Γενικά Τη σμαραγδένια μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τυχερή. Οχι όπως ενα πρασινο τερας που ξερω που οποτε δει φωτογραφική σηκωνει ολα τα πουπουλα και απειλει θεους και δαίμονες.
😂 Τόσο ίδια και τόσο διαφορετικά όλα τους. Ο Σαχαμπ έχει ακριβώς την ίδια αντίδραση με τον Ερνεστουλη και συγχρόνως τσιριζει "τρωγε τρωγε". Αυτό λέει πάντοτε για να εκφράσει θυμό ή δυσαρέσκεια. Η μικρή από την άλλη ούτε καν ενδιαφέρεται, σαν να μην το βλέπει.
 
Να τον χαιρεσαι Ζωη :)

Ειναι επιθετικος ο μικρος προς εσενα ή απλα φοβαται;
Να είσαι καλά!
Επιθετικός δεν είναι αλλά φοβάται πολύ. Να φανταστείς ότι σήμερα μετά από δύο εβδομάδες για πρώτη φορά δεν μετακινήθηκε όταν έβαλα το χέρι μου στην πόρτα με κεχρί.
 
Χαίρομαι τόσο πολύ που είναι όλα τους τόσο ευτυχισμένα. Πηγαίνουν με τη σειρά και τον φιλάνε 😍
Άσε που σκέφτομαι να δώσω τον Σαχαμπ για υιοθεσία και να μείνω πάλι με δύο 😁
Τιιι; Όχι το γλυκό μου μην τον δώσεις... 😭


ΈΧΑΣΑ ΕΠΕΙΣΌΔΙΟ; ΠΗΡΕΣ ΚΙ ΆΛΛΟ ΜΠΕ. ΠΑΚΙ; ΠΟΤΈ;
 
Είναι μέθοδος εκφοβισμού, αντίστοιχος του "αν δεν είσαι καλό παιδί, θα σε δώσω στους γύφτους" 🤣
Που να τον δώσω βρε κορίτσια; Θα χάσει κάθε ενδιαφέρον η ζωή μου χωρίς την καθημερινή μουρμούρα του. Δεν θα έδινα ποτέ ένα πουλάκι για να πάρω άλλο. Ποσο μάλλον την καψούρα μου που τις τελευταίες μέρες είναι μέσα στην τρελή χαρά επειδή ο μπέμπης του έκλεψε τη γυναίκα και μπορεί να απολαμβάνει τη μαμά του με την ησυχία του
 
Είναι μέθοδος εκφοβισμού, αντίστοιχος του "αν δεν είσαι καλό παιδί, θα σε δώσω στους γύφτους" 🤣
Που να τον δώσω βρε κορίτσια; Θα χάσει κάθε ενδιαφέρον η ζωή μου χωρίς την καθημερινή μουρμούρα του. Δεν θα έδινα ποτέ ένα πουλάκι για να πάρω άλλο. Ποσο μάλλον την καψούρα μου που τις τελευταίες μέρες είναι μέσα στην τρελή χαρά επειδή ο μπέμπης του έκλεψε τη γυναίκα και μπορεί να απολαμβάνει τη μαμά του με την ησυχία του
Κοίτα Ζωή ο Σαχαμπ είναι και δική μου καψούρα εξ αποστάσεως βέβαια και το ξέρεις.. 💗Τον λατρεύω... Αν λέω αν τον έδινες σίγουρα θα τον έπαιρνα κι ας μην έχω στο νου μου να πάρω δεύτερο αυτή τη στιγμή..
 
Κοίτα Ζωή ο Σαχαμπ είναι και δική μου καψούρα εξ αποστάσεως βέβαια και το ξέρεις.. 💗Τον λατρεύω... Αν λέω αν τον έδινες σίγουρα θα τον έπαιρνα κι ας μην έχω στο νου μου να πάρω δεύτερο αυτή τη στιγμή..
😀 το ξέρω Βάσω μου 😍
 
Είναι μέθοδος εκφοβισμού, αντίστοιχος του "αν δεν είσαι καλό παιδί, θα σε δώσω στους γύφτους" 🤣
Ευτυχώς αυτού του είδους οι παιδαγωγικές μέθοδοι (?) τείνουν να εξαφανιστούν...Άκαρδη μάνα δεν καταλαβαίνεις πόσα ψυχολογικά προβλήματα θα δημιουργήσεις του μικρού;...η ''όποια'' γυναίκα του θα πρέπει να τον φοβερίζει μεθαύριο, για να καταλάβει πως τον αγαπάει! Είναι πράγματα αυτά; 🤣 🤪
 
Κοίτα Ζωή ο Σαχαμπ είναι και δική μου καψούρα εξ αποστάσεως βέβαια και το ξέρεις.. 💗Τον λατρεύω... Αν λέω αν τον έδινες σίγουρα θα τον έπαιρνα κι ας μην έχω στο νου μου να πάρω δεύτερο αυτή τη στιγμή..

Δεν πείθεις οτι δεν το εχεις ηδη στο νου σου 😛
 
Δεν πείθεις οτι δεν το εχεις ηδη στο νου σου 😛
Πως με πιάνεις... 😜
[automerge]1564429849[/automerge]
Ευτυχώς αυτού του είδους οι παιδαγωγικές μέθοδοι (?) τείνουν να εξαφανιστούν...Άκαρδη μάνα δεν καταλαβαίνεις πόσα ψυχολογικά προβλήματα θα δημιουργήσεις του μικρού;...η ''όποια'' γυναίκα του θα πρέπει να τον φοβερίζει μεθαύριο, για να καταλάβει πως τον αγαπάει! Είναι πράγματα αυτά; 🤣 🤪
Για ποιον λες @Sissy Σισσυ μου, για τον γεροντοκορο μαμακια😂
 
Εμ εδω κανω εγω κουβεντες για νυφη στον Hool δειλα δειλα, εσυ που εισαι πιο παλια καραβανα απο εμενα.😛
Έτσι θα γεμίσουμε τον κόσμο πάροτλετ.. 😂
 
Για ποιον λες @Sissy Σισσυ μου, για τον γεροντοκορο μαμακια😂
Ναι, Βάσω μου... Θα θέλει μια γυναίκα σαν τη μαμά του, να τον φοβερίζει 😜
[automerge]1564430465[/automerge]
Εμ εδω κανω εγω κουβεντες για νυφη στον Hool δειλα δειλα, εσυ που εισαι πιο παλια καραβανα απο εμενα.😛
Έτσι θα γεμίσουμε τον κόσμο πάροτλετ.. 😂
Ναι, κάντε όρεξη! 😁 Να το δω και να μη το πιστέψω με τους γεροντοκόρους που έχουμε μπλέξει! 🙄
 
Ευτυχώς αυτού του είδους οι παιδαγωγικές μέθοδοι (?) τείνουν να εξαφανιστούν...Άκαρδη μάνα δεν καταλαβαίνεις πόσα ψυχολογικά προβλήματα θα δημιουργήσεις του μικρού;...η ''όποια'' γυναίκα του θα πρέπει να τον φοβερίζει μεθαύριο, για να καταλάβει πως τον αγαπάει! Είναι πράγματα αυτά; 🤣 🤪
Μπα δεν τα ξέρεις καλά. Αυτός μου έχει δημιουργήσει ψυχολογικά. Τσιριζει, με αρπάζει από όπου βρει ενώ στην Εσμεραλντα στέκεται σούζα. Αρνάκι τον είχε κάνει. Τώρα που τον παράτησε και επέστρεψε στη μαμά, θα γίνει πάλι τσαμπουκας
 
Μπα δεν τα ξέρεις καλά. Αυτός μου έχει δημιουργήσει ψυχολογικά. Τσιριζει, με αρπάζει από όπου βρει ενώ στην Εσμεραλντα στέκεται σούζα. Αρνάκι τον είχε κάνει. Τώρα που τον παράτησε και επέστρεψε στη μαμά, θα γίνει πάλι τσαμπουκας
α! Να τον δώσεις στους τσιγγάνους τότε! 🤣
 
Δεν παίζει ο Σαχαμπ να βρει γυναίκα παιδιά. Εγώ θα τον γηροκομησω το ξέρω 😂
[automerge]1564430777[/automerge]
Και να κάνω και μια αποκάλυψη! Ο μικρός παιδιά ανεβάζει τροφή και ταΐζει την Εσμεραλντα η οποία για πρώτη φορά στα χρονικά παρατάει το φαγητό και τη βγάζει πάνω στο κλουβί του. Ο Σαχαμπ πέρα από την κούνια δεν ανέβασε ποτέ τροφή για τη μικρή.
 
Δεν παίζει ο Σαχαμπ να βρει γυναίκα παιδιά. Εγώ θα τον γηροκομησω το ξέρω 😂
Κάτι μας λες τώρα! 😁🤪 στου κρεμασμένου το σπίτι δεν μιλάνε για σχοινί!
 
Back
Top