Γενικά Τη γνωμη σας για το φυλο του κοκατιλ μου

δεν νομιζω ρουλα να το φοβατε παρολο που τα πσαργια πανε στιν γονια του ενιδριο και το χαζευουν μαλιστα εχει προσαρμοστι τελιος ειναι πολλη ζςηρουλης και ευδια8ετος 🙂
 
αν σφινώνει το κεφάλι του μήπως να πεταγόσουν αύριο σ ενα φυτώριο να πάρεις λίγο πλαστικό πλέγμα να το προσαρμόσεις στην εξωτερική πλευρά μήπως έχεις κανένα πρόβλημα;
 
για το φιλο δεν βλεπω καμια απαντιση ρε παιδια οσο για το κλουβι αμεσως αλαγμα
 
Βγαλε καθαρες και κοντινες φωτογραφιες απο το κατω μερος της ουρας του. (με φλας και χωρις)

Ισως μπορεσουμε να καταλαβουμε το φυλο του. Θα σου ελεγα να βγαλεις φωτογραφιες καια πο το εσωτερικο της φτερουγας αλλα μιας και ειναι αρχη και θα ειναι φοβισμενο μην το πιασεις ακομα.
 
οκ φοτη μολης μπορεσω να βγαλω φοτο 8α τις ανεβασω να τις διτε... Και κατι ακομα σημερα ειναι κληστα τα μαγαζια και ετσι σκεφτικα να φτιακσω δικες μου πατι8ρες εκσω εχω κατι καλαμμια που ειχαμε αγοραση απο το ικεα ειναι καλο ηλικο γεια τις πατι8ρε;
 
τα καλαμια εκτος που μπορει να γεμισουν παρασιτα μπορει να εχουν καμια αγκιδα και να τραβματιστει, καλυτερα αμα εχετε εκει κοντα καποια ελια η ιτια ειναι πολυ καλα δεντρα για πατηθρες!
 
Ειναι πανεμορφο να σου ζησει!
Στο εμποριο υπαρχουν πολλες ξυλινες πατηθρες σε οτι μεγεθος θες και σε οτι σχημα θες.
Σου παραθετω μια απο της αγαπημενες μου εταιρειες, εχει διαφορα αξεσουαρ για τα πουλια και πολλα αλλα TRIXIE - Aus Freude am Tier
 
βικτορια πολλη καλο site σκευτομε να του παρω 2 τετιες ταιστρες τιν μια γεια το φαγιτο και τιν αλλη γεια το νερακη του τι λετε;:)
 

Συνημμένα

  • I_5497_h.webp
    I_5497_h.webp
    8,3 KB · Προβολές: 36
παρτην για το φαγητο αλλα οχι για το νερο γιατι θα το γεμιζει σινεχεια κουτσουλιες και θα πρεπει να του το αλλαζεις καθε μια ωρα.
 
οκ αλλα ειπαρχη ενα προβλιμα η ποτιστρα που εχει τορα διστιχος ειναι μικρι σε πλατος και το στομιο δεν κλιδονι στο κλουβι γτ το 1 σιδερακι με το αλλο εχει μεγαλι αποστασι ειπαρχουν μεγαλιτερες ποτιστρες; Γεια να κουμπονη;
 
εγω σου ξαναλεω να αλαξεις καλιτερα το κλουβι με ενα με μικροτερα ανιγματα και οχι μια μεγαλιτερη ποτιστρα για να μην εχεις δραματα
 
φιλε μου μανο ειμαιστε οκ τορα δεν ειπαρχη προβλημα εχτες που ηταν ταραγμενος τα εκανε αυτα τορα ειναι μια χαρουλα:) εχει μεγαλι διαφορα απο εχτες κα8ομε και του μιλαω γεια αερκετι ωρα με αργες κινισης και μοθ ανιγοκλινι το στομα και οταν φεβγω απο το κλουβι και δεν του δινω σιμασια με φοναζη να του μιλησω και ερχαιται στιν ακρι του κλουνιου γεια να του μιλισω χ😀 ανιπομονω να ξιμεροση να παω να του παρω 2-3 πατι8ρουλες και κανενα παιχνηδακι :)ααα κσεχασα αρχηζη και τροη σιγα σιγα και πινι νερακη:D
 
παιδια και εμενα το κλουβι εχει πιο μεγαλα ανοιγματα στα καγκελα απο οτι εχουν τα συνιθισμενα κλουβια για μικροτερα πουλια, αλλα δεν κανουν κατι τετοιο τα δικα μου...
 
Back
Top