Διατροφή Τι διατροφή συστήνετε για ένα γκλόστερ;

sotiris1989

PB New Member
Εγγραφή
16 Δεκ 2022
Μηνύματα
87
Πόλη
περιστερι
Καλησπερα θα δωσω στον γιο του νοικάρη μου ενα γκλοστερ αρσενικο ....Το ερωτημα μου ειναι τι βασικη τροφη μπορει να δινει στο συγκεκριμενο πουλακι ...και ποια αυγοτροφη ....Τελος υπαρχει και καποια πολυ βιταμίνη που να ειναι καλη και να μπαινει στο νερο ?
 
Εσύ Σωτήρη, τι τροφές δίνεις στα πουλιά σου; Εννοώ, δεν είσαι ικανοποιημένος με αυτές τις τροφές και θέλεις μερικές ακόμη γνώμες;
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Εσύ Σωτήρη, τι τροφές δίνεις στα πουλιά σου; Εννοώ, δεν είσαι ικανοποιημένος με αυτές τις τροφές και θέλεις μερικές ακόμη γνώμες;
εχω τιμπραντο και στα τιμπραντο δινω την verse laga την premium ...το frutti patte Της verse laga το oρλουξ και μια πολυ βιταμίνη της verse laga ...απλα με γκλοστερ δεν εχω ασχοληθεί και δεν ξερω τι τροφη πρεπει να δωσω στο συγκεκριμενο πουλακι
 
Κατάλαβα. Τα καναρίνια σαν είδος έχουν την ίδια διατροφή, δεν υπάρχουν τόσο δραματικές διαφορές στη διατροφή ανάμεσα στις ράτσες καθώς μιλάμε για το ίδιο ακριβώς ζώο. Περισσότερο ίσως να παίζει ρόλο αν το πουλάκι θα ζει μέσα ή έξω ρυθμίζοντας λίγο το επίπεδο των λιπαρών σπόρων.
 
Κατάλαβα. Τα καναρίνια σαν είδος έχουν την ίδια διατροφή, δεν υπάρχουν τόσο δραματικές διαφορές στη διατροφή ανάμεσα στις ράτσες καθώς μιλάμε για το ίδιο ακριβώς ζώο. Περισσότερο ίσως να παίζει ρόλο αν το πουλάκι θα ζει μέσα ή έξω ρυθμίζοντας λίγο το επίπεδο των λιπαρών σπόρων.
αν ο άνθρωπος που το πάρει του δίνει τα ίδια που δίνω και εγώ στα τιμπραντο μου ...θα υπάρξει πρόβλημα ?
 
@sotiris1989 Όχι δεν θα έχει. Είπες ότι θα το δώσεις εσύ το πουλάκι. Δεν το έχεις στην κατοχή σου, τι διατροφή τρώει τώρα που το έχεις?
Σε λίγες μέρες θα μου το φέρει ο εκτροφέας !
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Σε λίγες μέρες θα μου το φέρει ο εκτροφέας !
Καλησπερα @sotiris1989 .Αυτη την ερωτηση για την διατροφη δεν θα επρεπε να την κανεις πρωταρχικα στον εκτροφεα? Δεν ειναι πιο λογικο? Αν και δεν νομιζω οτι εχει διαφορα στην αναγκη διατροφης του απο αλλα ειδη και πιστεω οτι ισχυουν οι απαντησεις του @Φοίβος
Αν εχεις αγχο, ς οπως φαινεται ,η γνωμη του εκτροφεα του δωρου σου ισως σε κατατοπισει περισσοτερο. και το θεμα ειναι τι φροντιδα θα εχει το οποιο καναρινι . Ο γιος που ανεφερες ειναι μικρο παιδι που δεν ειχε ποτε ξανα καναρινι ή εχει εμπειρια? θα φροντιζει μονος του το καναρινι?
 
Καλησπερα @sotiris1989 .Αυτη την ερωτηση για την διατροφη δεν θα επρεπε να την κανεις πρωταρχικα στον εκτροφεα? Δεν ειναι πιο λογικο? Αν και δεν νομιζω οτι εχει διαφορα στην αναγκη διατροφης του απο αλλα ειδη και πιστεω οτι ισχυουν οι απαντησεις του @Φοίβος
Αν εχεις αγχο, ς οπως φαινεται ,η γνωμη του εκτροφεα του δωρου σου ισως σε κατατοπισει περισσοτερο. και το θεμα ειναι τι φροντιδα θα εχει το οποιο καναρινι . Ο γιος που ανεφερες ειναι μικρο παιδι που δεν ειχε ποτε ξανα καναρινι ή εχει εμπειρια? θα φροντιζει μονος του το καναρινι?
ο κύριος ειχε παλιοτερα ενα πουλακι αλλα περασε ενα σαΐνι και του το εφαγε ....για αυτο και εγω θελω να δωσω στον γιο του το συγκεκριμενο πουλακι ...που θα το λατρεψει 1000%
 
Back
Top