Αναπαραγωγή Πρόβλημα με το ζευγάρωμα Κοκατίλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης sakis276
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Παιδια εγω τελικα δεν καταφερα να βγαλω πουλακια. Οτι και να εκανα το ιδιο αποτελεσμα. Τα αφησα να κανουν 2 γεννες και ολα κλουβια. Δεν ξερω ρε παιδια τι να φταιει, απογοητευτικα πολυ με αυτα τα 2 μου πουλια. Ενω με καναρινια Budgie παραδεισια τα πηγα πολυ καλα και φετος. Εχω γεμισει μωρακια. Γενικα με τα πουλια τα παω πολυ καλα οσον αφορα τις γεννες και παντα βγαζω περισσοτερα αρσενικα, δεν ξερω αυτο γιατι συμβαινει αλλα με αυτα τα 2 μου κοκατιλ εχω στεναχωρεθει πολυ.Αρχισε παντως να μου μπαινει η υποψια οτι ειναι και τα 2 θυληκα. Η μια η Cinnamon Perle Pied που εχω ειναι 100% θυλυκια το καταλαβαινω γενικα απο την συμπεριφορα της. Στο Latino εχω αμφιβολιες, αλλα ρε παιδια τα εχω δει πολλες φορες που ζευγαρωνουν,τουλαχιστον προσπαθουν και παντα η Cinnamon Pied στηνεται και φωναζει τον Latino και παει αυτος απο πανω και προσπαθει να την ζευγαρωσει και επειδη η θυλυκια καθεται συνεχεια σε αβολα μερη ο Latinos την τσιμπαει σαν να την λεει ''σηκωσε λιγο το κωλακι σου δεν μπορω να σε ζευγαρωσω'' σαν να την σκουνταει καπως ρε παιδια για να στηθει πιο βολικα.Απο αυτα καταλαβαινω οτι ειναι αρσενικο και θυλυκο. Τι να πω αλλο ρε παιδια, εχω στεναχωρεθει πολυ. Δεν ξερω τι αλλο να κανω.
 
Back
Top