Γενικά Τι έχεις περάσει με εμένα ρε Φλάφυ

Μόνος φεύγει από το ένα μέρος και πηγαίνει στο άλλο ή τον πλησιάζεις εσύ και μετά πετάει;
Είχε φύγει μια φορά από εκεί ψηλά και είχε πεσει κάτω.. Τότε τον πηρα και ήταν στο χέρι μου. Μετά ξανά ανέβηκε στην κουρτίνα γλίστρησε και έπεσε παλι.. Τον ξαναπήρα πέταξε λίγο και έπεσε εκεί εδώ και λίγη ώρα
 
Λοιπόν.. Εντυπώσεις από καρότο πιπεριά μυρωδικά σημερα.. Πιπεριά καυτερή δεν μας άρεσε. Δοκιμάσαμε αλλά δεν μας άρεσε.. Καρότο μας άρεσε αρκετά φάγαμε αρκετό αλλά μόνο αν το τριψω-ψιλοκοψω και τα μυρωδικα(χαμομήλι, ελάχιστη κανέλα κευλανης σε σκόνη, ρίγανη, βασιλικό, θυμάρι όλα αποξηραμένα) του αρέσουν πολύ και τα τρώει. Αύριο το μενού έχει chia- παπαρουνοσπορους
 
Αύριο το μενού έχει chia- παπαρουνοσπορους
Μιχάλη μην του δίνεις συνέχεια έξτρα σπόρους...
Μία με δύο φορές την εβδομάδα είναι οκ...
Και με τον παπαρουνοσπορο πρόσεχε γιατί είναι ήπιο υπνωτικό...
Με μέτρο να του δίνεις τις έξτρα λιχουδιές...
 
Και με τον παπαρουνοσπορο πρόσεχε γιατί είναι ήπιο υπνωτικό...
Επίσης είναι αρκετά λιπαρός σπόρος και μερικοί τον χρησιμοποιούν για φυσικό πυρωτικό στα πουλιά 😊
Αυτό σημαίνει Μιχάλη ότι θα πρέπει να τον δίνεις με μέτρο και όχι πολύ συχνά. Επίσης παπαρουνοσπορο και τσία μπορείς να δίνεις και στα καναρίνια σου, πάλι με μέτρο.
 
Μιχάλη αγχώνεσαι τσάμπα. Εχουμε μιλήσει αρκετά και τα έχουμε πει :)
Ωραίος ο Φλαφυ βγηκε εστω και μετα απο καιρο εξω και εκανε τη βολτα του. Εσύ δεν πρεπει να αγχώνεσαι ούτε να τρελλαίνεσαι. Είδες; Με το που του έδωσες το χέρι σου ανέβηκε. Το πουλι θελει καποιον αποφασιστικό για να τον ακολουθήσει και να νιώσει κι αυτο ασφαλεια.
Καναμε τοσο δρόμο μην αγχώνεσαι τώρα. Φυσικά και θα βγαίνει, μετα θα τον παίρνεις στο χέρι και θα τον βαζεις στο κλουβι οταν τελειώνει η ώρα για "εξω". Μην-αγχωνεσαι :) Ολα καλά πάνε.
 
Ποια τροφή είναι αυτή Μιχάλη; Του πήρες άλλη;
Ναι. Επειδή δεν του άρεσε καθόλου του πηρα μια την manitarova νομίζω που είναι ιδική για λαβμπερντ
 
Ναι. Επειδή δεν του άρεσε καθόλου του πηρα μια την manitarova νομίζω που είναι ιδική για λαβμπερντ
Σταδιακά να κάνεις πάντα την αλλαγή, προσφέροντας για μερικές ημέρες και από τις δύο, ελαττώνοντας σταδιακά την παλιά και αυξάνοντας την νέα. Δεν το έκανες έτσι ε;
 
Σταδιακά να κάνεις πάντα την αλλαγή, προσφέροντας για μερικές ημέρες και από τις δύο, ελαττώνοντας σταδιακά την παλιά και αυξάνοντας την νέα. Δεν το έκανες έτσι ε;
Ναι φύσικα.. Δύο κουταλιές παλιά μια καινούργια
 
Καλημέρα.. Να ρωτήσω τους σπόρους κινόα να τους βάζω ωμους μαζί με chia και παπαρουνοσπορους ή να τον βράσω;
Εγώ τους δίνω ωμους. Νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος να τους βράσεις.
 
Back
Top