Διατροφή Σπόροι & Αυγοτροφή για όποιον δεν έχει τον χρόνο να ψάχνει

Πουλάκι μου σε τσάκωσα, τέτοιες μπίζνες μου πρότεινες.
Καλααα Αλίκη...😛
😀 σου δίνω 2-3 κιλά Raggio di Sole για χρώματος ή Vadigran Breeder plus να δοκιμάσεις... Πoια θες; (το τι θα μου δώσεις πίσω σε πμ 😀 :D )

Έλα όμως να σοβαρευτούμε λίγο!
να δούμε ποιοι φίλοι μένουμε σχετικά κοντά.. Να παραγγέλνουμε ένα μεγάλο τσουβάλι μιας καλής(από τα γραφόμενα των περισσοτέρων)τροφής και.. Να παίρνει ο καθένας όσα κιλά χρειάζεται! Και πάμε πάλι!
Εγώ είμαι μέσα! Ήδη έχω πάρα πολύ ασβέστιο της Landmark και πολλά κιλά τροφή Raggio di Sole για χρώματος και Vadigran Breeder plus (να ναι καλά ο φίλος μου @TheBigL μου έφερε Vadigran να δοκιμάσω την αποδοχή στα δικά μου! :D ). Όποιος θέλει να δοκιμάσει μια απ τις 2 και να τεστάρει αποδοχή στα δικά του πουλιά μου λέει! (εκτός απ τον @Deukalion που δεν τον χωνεύω!) Μια παρέα είμαστε! :D
 
να παραγγέλνουμε ένα μεγάλο τσουβάλι μιας καλής(από τα γραφόμενα των περισσοτέρων)τροφής και.. Να παίρνει ο καθένας όσα κιλά χρειάζεται! Και πάμε πάλι!
... Και affinity groups στο petbirds... Θα μας βλέπει ο Σταύρος απο κεί πάνω και θα καμαρώνει:D.
Είμαι μέσα και πιστεύω θα μαζευτούν και άλλοι των κυβικών μου. Θα έχουμε και γιάφκα;
.. Τότε, δεν έχουμε παρά.. Να δοκιμάσουμε ''όλοι μαζί''😱 !
Για μια στιγμή στούκαρε η φαντασία μου🙄
(εκτός απ τον @Deukalion που δεν τον χωνεύω!) Μια παρέα είμαστε! :D
Λέγε τέτοια και θα παίρνεις την φύρα απο τον πάτο του τσουβαλιού😛
 
Ωχ αγιοποιήθηκε; θεοποιήθηκε; Τι έχασα; :)
Για μένα είναι ο άγνωστος Χ, ο από μηχανής κτλ. Για άλλους ο Τσάρλυ.
Ακόμα ακόμα δείχνει να εμφανίζεται πάνω απο τις συζητήσεις, για αυτό και τον κάρφωσα ψηλά στο ταβάνι.
 
Τώρα πήρα vadigran breeder plus να δοκιμάσω. Έφτιαχνα δικό μου μείγμα με σπορικά από ornitalia και κατάστημα με βιολογικά. Το είχα κάνει
Κέχρι 75%
Βρώμη 6%
Νίζερ 6%
Καναβούρι 4%
Περίλλα 6%
Λινάρι 3%
Το άλλαξα γιατί μου ήταν κομμάτι δύσκολο να διατηρήσω τον κάθε σπόρο φρέσκο.6 σπόρια 6 τάπερ. Το καναβούρι και η περίλλα βγάλανε ζωύφια ☹
Θα δούμε τώρα πως θα πάει γιατί πριν τα τρώγανε όλα τα σποράκια.
 
Για μια στιγμή στούκαρε η φαντασία μου🙄
Θα σε banάρω ρε! Ντροπή!

Λέγε τέτοια και θα παίρνεις την φύρα απο τον πάτο του τσουβαλιού😛
Μμμμμμμμμμ δεν φταίει κανείς άλλος εγώ φταίω!

Ωχ αγιοποιήθηκε; θεοποιήθηκε; Τι έχασα; :)
Για μένα είναι ο άγνωστος Χ, ο από μηχανής κτλ. Για άλλους ο Τσάρλυ.
Ακόμα ακόμα δείχνει να εμφανίζεται πάνω απο τις συζητήσεις, για αυτό και τον κάρφωσα ψηλά στο ταβάνι.
😀κι γω νιώθω ένας πράκτορας του Τσάρλυ! Η Drew συγκεκριμένα! :D

Θα δούμε τώρα πως θα πάει
Θα γράψω και εγώ εντυπώσεις των μικρών μου για την Vadigran!
 
Έφτιαχνα δικό μου μείγμα με σπορικά από ornitalia και κατάστημα με βιολογικά. Το είχα κάνει
Κέχρι 75%
Βρώμη 6%
Νίζερ 6%
Καναβούρι 4%
Περίλλα 6%
Λινάρι 3%.
.. Αν έβαζες στο μείγμα αυτό και αποφλειωμένη βρώμη,τότε θα είχες το. QUIKO CANARY BREEDER PLUS!
 
.. Αν έβαζες στο μείγμα αυτό και αποφλειωμένη βρώμη,τότε θα είχες το. QUIKO CANARY BREEDER PLUS!
Έχω 6% Δημήτρη.Απλά η quiko έχει 10% νίζερ που δεν το θέλω τόσο πολύ. Προτιμώ πιο ανεβασμένο την περίλλα ή το καναβούρι.
 
Εγώ μια φορά την προσφορά μου την έκανα!
Παιδιά καταγγέλω την Αλίκη. Για 2-3 κιλά breeder μου ζητά αντάλλαγμα μπριζολάκια στην Πεντέλη😱... Και όλα αυτά εν κρυπτώ, μόνο με pm.
Εντάξει Αλίκη challenge accepted😛
 
καταγγέλω την Αλίκη. Για 2-3 κιλά breeder μου ζητά αντάλλαγμα μπριζολάκια στην Πεντέλη😱.
.. Δημητρό, δεν σε συμφέρει! άσε τις γυναίκες να ζητούν παπάδες και.. Πάρε μόνος σου ένα 25κιλο! Πιο φθηνά θα σου έρθει!:D👍 τις γυναίκες δεν συμφαίρει ούτε να τις ντύνεις ούτε να τις ταίζεις! :D😡
 
Και την λένε vadigran breeder plus; η έχει άλλη ονομασία;
Με μία μικρή αναζήτηση βρήκα πως η Vadigran έχει πολλές υποκατηγορίες.

  • VADIGRAN CANARY POSTURE (Για Χρώματος + Υγείας - Κεχρί Καναδά 74%, Νίζερ 9%, Σπόροι Υγείας 9%, Αποφλοιωμένη Βρώμη 3%, Καναβούρι 2%, Λιναρόσπορος 1%, Ραδικόσπορος 1%, Γρασίδι 1%.)
  • VADIGRAN CANARY ECO FRUIT (Βιταμίνες+Γρασίδι-11σπόροι - Κεχρί Καναδά 50%, Αποφλοιωμένη Βρώμη16%, Ελαιοκράμβη 10%, Ρούπσεν 4%, Σπανακόσπορος 4%, Λιναρόσπορος 4%, Καναβούρι 3%, Γρασίδι 3%, Σπόρος Καρότου 3%, Μπισκότο Φρούτων 3%.)
  • VADIGRAN CANARY BREEDER PLUS (Εκτροφικό Μείγμα 5 σπόρων - Κεχρί Καναδά 76%, Νίζερ 8%, Περίλλα 6%, Αποφλοιωμένη Βρώμη 4%, Καναβούρι 3%, Λιναρόσπορος 3%)
  • VADIGRAN CANARY CONDITION (Κεχρί Καναδά 76%, Ρούπσεν 10%, Αποφλοιωμένη Βρώμη 5%, Περίλα Λευκή 3%, Νίζερ 2%, Σπόροι Υγείας (9σπόροι) 2%, Λιναρόσπορος 2%.)
  • VADIGRAN CANARY 4 SEASONS (Γενικής Χρήσης, με ρούπσεν)
Τώρα ποια είναι η πιο κατάλληλη ανά εποχή ας απαντήσουν οι έξπερτ! Εγώ μαθαίνω! 😎

Παιδιά καταγγέλω την Αλίκη. Για 2-3 κιλά breeder μου ζητά αντάλλαγμα μπριζολάκια στην Πεντέλη😱... Και όλα αυτά εν κρυπτώ, μόνο με pm.
Εντάξει Αλίκη challenge accepted😛
😀 τι νούμερο Θεέ μου!
 
Για την quiko έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά δεν την φέρνει κανεις Κομοτηνή και γίνεται μόνο με μεταφορική. 53€ +5-8€ μεταφορικά πάμε στα 60€ πρέπει να καθυστερήσω και στην δουλειά για να πάω τράπεζα να καταθέσω τα χρήματα γιατί δεν δέχονται αντικαταβολή οπότε vadigran με 42€ και ξερό ψωμί...
 
Back
Top