Γενικά Τη γνωμη σας για το φυλο του κοκατιλ μου

ηρακλης

PB New Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2009
Μηνύματα
71
Πόλη
Αθήνα
Επιτελους πηρα το μικρο μου φιλο:) οριστε και μερικες φοτο, δεν κσερω αν μποριτε να καταλαβεται απο αυτες τις φοτο αν ειναι αρσενικο η θυλικο αλα θα ει8ελα παρα πολυ την γνομι σας στο μαγαζι οταν ροτισαν τον εκτροφεα τους ειπε οτι ειναι αρσενικο αλλα ποτε δεν κσερης 🙂δηστιχος δεν ειχε δαχτιλιδη στα ποδαρακια του αλλα δεν με πιραζη:) μ ειπαν οτι ειναι περιπου 10-11 μινον
 

Συνημμένα

  • 03102009472.webp
    03102009472.webp
    48,3 KB · Προβολές: 123
  • 03102009473.webp
    03102009473.webp
    62,6 KB · Προβολές: 105
  • 03102009474.webp
    03102009474.webp
    54,7 KB · Προβολές: 108
Ηρακλή, καλορίζικο, να το χαίρεσαι! Είναι πολύ όμορφο! Όμως γιατί βρίσκεται στη σχάρα στη βάση του κλουβιού; Πού είναι η τροφή του σε σχέση με το ξύλο - κουρνιάστρα; Δεν ανεβαίνει επάνω; Nα περνάτε όμορφα!
 
μαρια και εγω αυτι τιν απορια εχω δεν κσερω γιατι δεν ανεβενι στιν πατιθρα κα8ετε απο τιν ωρα που το πιρα στιν σκαρα κατο... Φαγιτο του εβαλα και νερακι μολης τον εβαλα μεσα και εφιγα απο το δοματιο μαλον εφαγε γειατι μολις πιγα ειδα μερικα σπορια ανιγμενα... Παιχνιδια δεν του εχω βαλλι ακομα αλλα πολλυ σιντομα 8α του παρο και 8α του βαλλω και αλλες πατι8ρες
 
ειναι ψηλα η πατηθρα κατεβασε την λιγο μεχρι να μαθει και την ξαναανεβαζεις μετα
 
οκ το εβαλα γεια να δοθμε τορα:)και κατι ακομα ρε παιδια οταν πιγα να του κατεωαζς τιν πατι8ρα εκανε ενα παρακσενω θοριβο καποσ σαν χιχιχ γεια λιγα κλασματα δευτερολεπτου νομιζω πως ιταν επιδη νομιζε οταν αλαζα τιν πατι8ρα η8ελα να του κανω κακο,😀 τορα που σας μιλαω εχω διπλα μου το κλουβι και εχει στραβολεμιαση και κιταζη τιν ο8ονι 😀:)
 
και βαλε το κλουβι πανω σενα τραπεζιπχ μην το αφηνεις κατω στο πατωμα
 
Nα σου ζησει. Ειναι πολυ ομορφο κοκατιλακι.

Απο ποιο πετ σοπ το πηρες;
 
Μα φαινεται τσαμπουκαλης!
Να το χαιρεσαι, ομορφο ειναι.
Το οτι σου εκανε χχχχχ ειναι φυσιολογικο.
Με τον καιρο και οσο περισσοτερο σε μαθαινει θα σταματησει!
 
παλια ειχε ενα petshop που εδω και 2-3χρονια εγινε μαγαζι γεια στολισματα γαμον διμαρφοσις κηπους κλπ ετσι ωπος πιγα να παρω μια γλαστα ειδα και 2 κοκατιλ σε ενα σταντ και πιγα να τα δω κατευ8ιαν και μεροτισε ο καταστιματαρχης (γνοστος) αν εχω και εγω και του ειπα οτι πσαχνω ακομα καπιο Petshop που να μιν εχει ταλεποριμενα πουλακια και μου ειπε οτι γνοριζη εναν πολυ καλλο εκτροφεα και ετσι του ειπα να μου το φερι πιστεβω η επιλογιμου να ειναι καλλη γιατι σε οσα αλλα petshop Πιγα ολλα τα πουλακια ιταν σε ασχημη κατασταση, κωνσταντινε ανεβασα και αλλη μια φοτο κα8ος κατεβασα τιν πατι8ρα
 

Συνημμένα

  • 03102009476.webp
    03102009476.webp
    48,6 KB · Προβολές: 88
  • 03102009477.webp
    03102009477.webp
    61,5 KB · Προβολές: 81
Το κλουβακι θελει και αλλες πατηθρες, να του βρεις αν γινεται ξυλινες!
Το πουλακι δεν εχει προσβαση στο νερο του!
 
Πολύ όμορφο είναι, να το χαίρεσαι να περάσετε όμορφα.
Μόλις σήμερα δεν το πήρες; Είνα αναστατωμένο ακόμα θα σε συνηθίσει.
εγώ τόσες μέρες έχω τα κοκατίλ και σήμερα ήταν η πρώτη μέρα που μόλις άνοιξα την μουσική που τους βάζω το πρωί και άρχισα να τους μιλάω κατάλαβα τι έκαναν χαρές.
 
ιωαννα διστιχος δεν ειχε κσιλινες πατι8ρες και αποφιγα να παρω πλαστικε απο δευτερα 8α παω να του παρω πατι8ρες και διαφορα παιχνιδακια οσο γεια το νερακι του διστιχος πιρα μια ποτιστρα αλα ειναι μικρι και δεν κουμπονι πανο στο κλουβι και τιν εχς στερεοση με σιρμα 8α τιν κατεβασω τορα αμεσος... Μολλις τορα μετα απο 4 ωρες αρχισε στιν αρχη να κουναει το κεφαλι τοθ και να επεκσεργαζετε το χορο ιστερα ανεβικε στιν πατι8ρα και σφιριζε 😀 ειναι πολλη γκλικος σκαρφαλονι πιο πσιλα και ερχεται στιν γονια του κλουβιο και μου σφιριζη σαν να μου λειι τι κανεισ εκει και δεν μου δινισ σιμασια:D
 
Ειδες;
Σιγα σιγα θα σε συνηθισει και δεν θα στεναχωριεσαι για το χχχχχ...
Βαλε την ποτηστρουλα καπου κοντα στην πατηθρα, δεν μπαινει καπου εκει;
 
μαρια πριν λιγο ιταν σαν αγαλμα αλα μολισ του κατεβασα τιν πατι8ρα ειναι σαν αν βλεπω αλλο παπαγαλακι ανεβοκατεβενι πανο κατο ερχεται στιν γονια στο κλουβι και μου μιλαει ειμαι πολυ χαρουμενος!
 
χα χα μπράβο, έτσι με την παρατήρηση θα "δέσει" η σχέση σας
 
καπος τιν βολεπσα την ποτηστρα μεχρι τιν δευτερα πιστεβω να τιν βγαλουμε κσερεται αν ειπαρχουν μεγαλιτερες; Οχι σε χοριτικοτιτα νερου αλλα σε διαστασι δηλαιδι ι διαστασισ του ενος με του αλλου καγελου ειναι λιγο μεγαλες και ι ποτηστρα αυτι δεν στερεονετε! ααα εχω δι και κατι μεταλικα που ειναι σαν ταιστρες αλλα μερικι βαζουν και το νερο εκει λετε να παρο τετιες η οχι;
 
εγώ σε τέτοιες τους βάζω το νερό, βέβαια εύκολα βρωμίζουν και αλλάζω συχνά το νερό αλλά κι αυτές σαν την δική σου, μου φαίνονται μικρές για το ράμφος τους. Δεν ξέρω αν υπάρχει τρίτη καλύτερηλύση
 
Nα σε ρωτήσω; Μήπως, μήπως λέω, φοβάται και την κίνηση στο ενυδρείο τώρα που είναι αρχή; Έχει ένα μόνιμο χώρο το κλουβί του, μόλις σκοτεινιάσει το σκεπάζεις με αδιαφανές ύφασμα για να νοιώθει ασφάλεια & να κοιμάται ήρεμα, χωρίς θορύβους, όλη τη νύκτα μέχρι να ξημερώσει; Μπράβο που το βολεύει η πατήθρα! (Σιγά - σιγά θα προσαρμοσθεί ο ένας στον άλλο!)
 
ειπαρχη ενα μικρο προνλιματακι☹ παλι με το κλουβι ωπος σασ ειπα εδω και 30-45 λεπτα εχει ζωηρεπσι πολη πιγενι πανο κατο και φενετε πολλη ιγιεστατος αλλα βαζι το κεφαλι του αναμεα απο τα καγελα και σφινοτεται βλακακος😛 και με δισκολια το βγαζι ιστερα και κανει και ενα φτερνισμα☹λετε οταν τον εμποδισι πραγματικα να σταματιση να το κανει; φοβαμε μιν πνιγι
 
Back
Top