Γενικά Τη σμαραγδένια μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εντάξει Ζωή οι πετσετουλες με ξετρέλαναν ομως ❤️️️️️Να δω τι άλλο θα τους κάνουμε. 😀
Τελείωσε το χαρτί κουζίνας και για να μην ανέβω στην αγορά (απίστευτη ανηφόρα) μέχρι και τραπεζομάντηλο θα έστρωνα 😂
 
Μωρέ πως έλεγε η ταινία θα σε βάλει να ξυρισεις κ το μουστάκι... Εεε κάπως έτσι μας έχουν κάνει αυτά τα μικρακια ❤️️️️️
Αξιζει τον κόπο όμως 😊
 
Μ'αρεσει που οι πετσετουλες τους εχουν το αντιστοιχο χρωμα... Και επισεις θα εχω παντα την ιδια απορια.
Που το βαζουν τοσο φαι; 😳
Χεχε το πετανε 😁
 
Μ'αρεσει που οι πετσετουλες τους εχουν το αντιστοιχο χρωμα... Και επισεις θα εχω παντα την ιδια απορια.
Που το βαζουν τοσο φαι; 😳
Δεν ξέρω να σου πω που το βάζουν, αυτό που ξέρω είναι ότι τόσο νευροσπαστα που είναι δεν μένει πάνω τους ούτε γραμμάριο 😁
 
Με φραουλες και κερασια θα γινει σκηνικο splatter🔪🔪🔪
Το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός (και γυναικός) σοφού. Έδωσα φράουλες μια φορά και καθάριζα πόσες ώρες μετά τον τοίχο 😵
Στη φωτογραφία ο Σαχαμπ τρώει από το χέρι μου κεράσι αλλά με το κεράσι δεν είχαμε ιδιαίτερο πρόβλημα.
Οι εξωτερικές μπανιέρες λύνουν το πρόβλημα...
#31
 
Εμείς είχαμε φτάσει στο σημείο να... στρώνουμε όλο το σπιτι με πετσετούλες μιας και μας βγήκανε με νέφτι στον κώλο και δεν κάθονται πουθενά για λίγη ώρα. Εχουν και το συνήθειο να..."κουβαλάνε" μαζί τους και το φαγητό τους. Το μόνο που κάνουμε όταν τρώνε κάτι που λερώνει εξαιρετικά και δε βγαίνει, να τους το βάζουμε στο κλουβί όταν τα βγάζουμε έξω, οπότε η κόλαση παραμένει εντός κλουβιού που μετά καθαρίζεται.

Τελικά καταλήξαμε ότι κάτι Μάριοι, Σάχαμπ και Ερνεστόνια δεν έχουν προκοπή και απλά ακολουθούμε τον αφέντη καθαρίζοντας πίσω του. Τώρα μάλιστα που παίρνει τα χούγια του και η μικρή, την κάτσαμε τη βάρκα 😂
 
Εμείς είχαμε φτάσει στο σημείο να... στρώνουμε όλο το σπιτι με πετσετούλες μιας και μας βγήκανε με νέφτι στον κώλο και δεν κάθονται πουθενά για λίγη ώρα. Εχουν και το συνήθειο να..."κουβαλάνε" μαζί τους και το φαγητό τους. Το μόνο που κάνουμε όταν τρώνε κάτι που λερώνει εξαιρετικά και δε βγαίνει, να τους το βάζουμε στο κλουβί όταν τα βγάζουμε έξω, οπότε η κόλαση παραμένει εντός κλουβιού που μετά καθαρίζεται.

Τελικά καταλήξαμε ότι κάτι Μάριοι, Σάχαμπ και Ερνεστόνια δεν έχουν προκοπή και απλά ακολουθούμε τον αφέντη καθαρίζοντας πίσω του. Τώρα μάλιστα που παίρνει τα χούγια του και η μικρή, την κάτσαμε τη βάρκα 😂
Δεν αντέχω με τίποτα να καθαρίζω ειδικά φρούτα μεσα από τα κλουβιά 😣
Ευτυχώς έχουν μάθει και τα δύο να τρώνε πάνω στο τραπέζι ή στο σταντ τους. Το πρόβλημα είναι ότι η Εσμεραλντα κουνάει δεξιά και αριστερά το κεφάλι της σαν να είναι σκύλος και με αυτόν τον τρόπο πετάει το φαγητό μακριά. 😤
 
Δεν αντέχω με τίποτα να καθαρίζω ειδικά φρούτα μεσα από τα κλουβιά 😣
Ευτυχώς έχουν μάθει και τα δύο να τρώνε πάνω στο τραπέζι ή στο σταντ τους. Το πρόβλημα είναι ότι η Εσμεραλντα κουνάει δεξιά και αριστερά το κεφάλι της σαν να είναι σκύλος και με αυτόν τον τρόπο πετάει το φαγητό μακριά. 😤
😀 αυτό με το κεφάλι το έχει και ο Ερνέστο που δεν ανέχεται στο αριστοκρατικό του ράμφος τίποτα. Μπορεί να τρώει ροδάκινο εδώ και να πετάει κομματάκια στην Λάρισα.
 
😀 αυτό με το κεφάλι το έχει και ο Ερνέστο που δεν ανέχεται στο αριστοκρατικό του ράμφος τίποτα. Μπορεί να τρώει ροδάκινο εδώ και να πετάει κομματάκια στην Λάρισα.
Λέτε να το κάνει και η δική μου για να μην λερώσει το ράμφος; Δεν το είχα σκεφτεί. Ο Σαχαμπ πάντως κύριος! Έρχεται το σκουπίζει στη μπλούζα μου και τελείωσε η υπόθεση.
 
Ο Σαχαμπ πάντως κύριος! Έρχεται το σκουπίζει στη μπλούζα μου και τελείωσε η υπόθεση.

😀 καιρός να αρχίσεις να φοράς σαλιάρα Ζωή
 
Back
Top