σας έκανε να ψάξετε για κάποια άλλη;

Αν η αυγοτροφή που χρησιμοποιείτε δεν υπάρχει ακόμη στις επιλογές της δημοσκόπησης, θα προστεθεί μετά την αναφορά της στο μήνυμά σας.

Για μείγματα σπόρων δείτε:
Που μπορω να δω τη δημοσκόπηση των αυγοτροφων και των σπορων
 
Που μπορω να δω τη δημοσκόπηση των αυγοτροφων
Δυστυχώς κάποια στιγμή η δημοσκόπηση χάθηκε από το θέμα λόγω τεχνικού προβλήματος. Έχει δημιουργηθεί πλέον νέα δημοσκόπηση στην οποία μπορείτε να συμμετέχετε. Όσοι είχαν ψηφίσει στην προηγούμενη ας κάνουν ένα κόπο παρακαλώ να υποβάλλουν πάλι την ψήφο τους.
 
Back
Top