Γενικά Τελικά πήρα αρσενικό καναρινάκι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης George98
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Αυτός ο τύπος κελαηδίσματος μου αρέσει πάρα πολύ. Μακρόσυρτος κατά κύριο λόγο.
που να τον ακούσεις να κάνει και ηχους νερού ! αν το πετυχω με την καμερα θα ανεβάσω
Από πού το πήρες Γιώργο το πουλάκι;
όπως απαντησα κα πιο πάνω :
Πιο όμορφο Γιώργο! Από που το πήρες;
απο εκτοφέα στο χωριό που μένω στη Χαλκιδική
Γνωρίζεις από ποια πουλιά γεννήθηκε;
όχι αλλα μπορώ να μάθω πολύ ευκολα... απλά δεν ενδιαφέρθηκα να μαθω.
γιατι έχει κατι παραξενο;
 
γιατι έχει κατι παραξενο

Γιώργο κοίταξε, δεν θέλω να το πάρεις στραβά αλλά κάτι πολύ παράξενο συμβαίνει με το συγκεκριμένο πουλί🙄. Θα μου πεις εσύ τώρα τι είναι τόσο παράξενο με ένα τόσο όμορφο πλάσμα😱. Το παράξενο λοιπόν είναι ότι... ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΟΜΑΔΙΚΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ😛
 
Θα μπορούσε να είναι διασταύρωση Malinois με κόκκινο λιποχρωμικό.
αλήθεια; καλό ακούγεται! Πάντως για την φωνή να ξέρετε οτι ζούσε μαζί με καρδερίνες και καναρίνια οπότε μπορεί να πήρε και απο εκεί καμια φωνή
 
Πανέμορφο είναι φτου φτου φτου, να σου ζήσει Γιώργο!
 
Ο μικρούλης έχει πλέον νέες ξύλινες πατήθρες! τις έκοψα απο ελιές (όταν τις μαζεύαμε) τις ξέρανα καλά και τις έτριψα καλά να γυαλίσουν και να πάρουν σχήμα και να το αποτέλεσμα :
2015-12-10 15.38.34.webp
 
Ο μικρούλης έχει πλέον νέες ξύλινες πατήθρες! τις έκοψα απο ελιές (όταν τις μαζεύαμε) τις ξέρανα καλά και τις έτριψα καλά να γυαλίσουν και να πάρουν σχήμα και να το αποτέλεσμα :
Τέλεια δουλειά! Μπράβο σου! Θα κάνουν πολύ καλό στα ποδαράκια του! 👍
 
Ωωωω! Τι ερωτευσιμο πλάσμα είναι αυτό! Να σου ζήσει! Άκουσα και υπέροχο κελαηδημα! Δύο σε ενα! Και εμφάνιση και απο φωνή, αηδόνι! Εύχομαι να απολαύσεις ατελείωτες ώρες μελωδικων ακουσμάτων!
 
Ωωωω! Τι ερωτευσιμο πλάσμα είναι αυτό! Να σου ζήσει! Άκουσα και υπέροχο κελαηδημα! Δύο σε ενα! Και εμφάνιση και απο φωνή, αηδόνι! Εύχομαι να απολαύσεις ατελείωτες ώρες μελωδικων ακουσμάτων!
Ευχαριστώ πολύ Γεωργία
 
Ειναι πολυ ομορφο πραγματικα και πολυ καλος τραγουδιστης να τον χερεσαι.
 
Ότι και να πω είναι λίγο! Φτου φτου να μην σου τον αγιάσω! Υγιής να είναι πάντα και να τον χαίρεσαι!
 
Γιώργο το κλουβί του τι μέγεθος έχει μου φαίνεται λίγο μικρό. Κατά τ'άλλα να τον χαίρεσαι🙂
 
Γιώργο το κλουβί του τι μέγεθος έχει μου φαίνεται λίγο μικρό. Κατά τ'άλλα να τον χαίρεσαι:)
είναι λίγο μικρό αλλά μέσα σε ανεκτά πλαίσια για ένα αρσενικό(40*30*30) (για δύο μήνες ακόμη γιατί μετά θα αρχίσει η προετοιμασία αναπαραγωγής και θα μπει σε ζευγαρόστρα)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Back
Top