Αναπαραγωγή Το καναρίνι μου γέννησε ένα αυγό, τι να κάνω;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης IrisJul
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
@IrisJul η πρωτη ειναι η λεγομενη κινεζικη με τη σχαρα και το ταψακι,οι αλλες με το σκαφακι το πλαστικο δεν βολευει στο καθαρισμα γιατι απαιτει σηκωμα.60 αρα κινεζικη βρισκεις στην Αθηνα γυρω στα 20-22 ευρω (πηρα προ ημερων)
 
Τις τελευταίες 2 μέρες που έκανα λογαριασμό έχω μάθει πολλά χάρη σε εσάς που με βοηθάτε δεν θα ήθελα να δώσω χημικά σε κανένα πουλάκι άρα λευκό καναρινακι και όλα τα πράγματα που μου έγραψε ο Παναγιώτης θα τα παραγγείλω αύριο κιόλας το ποσό σας ευχαριστώ δεν λεγεται
 
@ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 19 Τα έχω βάλει όλα στο καλάθι αλλά δεν μπορώ να τα αγοράσω, ενώ έχω κάνει λογαριασμό έχω βάλει ολοσωστα όλα μου τα στοιχεία πατάω εκεί που λέει τραπεζική κατάθεση έμβασμα αλλά δεν γίνεται τίποτα απλά δεν με. Παραπέμπει πουθενά :/
 
@IrisJul Για κανεις τραπεζικη καταθεση δεν γινεται λογικα μεσα απο την σελιδα τους ή αν γινοταν να το εχουν απενεργοποιησει!Πρεπει να εχεις το ΙΒΑΝ τους και μεσω e-banking της δικης σου τραπεζας να μεταφερεις τα χρηματα! Αν πατησεις αντικαταβολη παλι το ιδιο γινεται;
 
@IrisJul Μηπως εχει προβλημα η σελιδα!Ξανα προσπαθησε αυριο και αν δεις παλι τα ιδια παρε τηλεφωνο!Παντως λεει οτι: ΠΛΗΡΩΜΗ ΜΕΣΩ ΤΡΑΠΕΖΙΚΗΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΤΜ, ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΜΟΝΗ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ! Μην αγχωνεσαι και αυριο μερα ειναι 😁
 
@IrisJul τα έβαλε ενδεικτικά σε ένα pet shop που εμπιστεύεται εδώ στην Αθήνα για να τα δεις. Μπορείς να διαλέξεις να τα παραγγείλεις από οποιαδήποτε καταστήματα σε βολεύει. Δεν σε δεσμεύει τίποτα εάν δεν θέλεις να πάρεις κάτι ή δεν μπορείς.
Δεν θέλω να αγχώνεσαι σε παρακαλώ.
 
@glafkos τις ίδιες αμφιβολίες είχα και εγώ ίσος και όλοι όσοι την χρησιμοποίησαν για πρώτη φορά αλλά σε διαβεβαιώνω ότι δεν υπάρχει κανένα θέμα. Θεωρώ ότι η συγκεκριμένη ποτήστρα με κενώ αέρος όπως λέγεται προσφέρει καθαρό νερό για περισσότερες ημέρες στα πουλιά από ότι οι κλασικές.
 
Καλημέρα σας θα τους πάρω ένα τηλέφωνο Δευτέρα θα βγάλω άκρη μαζί τους αφού τώρα τα βρήκα όλα μαζί από εκεί θα τους πάρω ένα τηλ θα μου τα στείλουν κάπως θα βρούμε λύση :) το πουλάκι μου μάλλον δεν θα κάνει άλλο αυγό είχε κάνει εκείνο το ένα και από τότε τίποτα... Να αφήσω την φωλιά κάνα δυο μέρες ακόμα και μετά να την απομακρύνω? Η δεν μας πειράζει αν είναι εκεί?
 
Παιδιά πραγματικά δεν υπάρχει αυτό που ζω.. Πριν από σχεδόν μια εβδομάδα την προηγούμενη Παρασκευή είχε κάνει το πουλάκι μου αυγό που σας είπα... Επί μία εβδομάδα της είχα φωλιά και νήμα και χθες την καθάρισα και αφού δεν έκανε άλλο αυγό της έβγαλα τη φωλιά και γύρισα σήμερα μετα την δουλειά και είδα άλλο ένα αυγό σπασμένο κάτω... Δηλαδή τι να πω..Περιμενα τόσες μέρες μήπως κάνει διάβασα ότι συνήθως κάνουν μέρα παρά μέρα και λέω ε αφού δεν έκανε μέχρι τώρα δεν θα κάνει άλλο μάλλον.. Και όμως έκανε κι άλλο και πάλι έσπασε.. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται και τι κάνω λάθος. 😭
 
Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται και τι κάνω λάθος.
Μην αγχώνεσαι, πολλά θηλυκά κάνουν αυγά όταν πλησιάζει η περίοδος αναπαραγωγής χωρίς να έχουν κάναρο κοντά τους.
Τη φωλιά μην την ξαναβάλεις.
Βάζε καθημερινά μπανάκι στο κλουβί για 20-30 λεπτά.
Τοποθέτησε το κλουβί σε σημείο σκιερό.
Αυγοτροφή μια φορά την εβδομάδα, λαχανικά τακτικά και φρούτα αραιά.
Αφού δεν υπάρχει αρσενικό να ακούει θα ηρεμήσει εύκολα.
 
Back
Top