Αναπαραγωγή Τα καναρίνια μου γέννησαν ένα αυγό, τι να κάνω;

ναι παρα πολλες φορες.. Τα θαβουν απο κατω γιατι ξερουν οτι ειναι ασπορα και κρατανε τα ενσπορα.. Αλλες φορες τα πετανε κατω.. Εγω εχω βρει σπασμενο αυγο εξω απτο κλουβι.. Τοχε ριξει απεξω.. Εχει κανενα στη φωλια τωρα;
 
Αν κατάλαβα καλά τα είχε θάψει κάτω απο το νήμα;
Σε τέτοιες περιπτώσεις βγάζουμε τον αρσενικό απο την ζευγαρώστρα
ξεθάβουμε τα αυγά, και αφού τακτοποιήσουμε την φωλιά, τα τοποθετούμε κανονικά
ώστε να είναι έτοιμα για κλώσημα. Στις περισσότερες φορές, θα πάει να "κάτσει"
στ' αυγά της.
 
τωρα στην φωλια δεν εχει τιποτα αλλα ανακατεβει τ νημα με την βοηθεια του καναρου. Θα γενισει με σπορο ΄;
 
παιδια μπορειτε να μου απαντησετε θα γενισει αυγο π να εχει πουλακια'; να αφησω τ καναρο μαζι της;΄δωσε τα φώτα σας σας παρακαλω
 
παιδια σας παρακαλω ειμαι αρχαριος σε αυτα τ θεματα σας παρακαλω γινεται να απαντησετε ε; Μπορειτε να μου απαντησετε
 
Καταλαβαίνουμε την ανυπομονησία σου, αλλα θα πρέπει να περιμένεις λίγο μέχρι να βρεθεί κάποιος που γνωρίζει για να σου απαντήσει:)
 
τα καναρινια μου γενισαν 3 αυγα κ τα εβαλαν στον πατο της φωλιασ ενω πριν 2 μερεσ η καναρα γενισε κ τ 4 κ δεν τ εβαλε αλλα τ κλωσσα συνεχεια γιατι;
 
η γνωμη μου ειναι να τα αφησεις να τα κλωσησει και να μετρησεις 7 μερες απο τη γεννηση του τελευταιου αυγου. Μετα κανε ωοσκηση και οποια ειναι ασπορα τα βγαζεις. Μην ανχωνεσαι τοσο πολυ βρε!
 
παιδια απο χτες η καναρα κλωσσα ασταματητα τ αυγα ουτε που σηκωνεται απο την φωλια εχει ενα αυγο στο επανω μερος τ φωλιας κ τα αλλα 3 στον πατο της γιατι;
 
Φιλε ντουμ τεκ τεκ. Κρινοντας απο την αγωνια σου για τα αυγα οταν θα κανεις παιδια θα παθεις κριση(χεχε πλακα κανω).
Λοιπον εγω μολις διαβασα απο την αρχη ολο το θεμα σου, αν το κανεις κ εσυ θα δεις οτι η τελευταια ερωτηση σου εχει απαντηθει αρκετες φορες.
Σου ευχομαι καλη επιτυχια, φιλικους χαιρετισμους Μπαμπης
 
παιδια απο χτες η καναρα κλωσσα ασταματητα τ αυγα ουτε που σηκωνεται απο την φωλια εχει ενα αυγο στο επανω μερος τ φωλιας κ τα αλλα 3 στον πατο της γιατι;


Εαν ειναι κατω απο το νημα βγαλτα στην επιφανεια και αστα 😉
 
ευχαριστω πολυ παιδια η καναρα εδω κ 3 μερες δεν τ εχω δει ν βγαινει καθολου απο την φωλια κλωσσα ολα τ αυγα της
 
Back
Top