Αναπαραγωγή Τάισμα νεοσσων 13 ημερων στο χερι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stfns
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ευχηθείτε μας να τα καταφέρουμε. Γίναμε 18 ημερών.

υ. Γ. Την αφιερώνω σε όλους σας με πολλή αγάπη.[/QUOTE]
Να σου ζησουν! Ειναι κουκλια! συγχαρητηρια για την προσπαθεια που κανεις!
 
Ααα πέθανα! Ειδικά με το δεξιά... Δηλώνω ερωτευμένη! :D

Βρε Στέφανε μου πως την παλεύεις με δουλειά και τις ώρες που λείπεις εκτός σπιτιού; Είσαι ήρωας!
 
Βρε Στέφανε μου πως την παλεύεις με δουλειά και τις ώρες που λείπεις εκτός σπιτιού; Είσαι ήρωας!

Αλίκη μου δεν θέλω να λέω μεγάλες κουβέντες, καθώς έχουμε ακόμη δρόμο μπροστά μας, αλλά αν όλα πάνε καλά θα σας παραθέσω σειρά γεγονότων που συνηγόρησαν ώστε να ζήσουν τα μικρά. Με λίγα λόγια θα σας πω αν ήταν γραφτό...
Σήμερα έγιναν 19 ημερών και στάθηκαν στην πατήθρα.

Ειδικά με το δεξιά... Δηλώνω ερωτευμένη

Και εγώ για τον λόγο που μπορείς να φανταστείς...
 
ΟΜΟΡΦΑ!
Μιας και ο λόγος για το δεξί να πώ κι' εγώ μια γνώμη.
Νομίζω οτι είναι ένα θηλυκό ιβουάρ.
Υπάρχει κάπου μια φωτό του πατέρα Στέφανε;
 
Υπάρχει κάπου μια φωτό του πατέρα Στέφανε;

Ο πατέρας είναι o Rodolfo:
https://community.petbirds.gr/media/rodolfo.20300/

και η μητέρα η Gemma:
https://community.petbirds.gr/media/gemma.20381/


Μιας και ο λόγος για το δεξί να πώ κι' εγώ μια γνώμη.
Νομίζω οτι είναι ένα θηλυκό

Και εγώ είμαι σχεδόν σίγουρος πως έχω μια δεσποινίδα δεξιά. Εξ' ου και η αδυναμία που έλεγα.

Σήμερα βγήκαν από τη φωλιά και με έχουν δυσκολέψει λίγο στο τάισμα...η μικρή συγκεκριμένα όσο καλά έτρωγε μέσα στην
φωλιά από το πρωί μου έχει βγάλει την πίστη ανάποδα...
 
Τελικά την κατάφερες την ζόρικη δεσποινίδα; Παιδί μου η γυναίκα απ τη φωλιά δείχνει το χαρακτήρα της! Δικιά μου είναι αυτή! 😛

Όχι👎. Δεν ζητιανεύουν από τον πατέρα τους φαγητό, ενώ όταν βλέπουν εμένα έρχονται προς το μέρος μου. Μολονότι ετοιμάζω κρέμα δεν ανοίγουν το στόμα τους. Έχω ζώσει το κλουβί με αυγοθήκες, όπου έχω αλέσει φρέσκο αυγό με μαλακή αυγοτροφή. Σε άλλες πάλι έχω βάλει σπόρους. Στο κλουβί έχω και ποτίστρα. Δεν ξέρω αν τρώνε ή πίνουν νερό. Έχω απογοητευτεί και δεν σου κρύβω ότι φοβάμαι μην μου πεθάνουν από την πείνα...όλο το απόγευμα φωνάζανε☹.
 

Σχετικά θέματα

Back
Top