Φροντίδα Ταξιδακι για το Γιουτζι; (ringneck)

μπορω να στον φυλαξω εγω με αντιτιμο 1000 ευρω την ημερα (εννοειται οτι ΕΓΩ θα σε πληρωσω για την παρεα του γιουτζι)
Η πρότασή σου μου φέρνει στη σκέψη, ότι θα μπορούσαμε να γνωρίζουμε αν κάποιο μέλος του Petbird, με παρόμοιο πουλάκι με το δικό μας, που να το έχει γνωρίσει & να το αγαπάει, βρίσκεται κοντά στο σπίτι μας, να του έχουμε εμπιστοσύνη, και να μπορεί σε περίπτωση ανάγκης, απουσίας μας κλπ. Να το φροντίσει, στον ελεύθερο χρόνο του! Ιωάννα μήπως γνωρίζεις κάποιον που να είναι διατεθειμένος να το επισκεφθεί;
 
Οντως,τον μικρο φοβαμαι να τον παρω μαζι μου. Και τροπο να εβρισκα, δεν θα τον εθετα σε κινδυνο με τον καπνο. Στο αμαξι τον εχω βαλει μια και μοναδικη φορα, την μερα που τον αγορασα!
Ανεστη, αν τον επαιρνα, θα τον εβαζα κανονικα στο κλουβι του στο χωριο,θα το ειχα μαζι μου.
Ειναι μαλλον καλυτερα λιγες ωρες μοναξιας παρα την ταλαιπορια του ταξιδιου.Αν ηταν λιγο πιο ημερος, να καθοταν πχ μαζι μου και οχι να με φαβαται τοσο πολυ,θα τον επαιρνα μαζι.
 
μπορω να στον φυλαξω εγω με αντιτιμο 1000 ευρω την ημερα (εννοειται οτι ΕΓΩ θα σε πληρωσω για την παρεα του γιουτζι)
ΕΣΥ θα με πληρωσεις για την παρεα του Γιουτζακου μου;
Χμ... Περιεργο, κατι εχεις στο μυαλο σου εσυ! 😛
 
μπορω να στον φυλαξω εγω με αντιτιμο 1000 ευρω την ημερα (εννοειται οτι ΕΓΩ θα σε πληρωσω για την παρεα του γιουτζι)
Θείε Δημήτρη, να έρθω το καλοκαίρι μία βδομάδα διακοπές, να ηρεμήσουν λίγο ο μπαμπάς Λευτέρης και η μαμά Μαρία;:D(ΡΟΚΟ)

Ιωάννα μου, θα σου έλεγα να το σκεφτείς πολύ καλά, γιατί ο Γιούτζι δεν είναι ακόμη άνετος απ' ότι έχω καταλάβει, ούτε με σένα ούτε με το αυτοκίνητο. Ίσως θα ήταν καλύτερα να το τολμήσεις, αφού θα έχει δεθεί περισσότερο μαζί σου, ώστε να νοιώθει ασφαλής κοντά σου, όπου κι αν βρίσκεται...
 
kαι γω πιστευω πως οι υπερβολες δεν ειναι καλο πραγμα
για 2-3 μερες και αφου υπαρχει και ανθρωπος που θα του βαλει φρεσκο νερο και φαι δεν παθαινει τιποτα το πουλακι
αμα θες να τον παιρνεις μαζι καλο ειναι να του παρεις ενα πιο μικρο κλουβι που να χωρα και στο αμαξι και στο σπιτι που και που να το βαζεις και σ αυτο το κλουβι για να το συνηθιζει..
παντως η διαδικασια ταξιδιου με το αυτοκινητο δεν ειναι οτι πιο
ευχαριστο για τα φιλαρακια μας.. Το οποιο φρεναρισμα ενω εμεις δεν το
νοιωθουμε επειδη καθομαστε.. Αυτα το δεχονται σα τεραστια πιεση στα ποδαρακια τους. Για να καταλαβεις τι ενοω ξαπλωσε τη πλατη του καθισματος και δοκημασε να αδηγησεις το αυτοκινητο χωρις να ακουμπα η πλατη σου..
 
Θείε Δημήτρη, να έρθω το καλοκαίρι μία βδομάδα διακοπές, να ηρεμήσουν λίγο ο μπαμπάς Λευτέρης και η μαμά Μαρία;:D(ΡΟΚΟ)
Οριστε Δημητρη... Με ενα μηνυμα κοιτα ποσα πουλακια μαζεψες!
Ναι, εχετε δικιο. Ειναι νωρις για ταξιδακια. Περιμενω να δεθει και αλλο μαζι μου και τοτε μεχρι και στο καραβι θα τον εχω... 🙄
 
Ιωαννιτσα κ γω μαζι μου τον παιρνω οταν φευγω κ δεν εχει κανενα προβλημα. Ακομα κ το ταξιδι κ τον νεο χωρο συνηθιζει αμεσως. Παρ'του μαζι τα παιχνιδια του για να νιωθει ακομα καλυτερα. Ο δικος σου ειδικα ειναι πολυ παλιοπουλακι κ τσαντιζεται οταν τον αφηνετε μονο του, το θυμαμαι το ποστ σου.
Δεν θελω καν να φανταστω τι θα εκανε το Ροκακι του Λευτερη κ της Μαριας. Θα καλουσε την αστυνομια να τους φερει πισω 😀.
 
Xαχα... Αν εμενα μονο ο Ροκο τοτε θα ειχε κανει καταληψη του σπιτιου απο τα νευρα του και θα χρειαζοταν οι ειδικες δυναμεις για να εμπαιναν ξανα μεσα ο Λευτερης με τη Μαρια!
Το σκεφτομαι ακομα αν τον παρω η οχι γιατι θα φυγω απο παρασκευη μεσημερι. Σιγουρα θα κραταει μουτρα για βδομαδες!
 
Back
Top