Γενικά Σεντούκιασμα Φλώρου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Homus
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
signomia la ego exo mia erotisi pou mipos kolai me tis erotisis tou Saki:

Pou boro na bro ton katastatiko tou syllogo ; Se ti dikastirio exei egrisi ;

Alexandros
 
σακη ακουσε να δεις με το να λες ειναι εδω ο γραμματεας και να μην τον κατονομαζεις ωστε να τον φερεις προ των ευθυνων του ειναι το ιδιο ανεντιμο με το να λες οτι δεν ειναι εδω ο γραμμαεας αλλα καπου αλλου, πες μας το ονομα του να τον ρωτησουμε ευθεως τι αποκομιζει απο ολη αυτην τη διαδικασια και ποιος ειναι ο συλλογος του και τι γινεται εκει τελος παντων αφου δεν εχεις το θαρρος φοβουμενος δεν ξερω και εγω τι να μην ανοιγες το θεμα και στο κατω κατω ας ρωταγες μονο εκεινον με ενα προσωπικο μηνυμα χωρις να θεσεις θεμα εδω
 
Λευτέρη, δε χρειάζεται να τον κατονομάσει διότι ο γραμματέας του συλλόγου συστήθηκε μόνος του στην πρώτη σελ. του θέματος.
Εκείνος είπε ότι υπάρχει σύλλογος και είπε ότι είναι ο γραμματέας του.
 
Φιλε Αστραπογιαννε
διαβασε το ολο
Ο Γραμματεας δηλωσε παρουσια μονος
. ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΥΧΕΝΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΜΑΣ ΑΝΑΓΚΑΖΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΔΙΟΤΙ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΝ.





καλα εκανα 3 λεπτα να το γραψω αυτο η ο Δαμιανος ξερει τυφλο συστημα;
 
επειδη δεν το καταλαβα καλα σας ζητω συγνωμη αλλα ντροπη στον πασχ79 που ειναι σε ενα τετοιο συλλογο δεν λεω τιποτα αλλο απλα αδιαφορω και οταν απαντησα στο ποτε σεντουκιαζουμε εναν φλωρο νομιζα οτι εννοουσε το σκοτεινιασμα για εκπαιδευση τραγουδιου δεν πειραζει υπαρχουν ανθρωποι και ανθρωποι o tempora o mores
 
Απαντηση στον σακη. Καταρχιν στην Θεσσαλονίκη υπαρχουν 3 συλογη και οχι ενας σε χωριο.1στοιχηματα δεν πεζονται σε καμια περιπτωση μονο στην Αθήνα καπου στην φιλαδελφια,2δεν υπαρχει κανενα χρηματικο επαθλο τα επαθλα ειναι 3 κυπελα με συνολικο κοστος 60 ευρω ολα μαζι,3μπορεις να εχεις στην κατοχη σου οσα οσα πουλια θελεις αρκει να ειναι χαντρομενα εκτροφεισ σου η αγορασμενα με τιμολογιο η δωρισμενα απο φιλο,4μονο για χαντρομενα,5 οχι παντα γιατι αν και εχοθν γεννηθει σε κλουβι καμια φορα μπορει να ειναι αγριο και καποιο κατοτερο να βατευει, συνιθως αυτα τα πουλια δασκαλευουν,6στον διαγωνισμο λαμωανουν μερος μονο χαντρομενα πουλια και βραβευεται ο κατος του πουλιου που εχει καλυτερη φωνη, επεισης κανουμε καθε ανοιξη απελευθερωσεις οργανομενες με την παρουσια δασαρχειου καναλιων και τα λοιπα. Εχετε παρεξηγησει καποια πραγματα επεισεις με εξοδα του ταμειου μας ταιζουμε τα αγρια πουλια την ανοιξη σε χωρο που μασ παραχωρισε ο δημος φυτευουμε ηλιοδεντρα και για οποιον εχει αποριες και θα ηθελε να διαωασει το καταστατηκο μας δεν εχουμε κανενα προβλημα να του το δωσουμε εξ αλλου δεν εχουμε να κρυψουμε κατι ο συλογος μασ εχει εδρα εχει αφμ και καβει κανονικα αποδηξεις και πανω απο ολλα αντηπαθουμε αυτους τους δηθεν εκτροφης που κανουν τα παντα για να εχουν μια παραγογικη χρονια και να πουλησουν τα πουλια τους σε πετ σοπ.
 
το ονομα του συλλογου δεν ειπες ακομα να ευχαριστησουμε ολους εσας που διασωζετε την πανιδα της χωρας απο την εκλειψη
 
υπαρχει ο συλλογος οδηκων πτηνων νεας μηχανιωνας, της πυλαιας, και του ευοσμου. Αυτεσ ειναι οι ονομασιες φιλε αστραπογιαννε. συλλογοσ οδηκων πτηνων ταδε
 
Οταν ένας σύλλογος περνει άδεια σύστασης και λειτουργίας απο το πρωτοδικείο
έχει ΟΝΟΜΑ.Αυτό το όνομα σε ρωτάει ο άνθρωπος,θα το πείς; Μην εκθέτεις
τους φίλους των ωδικών της Πυλαίας,του Ευόσμου και της Μηχανιώνας.
Πές ένα όνομα, τόσο δύσκολο είναι;
 
μακη προφανως ειναι ενας ανθρωπος ο οποιος ειναι γραμμενος σε εναν απο τους συλλογους που αναφερεις και κανει καταχρηση του ονοματος του συλλογου για ιδιο ωφελος και προσωπικη επιδειξη οποτε δεν μενει παρα να τον ευχαριστησω που προσεχει τα φλωρια της Θεσσαλονίκης απο εξαφανιση
 
αυτες ειναι ρε φιλε οι ονομασιες και τον τριων συλλογων ποσες φορες πρεπει να το πω. Να εισαι καλα παντως ευπροσδεκτες οι ευχαριστιες και οσο για τον αν ειμαι αυτο που ειμαι στον συλλογο το ξερω εγω κι οχι εσυ και να σου πω και κατι εγω δεν ειρονευτηκα κανεναν ενταξει εξυπνακια;
 
ναι ενταξει εχεις δικιο οτι σε ειρωνευτικα αλλα δεν ξερω πολλους ανθρωπους οι οποιοι πανε και πιανουν πουλια και αντι να κανουν μια δικη τους παραγωγη, καθε χρονο πανε και πιανουν πουλια και τα περσινα τα αμολανε γιατι ειναι φιλοζωοι αν αυτο για σενα και τα υπολοιπα μελη του συλλογου ειναι σωστο και ψαχνετε να βρειτε και ακρη στο δασαρχειο φταιει το κρατος που δεν μας μπαγλαρωνει ολους να ησυχασουν τα πουλια να ησυχασουμε και εμεις
 
μπωρεις φιλε αστραπογιαννε να μασ πεισ εσυ τη κανεις για την φυση;δεν ζητητσαμε να πιανουμε κοπαδια και δεν μασ ενδιαφερει τη κανουν μερικοι ζητησαμε να πιασουμε καποιουσ γεννητορες. Εγω αυτη την στιγμη ταιζω 20 περσινα πουλια χαντρομενα τα οποια 8α αφεθουν την ανοιξη και ειναι πολλοι σαν κι εμενα που τα ταιζουν για αυτη την εκδηλωση. Αν θελεις μπορω να ανακοινοσω την ημερομηνια οταν ερθει η ωρα και μπορει οποιος θελει να παρευρεθει εκσαλου εμεις το εχουμε σαν ημερα γιορτης με εξοδα του συλλογου τοποθετουμε ψησταριεσ και κερναμε τον κοσμο φαγητο και κρασι.
 
εγω αυτο που κανω για την φυση ειναι το εξης>οταν γεμιζει το τασακι τις γοπες τις πεταω σε καδο και οχι στον δρομο, οταν αδειαζει το πακετο με τα τσιγαρα ή ενα περιτυλιγμασοκολαταςή αναψυκτικου δεν το πεταω στο δρομο αλλα στο καθισμα του συνοδηγου το οποιο εχει γινει χωματερη, οταν πηγαινα πιο μικρος να πιασω πουλια με αλλους παρεα και σκοτωναν ολα τα θηλυκα που πιαναμε σταματησα να εχω παρτιδες μαζι τους και τ εγ και αλλοι φιλοι μαζι και τωρα αυτοι κοβουν βολτες κλαιγοντας, αγορασα καποια πουλια περυσι και απο τοτε σταματησα να ασχολουμε με τα αγρια και ασχολουμε με την εκτροφη μου, οταν παω για κυνηγι τους καλυκες απο τα φυσιγγια τους μαζευω κλαι τους πεταω σε καδο, οταν βλεπω καποιον αλλον να χτυπαει προστατευομενα ζωα τον καταγγελωκαι τελος οταν χιονιζει θα μπορουσα να παω για κυνηγι να σκοτωσω 100 πουλια αλλα δεν παω και οτι περισευμα εχω σε σπορια το δινω στα αγριοπουλια γιατι αγαπητε εμενα δεν με ενδιαφερει να εχω πουλια εγω και η φυση ορφανη να εισαι καλα και να χαιρεστε την παρεα σας αυτα και δεν ξανα απανταω
 
ναι αλλα φιλαρακο τα καημενα τα πουλακια τι σου φταινε και τα σκοτωνεις και δεν εισαι ο μοναδικος ειναι χιλιαδες σαν κι εσενα τι να το κανς αν μαζευεις τουσ καλυκες και σκωτονεις τα καημενα τα πουλια μπορεις να διανοηθεις τη καταστροφη προκαλειτε οι κυνηγοι; Αλλα εσεις εχετε τα βυσματα τους πληρονετε για να εγκληματητε.
 
ακου φιλε γιατι κουτοπονηροι ΨΕΥΤΟΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕΝΑ υπαρχουν εκατομυρια αν εμενα μου φταινε τα πουλακια εσενα τι σου φταινε τα γουρουνοπουλα, τα μοσχαρια και οι κοτες και αν μου πεις οτι εισαι φυτοφαγος τι σου φταινε τα φυτα να τα τρως αλλα δεν θα απαντησεις ή θα πεις οτι αυτα ειναι για να τα τρωμε αλλα βαλε το ξερο σου το κεφαλι να δουλεψει και τραβα να κυνηγησεις τους οικοπεδοφαγους και τους ανθελληνες που καινε τα δαση μας γιατι κυνηγος ΠΟΤΕ δεν εβαλε φωτια γιατι δεν μας συμφερει να βαλουμε φωτια αφου στα καμμενα δεν κυνηγαμε και αυτες τις εξυπναδες για κακομοιρα πουλακια να τις πεις σε κανενα 15 χρονο μπας και τις χαψει γιατι και αυτος μουτζα θα ρι σας ριξει καταλαβες αντε γιατι πολλοι πονηροι μαζευτηκατε εκει και αν θες τραβα βγαλε αδεια να την πληρωσεις 140 € και πηγαινε 10 φορες το πολυ για κυνηγι και μετα ελα να μου πεις ποιος κανει κακο εγω ή εσυ;ΕΞΥΠΝΕ
 
καλησπερα!
καλυτερα μην ανοιγεται το κεφαλαιο ΚΥΝΗΓΙ γιατι υπαρχουν πολλα ραμματα
για τις γουνες τον κυνηγων!
οσον αφορα τη περιπτωση του φιλου μας του Πασχαλη υπαρχουν νεοι αγριοπουλιατζιδες που σεβοντε τη φυση αυτοι που δεν παιζονται με τιποτα
και ειναι για κραμαζμα στη πλατεια ειναι οι παλιοι! 😡
 
εχει μια διαφορα φιλαρακο οχι δεν ειμαι φυτοφαγος τα γουρουνοπουλα που λες εκτρεφοντε οι μπεκατσες ομως και αν κυνιγασ για το φαι γιατι εκει το πηγες θα πρεπει να ντρεπεσε. Τουλαχιστων περιμενα μια ποιο εξυπνη απαντηση
 
Back
Top