Φροντίδα Ποιες περίπου οι διαστάσεις για κλουβί Ζακό;

Τελίκα άκυρο για τον Λουίτζη γιατι οθείος μου απο την Θεσσαλονίκη θα τον πάρει τα Χριστούγεννα.Άρα επιστρέφουμε στα ringneck
 
Ντίνο μου θα έλεγα να προτρέψεις τους γονείς σου να διαβάσουν λίγο κι εκείνοι το φόρουμ μας, να συζητήσουμε και μ' εκείνους αν θέλουν κάποια πράγματα, μην τους περάσει η ιδέα από το μυαλό τους ότι σου "φουσκώνουμε" εμείς τα μυαλά να μπείτε σε έξοδα.
 
Ντινο μου τι το θες το ζευγαρωμα; θελει διαβασμα και να ξερεις να χειριζεσαι τις δυσκολιες! Δεν λεω και μενα στην ηλικια σου θα μου αρεσε να εχω μωρα πουλακια αλλα αν διαβασεις τις δυσκολιες μιας γεννας και τα πιθανα εξοδα θα το σκεπτομουν καλυτερα!
Ο πατερας του ενδιαφερεται για ζευγαρωμα.
Φυσικα αυτο σημαινει οτι πρεπει να εχει και τις καταλληλες συνθηκες (μεγαλο κλουβι, αλλα κλουβια για τους νεοσους κλπ).
Απλα αφου και ο πατερας σου ειναι στο τρυπακι γιατι δεν μπαινει κι εκεινος εδω να ενημερωθει και να καταλαβουμε κι εμεις τελικα τι ακριβως θελετε; :)
 
Α ευχαριστώ δεν το πρόσεξα!

Ένα οικονομικό και ευρύχωρο κλουβι για ζακό που θα βρώ;
 
Συγγνώμη γιατί δεν παίρνεις την αμαζόνα του Ανέστη; Που θα έχεις και στήριξη και συμβουλές και ψάχνεις σε άγνωστα μονοπάτια;
 
Δεν ξέρω γιατί διάβασα ότι οι αμαζόνες είναι λίγο επιθετικές την περίοδο της αναπαραγωγής αλλά θα το σκεφτώ εσείς πιστεύεται ότι είνια καλύτερο να πάρω την αμαζόνα ή τον/την ζακό;
 
Και τα δύο είναι απαιτητικά πουλιά. Αλλά στο ένα δεν ξέρεις τίποτα και ίσως όσα ξέρεις να μην είναι και αλήθεια. Με τον παπαγάλο του Ανέστη έχεις άλλη σιγουριά. Τι να σου πω, έχεις ζαλιστεί κι εσύ, κι εμείς το ίδιο μέχρι να πάρεις μια απόφαση.:)
 
Μα μια λες ότι θα πάρεις ρινγκνεκ, μια τον Ζακό του θείου από Γιάννενα τον οποίο θα τον πάρει ο άλλος θείος από Θεσσαλονίκη, τί περιμένεις να καταλάβουμε;
Μήπως τελικά δεν θέλεις ή δεν προτίθεσαι να πάρεις κανέναν παπαγάλο και απλώς συζητάμε; Ξέρεις, δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα να συμβαίνει και αυτό. Απλά ξεκαθάρισέ μας.
 
Όχι παπαγάλο θα πάρω αλλά τώρα δεν ξέρω ποιόν να πάρω την αμαζόνα του Αναστάση ή τον ζακό που έχω βρεί @ianos
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Back
Top