Αναπαραγωγή Σημερα βγήκαν

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης glafkos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
οκ! Πες μας να ξέρουμε αν φαίνονται ταισμένα και προσοχή μην αγχώσεις την κανάρα αν κλωσσάει. Καλύτερα να περμένεις να σηκωθεί μόνη της. Καλή τύχη:)
 
Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά μετα μικρά σου αλλά αυτ΄λο που θα σου πρότεινα γιατί το κάνω και εγώ φέτος είναι: Ασε τα πουλιά ήσυχα όσο περισσότερο μπορείς. Πέρυσι - πρώτη χρονιά που ασχολήθηκα με τα καναρίνια - μόλις "αρχισαν να γεννούνε ζούσα και ανέπνεα με την αγωνία τι συμβαίνει στις φωλιές. Αποτέλεσμα ήταν να ανησυχώ τους γονείς και να μην αποκτήσω αρκετά μικρά. Φέτος, με έπεισαν εδώ πως δεν πρέπει να τα ενοχλώ καθόλου! Κάθε πρωί βάζω το αυγουλάκι και το μήλο αλλάζω το νερό και μια φορά την εβδομάδα καθαρίζω τα κλουβιά. Σε ενημερώνω πως ήδη έχω αποκτήσει με την πρώτη γέννα τριών ζευγαριών 10 πουλάκια χωρίς να τα ταιζω εγω ή άλλη παρέμβαση. Καλό θα είναι να αφήσεις την φύση να κάνει την δουλειά της και τα πουλιά να κάνουν το καθήκον τους!
 
φιλε γλαφκο η φυση συνηθως δε πεφτει εξω γιατι να το κανει σε σενα;
θα ταισει η μαμα ξερει αυτη. σε λιγο θα αγχωνεσαι μηπως τα ταιζει πολυ και σκασουν απο το πολυ φαι!
κι οπως λενε και πολοι φιλοι στο σαιτ αντε και καλες πτησεις και να τα χαρεις στα κλαδακια
 
Back
Top