Διατροφή Ποιαν αυγοτροφή δίνετε στους παπαγάλους σας;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stavros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Stavros

Administrator
Staff member
Εγγραφή
7 Απρ 2006
Μηνύματα
20.400
Ποιαν αυγοτροφή δίνετε στους παπαγάλους σας; Αναφέρετε παρακαλώ και το είδος των παπαγάλων που εκτρέφετε - φροντίζετε.

Επίσης, έχετε χρησιμοποιήσει άλλες αυγοτροφές στο παρελθόν και αν ναι, ποιος ήταν ο βασικός λόγος που σας έκανε να ψάξετε για κάποια άλλη;

Αν η αυγοτροφή που χρησιμοποιείτε δεν υπάρχει ακόμη στις επιλογές της δημοσκόπησης, θα προστεθεί μετά την αναφορά της στο μήνυμά σας.
 
Δίνω Orlux Gold Patee Canaries ( έχω την ίδια για καναρίνια και μπατζι) αλλά μπορώ να πω ότι δεν έχει φοβερή αποδοχή από τα μπατζι και σκέφτομαι να αλλάξω αλλά δεν ξέρω αν η αντίστοιχη αυγοτροφη για μπατζι θα έχει καλύτερη αποδοχή αφού πάνω κάτω είναι ίδια συστατικά
 
Εγώ δίνω την orlux forti patee. Έχει τεράστια αποδοχή από την μικρή και την τρώει μανιωδώς. Επέλεξα αυτή γιατί έχει πολύ καλές αναλογίες, βοηθά στην πτερορρια, φτιάχνει αδιάβροχο φτέρωμα και με το που την ανοίγεις μόσχο μυρίζει φρεσκάδα. Την βρίσκεις κυριολεκτικά παντού! Το μόνο κακό είναι ότι έχει πολύ μικρές συσκευασίες που φαντάζομαι δεν βοηθάει του εκροφεις όπως επίσης και η τιμή τους που είναι τσιμπημένη.
 
Back
Top