Γενικά Πολυαγαπημένη μου Αννούλα καλό σου ταξίδι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης alicedros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Έλα Αλίκη, δεν θέλω τέτοια...
Είναι σα να λες δεν ταξιδεύω για να μην πάθω ατύχημα, δεν μπαίνω σε ασανσέρ για να μην εγκλωβιστώ κ. Ο. Κ...
Κοιτάμε μπροστά με αισιοδοξία. Οι ''ατυχίες'' δεν μας πτοούν, αντίθετα μας πεισμώνουν !
 
Αλίκη λυπάμαι πραγματικά και σε καταλαβαίνω απόλυτα (μέσα στον Οκτώβριο έχασα και εγώ δύο από τα αγαπημένα μου πουλιά), αλλά δεν περίμενα να ακούσω από σένα να λες " φοβάμαι μην αρρωστήσει και αυτό".

Έλα Αλίκη, δεν θέλω τέτοια...
Είναι σα να λες δεν ταξιδεύω για να μην πάθω ατύχημα, δεν μπαίνω σε ασανσέρ για να μην εγκλωβιστώ κ. Ο. Κ...
Κοιτάμε μπροστά με αισιοδοξία. Οι ''ατυχίες'' δεν μας πτοούν, αντίθετα μας πεισμώνουν !

Ντάξει δίκιο έχετε.. ☹
 
Κρίμα Αλίκη αλλά πραγματικά περισσότερη ήταν η φροντίδα που του πρόσφερες παρά η απροσεξία σου.
 
Αλίκη μου, πραγματικά διαβάζοντας τόσα άρθρα σου με όλη την αγάπη και το μόχθο που κατέβαλες για να βοηθήσεις την καναρίτσα σου να επανέλθει στην υγεία, σε ΘΑΥΜΑΖΩ και σε ΣΥΓΧΑΙΡΩ με το παραπάνω! Καταλαβαίνω την στενοχώρια σου, ιδιαίτερα για τον άδικο τρόπο που έφυγε. Ήταν ένα δυνατό πουλάκι με θέληση να ζήσει κι εσύ πάντα πρόθυμη να το βοηθάς! Λυπάμαι πολύ! Φιλικά, Αμβρόσιος!
 
Αυτό είναι το θέμα... Είχαμε περάσει τόσα.. Τόσες προσπάθειες... Τόσους αγώνες και ζούσε ικανοποιητικά θεωρώ (ήξερα ότι δεν είναι καλά, αλλά έκανα ό,τι μπορούσα για να ζει όπως της αξίζει.. Δεν με ένοιαζε που τη φρόντιζα παραπάνω από τα υπόλοιπα. Το είχε ανάγκη..).. Τα είχε καταφέρει ως εδώ και να φύγει με αυτό τον τρόπο; Από δικό μου λάθος; Μεγάλη μ@λ@κί@! Με συγχωρείται κιόλας! Αυτό που με παρηγορεί είναι ότι ξεκουράστηκε... ☹


Μετά την απώλεια της Αννούλας 11. Γιατί ρωτάς Νίκο μου;


Το ξέρω ότι δεν πεθαίνουν τόσο εύκολα... Αν δεν έφταιγε μόνο η πτώση θα ένιωθα πολύ καλύτερα.. Αλλά δε ξέρω... 1 μέτρο και κάτι ήταν το ύψος που έπεσε.. Είναι μεγάλο;


Δεν πάει ακριβώς έτσι αλλά σ ευχαριστώ. :)


σταμάτα να ρίχνεις όλες τις ευθύνες στον εαυτό σου... μπορεί να ήταν και σύμπτωση.. αν τρόμαζε από κάτι π.χ. Να είχε την ίδια κατάληξη... Πιτσιρικάς εγώ είχα κοκαντιλάκια.. Το κλουβί ακουμπισμένο στην ντουλάπα του μπαλκονιού, και με το που άνοιξα αφηρημένος απότομα το πατζούρι, παρε κάτω το κλουβί από τον 1ο όροφο... και δεν έπαθε τίποτα κανένα.. εσύ λές για το 1 μέτρο. Απλά χαλάρωσε στο εξής πρόσεχε περισσότερο...
 
Αλίκη μου, πραγματικά διαβάζοντας τόσα άρθρα σου με όλη την αγάπη και το μόχθο που κατέβαλες για να βοηθήσεις την καναρίτσα σου να επανέλθει στην υγεία, σε ΘΑΥΜΑΖΩ και σε ΣΥΓΧΑΙΡΩ με το παραπάνω! Καταλαβαίνω την στενοχώρια σου, ιδιαίτερα για τον άδικο τρόπο που έφυγε. Ήταν ένα δυνατό πουλάκι με θέληση να ζήσει κι εσύ πάντα πρόθυμη να το βοηθάς! Λυπάμαι πολύ! Φιλικά, Αμβρόσιος!
Γλυκέ μου Αμβρόσιε σ ευχαριστώ πολύ για τα υπέροχα λόγια σου!
 
Back
Top