Ασθένειες Σπυράκι στο ράμφος του κοκατιλ μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης koukis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Η πρωτη φωτο ειναι σημερινη η δευτερη οπως ηταν πριν 2 εβδομαδες. Θα στειλω κι αλλες φωτο αν θελετε.
fotografiew gianna 037.webp fotografiew gianna 007.webp
 
Αν και δεν ειμαι γιατρος, δεν μου αρεσει καθολου το χρωμα του, γενικα ολα τα normal grey εχουν στην φτερουγα ασπρα και οχι κιτρινα φτερα, μηπως υπαρχει καποιο προβλημα στο συκοτι; Γιατι δεν στελνεις μια καλλιεργεια κοπρανων να δεις;
 
οι πιο κοντινες ειναι θολες δεν φαινετε τιποτα. Μηπως ξερετε για την κλινικη ζωων στην Γιαννιτσων Θεσσαλονικη τιποτα; Αν δεχονται πουλια; Ποσο κοστιζει η επισκεψη;

Η καποιον αλλο γιατρο δυτικα;
 
οι πιο κοντινες ειναι θολες δεν φαινετε τιποτα. Μηπως ξερετε για την κλινικη ζωων στην Γιαννιτσων Θεσσαλονικη τιποτα; Αν δεχονται πουλια; Ποσο κοστιζει η επισκεψη;

Η καποιον αλλο γιατρο δυτικα;
Γενικά η λίστα των πτηνιάτρων σ όλη την Ελλάδα είναι αυτή εδώ: http://www.klinikizoon-modestos.gr/el/κτηνίατροι/κτηνίατροι-για-κουνέλια/

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να το πας σε έναν εξειδικευμένο κτηνίατρο! Μπράβο σου!
 
οι πιο κοντινες ειναι θολες δεν φαινετε τιποτα. Μηπως ξερετε για την κλινικη ζωων στην Γιαννιτσων Θεσσαλονικη τιποτα; Αν δεχονται πουλια;..

Δέχονται πουλιά κι έχουν εξειδικευμένο γιατρό. Για το κόστος της επίσκεψης δεν γνωρίζω.
 
Επειδη ο κουκις δεν εχει ταξιδεψει ξανα με αυτοκινητο και ειναι 70 χμλ μεχρι την Θεσσαλονικη πρεπει να προσεξω κατι ωστε να μην φοβηθει;
 
Επειδη ο κουκις δεν εχει ταξιδεψει ξανα με αυτοκινητο και ειναι 70 χμλ μεχρι την Θεσσαλονικη πρεπει να προσεξω κατι ωστε να μην φοβηθει;
Θα τον βάλεις σε ένα πιο μικρό κλουβάκι και το κλουβάκι αυτό θα το βάλεις μέσα σε ένα χαρτόκουτο που θα είναι ανοιχτό από πάνω. Το χαρτόκουτο θα σκοτεινιάσει το κλουβί και θα είναι πιο ήρεμος. Ζέστη πολύ δεν κάνει αυτή την εποχή. αρκεί να έχει διαθέσιμο νερό σε περίπτωση που θέλει να πιει.. Νομίζω δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο.
 
και να μην κουνιέται /τραντάζεται πολύ το κλουβί κατά την διάρκεια της μεταφοράς
 
Θα το βάλω στο πίσω κάθισμα και θα το δεσω με την ζωνη

Βρήκα γιατρό η οποια ειδικεύεται σε εξωτικά πουλια. Για ναδουμε
 
Συνεχιζει να εχει τα κενα στα φτερα αν και δεν ξυνετε οπως πριν. Κατα τα αλλα η συμπεριφορα του ειναι η ιδια, τρωει πινει κελαιδαει δεν αλλαξε κατι. Οταν εχει συννεφια ειναι κατσουφης αν εχει λιακαδα. Γλωσσα δεν βαζει μεσα μας τρελαινει
 
Συνεχιζει να εχει τα κενα στα φτερα αν και δεν ξυνετε οπως πριν. Κατα τα αλλα η συμπεριφορα του ειναι η ιδια, τρωει πινει κελαιδαει δεν αλλαξε κατι. Οταν εχει συννεφια ειναι κατσουφης αν εχει λιακαδα. Γλωσσα δεν βαζει μεσα μας τρελαινει
Το ότι δεν έχει αλλάξει η συμπεριφορά του δεν σημαίνει πως είναι και καλά.. Ξέρω τα οικονομικά όλων μας είναι κάπως αυτόν τον καιρό, αλλά όταν μιλάμε για την υγεία των κατοικίδιων μας πρέπει να την έχουμε ως πρώτη προτεραιότητα...
 
Συγνωμη γι αυτο που θα γραψω το ξερω οτι θα φανει καπως αλλα προτεραιοτητα εχουν οι αναγκες των παιδιων μου
 
Back
Top