Ασθένειες Σπυράκι στο ράμφος του κοκατιλ μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης koukis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Επειδη δεν ξερω πως ειναι τα ποδια ενος μικρου εψαξα φωτογραφιες αλλα μου φαινοντε ολα ιδια απλα ειναι ροζ.
 
Ο καημένος μόλις είδε τα γάντια ΦΡΙΚΑΡΕ χωρίς καν να κάνουμε κινηση να τον πιάσουμε. Τραυματικη εμπειρία για το πουλί, χτύπησε και το ράμφος του στα κάγκελα.Αν το κάνουμε αυτό για καμια εβδομάδα θα μας μείνει στα χερια
 
Ο καημένος μόλις είδε τα γάντια ΦΡΙΚΑΡΕ χωρίς καν να κάνουμε κινηση να τον πιάσουμε. Τραυματικη εμπειρία για το πουλί, χτύπησε και το ράμφος του στα κάγκελα.Αν το κάνουμε αυτό για καμια εβδομάδα θα μας μείνει στα χερια
Αν είναι πιο σκοτεινά ίσως να είναι πιο ήρεμος... Δε ξέρω τι άλλο να πω.. ☹
 
το εκανα και το αποτελεσμα;το ιδιο. ΔΑΓΚΩΣΕ ΤΟ ΠΙΝΕΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΘΟΛ ελπιζω να μην παθει τιποτα. Ξανα δεν το κανω.
 
Και πώς πιστεύεις πως θα θεραπευτεί;
Και που το δάγκωσε; Δεν έχει σημασία, εσύ συνέχισε.
Δεν έπρεπε να τα παρατήσεις τόσο εύκολα...
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
μπορει να παθει δηλητηριαση με την επιθολ?

χτυπησε και σημερα το ραμφος του.Φαινεται μπροστα μια καθετη γραμμη σαν ραγισμα και ειναι κοκκινο. Η πετσετα με την οποια το τυλιξα ειχε αιμα
 
Τελικα τι εγινε με το κοκατιλακι σου;
Είναι καλα;
 
Ειναι καλα. Του εβαλα μονο 2 φορες κρεμα γιατι χτυπησε το ραμφος του στο κλουβι και ματωσε.Φοβηθηκαμε και σταματησαμε.
 
Τι εννοείς το Ρ μφος είναι Καλά
Το πήγες σε πτηνιατρο;
 
Το σπυράκι στο ράμφος δεν υπάρχει πια. Δεν υπάρχει πτηνιατρος εδώ κοντά. Εδω δεν μπορώ να βρω σουπιοκοκκαλο γιατρό θα έχει!
 
Σε όλα τα πετσοπ έχει σουπιοκόκαλο και αν όχι πήγαινε σε κανένα ψαράδικο!
Τέλος πάντων αν δεν θες να ασχοληθείς τόσο δεν μου πέφτει λόγος...
 
Μην είσαι τόσο σίγουρος ότι στην επαρχεία μπορείς να βρεις ότι θέλεις και οποτε το θέλεις.Αν δεν ενδιαφερόμουν δεν θα έμπαινα καν στην διαδικασία να γραφτώ στο site
 
Μην είσαι τόσο σίγουρος ότι στην επαρχεία μπορείς να βρεις ότι θέλεις και οποτε το θέλεις.Αν δεν ενδιαφερόμουν δεν θα έμπαινα καν στην διαδικασία να γραφτώ στο site
Μια φωτογραφία όπως λέει και ο Γιάννης θα μας βοηθούσε πολύ όλους!
 
Back
Top