Γενικά Σταυρωστε με

lancashire

PB Member
Εγγραφή
28 Νοε 2007
Μηνύματα
566
Πόλη
Αθήνα
Σταυρωστε με η αλλιως αμαρτησα για το σκαρθι μου.

Απο την Κυριακη ειμαι πλεον και εγω κατοχος/δεσμοφυλακας ενος αγριου πουλιου.
Πιστευα οτι ημουν ενας απο τους λιγους που μεχρι τωρα ανετα μπορουσαν να πετροβολησουν τους κατοχους αγριων πουλιων (παρολο που δεν το εκανα ποτε) καθως στην κατοχη μου εχω μονο καναρινια και ενα αρσενικο σκαρθι εισαγωγης εκτροφειου με το νομιμο δακτυλιδι του κλπ κλπ
Στην αρχη ο σκοπος μου ηταν το ζευγαρωμα του με καναρινι αλλα στην πορεια και με ολα οσα διαβασα σκεφτηκα οτι καλυτερο θα ηταν η νυφη να ειναι του ειδους του.
Παρολες τις προσπαθεις για παρομοιο θηλυκο σκαρθι δεν καταφερα να εξασφαλισω και ετσι δεχτηκα την ευγενικη προσφορα ενος φιλου που μου εδωσε αυτο που εψαχνα σε αγρια μορφη. Πραγματικα ο σκαρθινος μου εχει τρελαθει και κανει show με το που την ειδε.


Φυσικα το σκαρθακι δεν το εχω πιασει εγω
το ταιζω, το φροντιζω, το αγαπω, το προσεχω και ολα τα σχετικα αυτο ομως δεν παυει να με κανει δεσμοφυλακα.

Ο σκοπος αυτου του ποστ δεν ειναι να προκαλεσει καμια καινουργια διαμαχη αλλα απλα επειδη πιστευω οτι ειμαστε μια μεγαλη παρεα, οσο μακρια και εαν ειμαστε και οσο και εαν διαφερουν οι αποψεις μας, και η γνωμη μου ειναι οτι καλο θα ηταν να υπαρχει μεταξυ μας ειλικρινια.
Θεωρω οτι καποια στιγμη πρεπει καθαρα να καλυψουμε και αυτο το θεμα

και σιγουρα τωρα εγω οπως λεει και ο Αστραπογιαννος καπου
δεν μπορω να ριξω πρωτος την λιθο

ΜΦΧ
Πανος
 
απο εμενα παντως φτυσιμο δεν θα παρεις αλλα μονο ευχες για ενα καλο ζευγαρωμα και ας εισαι αμρτωλος, σαν χριστιανοι συγχωρουμε τον αμαρτωλο ΑΛΛΑ καταδικαζουμε την αμαρτια, να το χαιρεσαι φιλε πανο
 
Να το χαιρεσαι και καλα ζευγαρωματα! Οσο για τη αμαρτια συμφωνω με τον Αστραπογιαννο.
 
:DΠαροτι αναμαρτητη στο συγκεκριμενο θεμα,
παρε αντι για λιθους... Ευχες!
 
Παναγιώτη να το χαίρεσαι και καλά ζευγαρώματα, υπάρχει και η προοπτική όταν με το καλό πάρεις απογόνους να του χαρίσεις και πάλι την ελευθερία του
 
χτηστο συγνωμη την αλλη φορα θα περιμενω την απαντηση σουκαι μετα θα ριξω την φιλοσοφια μου
 
Παναγιώτη να το χαίρεσαι και καλά ζευγαρώματα, υπάρχει και η προοπτική όταν με το καλό πάρεις απογόνους να του χαρίσεις και πάλι την ελευθερία του

Ευχαριστω
αυτο ειναι πολυ καλη ιδεα
 
κ πανω που εψαχνα στο δωματιο τι εχω για..."πεταμα"...😛
ειδα αυτο...
... Φυσικα το σκαρθακι δεν το εχω πιασει εγω
το ταιζω, το φροντιζω, το αγαπω, το προσεχω και ολα τα σχετικα αυτο ομως δεν παυει να με κανει δεσμοφυλακα.
πανο μου
θελω να μου υποσχεθεις οτι θα το αφηνεις στο δωματιο
ή οπου αλλου θεωρεις ακινδυνο μερος,
να πεταει κ να χαιρεται μια μικρη ελευθερια λιγο εστω... (σαν αυτην που γνωρισε οταν ανοιξε τα ματακια του :)

θα το κανεις;

λοιπον...
να σου ζησει
κ με χαρα να περναει τις ωρες του, μαζι σου κ με τα φτερωτα σου
 
κατι σαν προαυλισμο δηλαδη;
μετα θα ζηλεψει και ο σκαρθος

και θα πρεπει να παρω αποχη
εχω την εντυπωση οτι η μικρα ειναι πολυ γρηγορη
και ειμαι και προχωρημενης ηλικιας

θα δοκιμασω παντως
 
Παναγιώτη να το χαίρεσαι και καλά ζευγαρώματα, υπάρχει και η προοπτική όταν με το καλό πάρεις απογόνους να του χαρίσεις και πάλι την ελευθερία του

Θα συμφωνησω στην ωραια ιδεα!:D Αντε καλους απογονους και γρηγορα! 😉
 
παιδια αμα ειναι να δημιουργησω μοδα να το κανω με μεγαλη μου χαρα
 
Να έχεις επιτυχία στο ζευγάρωμα με πολλά και υγιέστατα μικρά.

Φιλικά
 
Mην αγχωνεσαι Παναγιωτη! Αν εχεις τυψεις μετα το ζευγαρωμα ελευθερωσε το οπως ειπε και ο smokie! Αλλα πιστευω οτι θα δεθεις μαζι του και δυσκολα θα το αποχωριστεις!Η αποφαση ειναι δικια σου!
 
Back
Top