Γενικά Τι έχεις περάσει με εμένα ρε Φλάφυ

Μετά που έβγαλα τους σπόρους chia το απόγευμα δύο φορές πήγε και έφαγε αλλά έφαγε πάρα πολύ λίγο (του εχω βάλει τροφή για δύο μέρες.. Κανονικά αύριο το απόγευμα πρέπει το μπολ να τελειώσει που δεν το νομίζω. Πάντα μιλάω από την παλια τροφή
 
Η εξέλιξη του θεματος ξεπερνα τον τιτλο του πια, που θα επρεπε να ειναι "Οδηγος επιβιωσης για parrotlet"

Χυμα ειναι η τροφη που δεν τρωει Μιχαλη;
Μολογα τα...
Όχι καλέ.. Φυσικά και όχι.. Την χύμα (πριν κάνω εγγραφή εδώ του έδινα) την τσακίζει. Η vergele laga με ένα κοκατιλ από έξω είναι
 
Η εξέλιξη του θεματος ξεπερνα τον τιτλο του πια, που θα επρεπε να ειναι "Οδηγος επιβιωσης για parrotlet"
Ενώ παράλληλα ο Φλαφυ μπαίνει στο φόρουμ pethumans και γράφει στο θέμα" τι έχεις περάσει με μένα ρε Μιχ" :)
 
Χρειάζομαι βοήθεια.. Καθόμουνα και έπαιζα με το κινητό μου και είχα αφήσει ανοιχτή την πόρτα δεν ήξερα ούτε που ήταν ούτε τι έκανε και κάποια στιγμή ακούω κάτι να πετάει και κοιτάω ψηλά και βλέπω τον Φλαφυ να πετάει σε όλο το σαλόνι αλαλ να μην χτυπάει πουθενά.. Και μετά από πολύ λίγο προσγειώθηκε στο κουρτινοξυλο.. Εγώ έχω μείνει ακίνητος και δεν έχω ασχοληθεί καθόλου.. Τι κάνω;
[automerge]1566115121[/automerge]
Να τον ξαναβάλω μέσα τι να κάνω; Παρακαλώ βοηθήστε με το συντομότερο
[automerge]1566115735[/automerge]
Και τώρα μου είπε η μητέρα μου ότι στης 12 πρέπει να φύγουμε;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καταρχήν ηρέμησε. Πήγαινε προσεκτικά και κλείσε την πόρτα. Και μετά προσπάθησε να τον πιάσεις.
Ποια πόρτα να κλείσω; και τι εννοείτε να τον πιάσω. Έτσι θα τον τρομάξω πολύ.. Ηθελα να πάει στο πλειγκραουντ που ήταν εκεί στην πόρτα και αντί να απει εκεί πέταξε και πήγε ψηλά
 
Προς στιγμήν πάγωσε το αίμα μου γιατί κατάλαβα ότι εξωτερική πόρτα ή μπαλκονόπορτα ήταν ανοιχτή. Πρώτα απ' όλα ηρέμησε. Ζήτησε από τη μητέρα σου να τον πλησιάσει με λιχουδια και μετά να τον μεταφέρει. Βάλε και ό,τι του αρέσει στο κλουβί μήπως και στο μεταξύ επιστρέψει μόνος. Και άλλη φορά όταν είναι να πας κάπου να μην του ανοίγεις. Επειδή είστε ακόμη σε αρχικό στάδιο, όταν ανοίγεις την πόρτα να έχεις πολλές ώρες μπροστά σου για παν ενδεχόμενο
 
Βρεγμένη πετσέτα; θα τρομάξει πάρα πολύ.. Μπορεί να τραυματιστεί κιόλας.. Καλα αφήστε θα δω τι θα κάνω μόνος μου αντος την βρεγμένη πετσέτα την αποκλείω.. Αν την χρεισιμοππιησω την βρεγμένη πετσέτα δεν θα θέλει να ξαναβγεί ποτέ του και θα έχει και δίκιο
 
Όχι πετσέτα προς θεού. Δεν θα τον πιάσεις για κανέναν λόγο
[automerge]1566117285[/automerge]
Προσπάθησε όπως σου είπα να τον καταφέρεις να ανέβει μόνος στο χέρι της μαμάς σου και εκείνη να τον μεταφερει
 
Προς στιγμήν πάγωσε το αίμα μου γιατί κατάλαβα ότι εξωτερική πόρτα ή μπαλκονόπορτα ήταν ανοιχτή. Πρώτα απ' όλα ηρέμησε. Ζήτησε από τη μητέρα σου να τον πλησιάσει με λιχουδια και μετά να τον μεταφέρει. Βάλε και ό,τι του αρέσει στο κλουβί μήπως και στο μεταξύ επιστρέψει μόνος. Και άλλη φορά όταν είναι να πας κάπου να μην του ανοίγεις. Επειδή είστε ακόμη σε αρχικό στάδιο, όταν ανοίγεις την πόρτα να έχεις πολλές ώρες μπροστά σου για παν ενδεχόμενο
Όχι όχι όλα κλειστά. Να τον μεταφέρει να κάτσει πάνω μου ή στο κλουβί. Τελικά μου είπε η μητέρα μου πως δεν χρειάζεται να φύγουμε
[automerge]1566117742[/automerge]
Παντός τον βλέπω συνέχεια με κοιτάει που είμαι με το κεχρι και τον παρακαλάω να κατέβει 😂. Μέχρι και έξτρα μερίδα chia του έταξα 😂
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αφού δεν πρέπει να φύγετε άφησε τον. Βάλε τους σπόρους που του αρέσουν κοντά στο πάρκο του και κοντά στο κλουβί του να δούμε αν θα πάει. Μην περιμένεις να πάει αμέσως.
 
Επίσης εκεί πέρα που είναι φτάνω και έξω με ένα σκαμπό οπότε μπορώ να τον πάρω και εγώ αν είναι έτσι..
[automerge]1566117959[/automerge]
Αφού δεν πρέπει να φύγετε άφησε τον. Βάλε τους σπόρους που του αρέσουν κοντά στο πάρκο του και κοντά στο κλουβί του να δούμε αν θα πάει. Μην περιμένεις να πάει αμέσως.
Το έχω κάνει μια είδη αυτό και έχω και ένα τσαμπι κεχρί πάνω μου
 
Τελικά ήρθε αλλά με τρόπο. Έτσι όπως τον παρακαλούσα πέταξε και προσγειώθηκε σε ένα κλειστό χαλί.. Έτσι πήγα σιγά σιγά κοντά του και του έδωσα το χέρι μου και ανέβηκε
. Αυτήν την στιγμή κάθετε στο χέρι μου
[automerge]1566119180[/automerge]
Πλάκα έκανα καλε απλά δεν πατιθηκε η φατσούλα που γελάει στο τέλος(😂)
Ααα😂
[automerge]1566119563[/automerge]
Και τώρα πάλι κάτι τον τρόμαξε και εφιγε και πήγε σε ένα άλλο κουρτινοξυλο που είναι κοντά στην πόρτα του σπιτιού
 

Συνημμένα

  • 15661188613588159309764886484454_600x800.webp
    15661188613588159309764886484454_600x800.webp
    32,9 KB · Προβολές: 17
Τελευταία επεξεργασία:
Ελπιζω ο ανεμιστήρας να μην ειναι σε λειτουργία οταν το πουλι ειναι εκτος γιατι θα γινει πρωταγωνιστής σε splatter o Φλαφυ
Όχι όχι κλειστός είναι φυσικά.. Απλα έχω σκάσει 😂
 
Back
Top