Γενικά Πως μπορώ να ξεχωρίσω την καρδερίνα εκτροφής από την πιασμένη;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dread05
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
ένα τελευταίο video από αυτό που βλέπω σήμερα από το πρωί να γίνεται συνεχώς.
 
Συνηθως τα πιασμενα πουλια αντιδρουν με αυτο τον τροπο, πηγαινουν πανω στα σιδερα και προσπαθουν να βρουν τροπο διαφυγης, αρα αυτη στο βιντεακι φαινεται για πιασμενη, μπορει να ειναι αρκετο καιρο στο κλουβι αλλα δεν εχει σημασια,έχω βγαλει καρδερινοκαναρα με πιασμενη καρδερινα αλλα το καλυτερο θα ηταν εαν οι αρχεγονες εκτροφης ήταν αρκετες στην αγορα και σε πιο χαμηλη τιμη ετσι ωστε να τις προτιμουν, με 100€ που πωλουνται ειναι συνηθως απαγορευτικη η τιμη για εναν που θελει μια καρδερινα ειτε να τη ζευγαρωσει με καναρα, αυτο δεν προυποθετει δικαιολογια για τους πουλοπιαστες αλλα σιγουρα τους ευνοει για να συνεχισουν το εργο τους, σε αλλες χωρες τα καταστηματα πουλανε ολοκληρα κοπαδια με αρχεγονες καρδερινες εκτροφης με δαχτυλιδι κλειστο συλλογου,ξερεις τι παιρνεις, μακαρι να υπηρχε η δυνατοτητα αυτη και στην Ελλαδα..
 
Ποιός τα λέει αυτά;... Που πουλούνται κοπάδια καρδερίνων εκτροφής σε "προσιτές" τιμές;
Τι σημαίνει είναι ακριβές; Έχεις βγάλει για να μπορείς να κρίνεις και να κοστολογήσεις;
Μεγάλα ερωτήματα Δημήτρη.. Αν θέλεις άνοιξε νέο θέμα για να συζητηθεί.
 
Ποιός τα λέει αυτά;... Που πουλούνται κοπάδια καρδερίνων εκτροφής σε "προσιτές" τιμές;
Τι σημαίνει είναι ακριβές; Έχεις βγάλει για να μπορείς να κρίνεις και να κοστολογήσεις;
Μεγάλα ερωτήματα Δημήτρη.. Αν θέλεις άνοιξε νέο θέμα για να συζητηθεί.

οχι δεν εχω βγαλει αλλα για να ζευγαρωσεις με καναρα θα δωσεις 100€;1) που θα βρεις; Ποιος θα σου δωσει; Ποιο καταστημα εχει; 2) οταν και με πιασμενη μπορεις να βγαλεις ποιος ο λογος να δωσεις 100€ εκτος εαν εσενα σου φαινεται μικρο το ποσο 3) εγω επειδη ασχολουμαι με υβριδια λογω μεγαλυτερης ανθεκτικοτητας με ενδιαφερει να βρω καλα πουλια σε οσο το δυνατον χαμηλοτερη τιμη, γι αυτο το λεω, επειδη την καρδερινα την ειχα παρει 10€ και μου δωσε καρδερινοκαναρα καταλαβαινεις οτι τα υπολοιπα 90€ ειχα τη δυνατοτητα να τα επενδυσω καπου αλλου4) οσο για τη δυσκολια εκτροφης εμενα δε με ενδιαφερει οπως εσενα δε σε ενδιαφερει εαν εγω δεν εχω 100€ για να την αγορασω..
 
Ξεφεύγει λίγο η κουβέντα από το θέμα μου. Εξάλλου αυτό το πουλί δεν έφτασε στα χέρια μου επειδή ήθελα φτηνή καρδερίνα για υβρίδια.
 
Ξεφεύγει λίγο η κουβέντα από το θέμα μου. Εξάλλου αυτό το πουλί δεν έφτασε στα χέρια μου επειδή ήθελα φτηνή καρδερίνα για υβρίδια.
Κι εδώ θα σταματήσει να ξεφεύγει το θέμα σου...
Εδώ απαντάμε για το ερώτημα του φίλου...
Τα υπόλοιπα... σε άλλο θέμα.
 
Νίκο, μπορείς να απαντήσεις στον @odim για να κλείσει το θέμα εδώ, μόνο παρακαλώ εάν κάποιος θέλει να επεκταθεί περισσότερο, να ανοίξει ένα νέο θέμα συνοψίζοντας τα πράγματα για να ξεκινήσει καινούργια, εντός του θέματος συζήτηση.

Παρακαλώ να μη συνεχιστεί αυτή η κουβέντα εδώ γιατί θα αναγκαστούμε να διαγράψουμε τα εκτός θέματος μηνύματα που θα ακολουθήσουν αυτό του Νίκου.
 
Προτιμώ τότε να μην απαντήσω.. Θα θέλει να απαντήσει και δεν είναι σωστό.. Είναι τελείως διαφορετική κουβέντα.
 
Αφου τελειωσαμε τις θεραπειες την αφησαμε να φυγει στις καλοκαιριες στα μεσα του Μαιου. Ο πτηνιατρος επεμενε οτι απο τα χρωματα και μονο το πουλι δεν ηταν πολυ καιρο στο κλουβι και δε θα ειχε προβλημα επανενταξης.
 
Τέλεια! Πολυ χαρμόσυνο γεγονός. Τα θερμά μου συγχαρητήρια για τη φροντίδα που της παρείχες και για την εκλογή που έκανες να την αποχωριστεις. Σου εύχομαι κάθε καλό!
 
Back
Top