Γενικά Τι ράτσα είναι αυτός ο παπαγάλος;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Myra
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Πες του πως είναι σπάνιο, οι άντρες είναι συλλέκτες :)
Θα το πω κ θα δω αν θα πιασει! Γιατι θα μισοχορηγησει για τη διασωση.
για κοίτα πράματα! συνωμοσία οι πονηρές γυναίκες 🙄 πάνε να τον τουμπάρουν ύπουλα τον κακόμοιρο τον γαμπρό :D
 
για κοίτα πράματα! συνωμοσία οι πονηρές γυναίκες 🙄 πάνε να τον τουμπάρουν ύπουλα τον κακόμοιρο τον γαμπρό :D
Δεν παμε να τουμπαρουμε κανενα! Τα πραγματα εχουν ως εξης : Βασιλη, πιθανοτατα αυτα τα πουλια οπως αντιλαμβανεσαι απο τις συνθηκες διαβιωσης τους δεν θα ζησουν πολυ. Θελεις να κανουμε ενα ψυχικο και να σωσουμε μια ζωουλα που ειναι ομορφη και συλλεκτικη επειδη ειναι σπανια;

Αν πει ναι κερδισαμε. Δεν βλεπω που ειναι η πονηρια.

Πιστευετε χρειαζεται να ξερω κατι περισσοτερο πριν τυχον προβω σε διασωση; (αν γινει)
 
Σαφώς τροφή για μεσαίους παπαγάλους χρειάζεται. Εννοείται αμέσως σκορδόνερο και στην συνέχεια τα τσαγάκια του και θα ψάξουμε να δούμε άλλα τινά εντός της ημέρας :)
 
Σαφώς τροφή για μεσαίους παπαγάλους χρειάζεται. Εννοείται αμέσως σκορδόνερο και στην συνέχεια τα τσαγάκια του και θα ψάξουμε να δούμε άλλα τινά εντός της ημέρας :)
Υπομονη λοιπον, και σεις και γω και το ζωακι. Το ψηστηρι δεν αρχισε ακομα :)
 
Άρα είσαι έτοιμη σχεδόν...Απλά συνέχισε να ψάχνεις για άρθρα και άμα μάθεις και πολλά, φτιάξε και εδώ ένα!
 
Άρα είσαι έτοιμη σχεδόν...Απλά συνέχισε να ψάχνεις για άρθρα και άμα μάθεις και πολλά, φτιάξε και εδώ ένα!
Eτοιμη δε με λες... Παρορμητικη ισως, γι αυτο καθυστερω μηπως δεν ειναι σωστη η επιλογη μου. Το ψηστηρι αρχισε και θα παμε αυριο να δουμε μηπως μπορουμε να μας κανει καλυτερη τιμη... Προς το παρον ψαχνω να βρω κλουβια για αντιστοιχο πουλι, διοτι μαλλον περισσοτερο θα μου στοιχισει αυτο οποτε ας ειμαι προετοιμασμενη.
 
😀..σωστή η Μαρία! Πεστου πως μπορεί ακόμη και να του μάθει τον ύμνο της ομάδας του!👍χι χι!:D

Προς το παρον ψαχνω να βρω κλουβια για αντιστοιχο πουλι, διοτι μαλλον περισσοτερο θα μου στοιχισει αυτο οποτε ας ειμαι προετοιμασμενη.
Μιράντα, θα ψάξω και γω σε φίλους και γνωστούς για κλουβικαι θα σε ενημερώσω σχετικά με μέγεθος και τιμή! Θα κάνω ότι περνά απ το χέρι μου! Καλά ε, κάθε φορά που κοιτώ τις φωτό.. Νομίζω πως βρίσκομαι ένα σκαλί ακόμη πιο κοντά στο έμφραγμα! ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ,ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ.. ΜΑΣ ΝΤΡΟΠΙΑΖΕΙ ΟΛΟΥΣ! 😡

Άσχετο αν γίνει καταγγελία σώνονται ή μπα;
σωστή η Αλίκη!
 
Δες μήπως στις αγγελίες του φόρουμ υπάρχει κάποιο μέλος που χαρίζει κάποιο αντίστοιχο κλουβί για να γλυτώσεις κάποια χρήματα. Σκέψου καλά πριν αποφασίσεις γιατί σε κάποιες περιπτώσεις δεν μπορείς μετά να κάνεις πίσω.
 
Ειμαι ποκυ αγχωμενη... ειναι παπαγαλος που πετα δεν ειναι για σκαρφαλωματα τοσο πολυ... Ολα τα κλουβια που βλεπω ειναι περισσοτερο για σκαρφαλωμα.. Οπως κ να χει αν τον παρω οτιδηποτε θα ναι καλυτερο απο κει που ειναι, ακομα και ζευγαρωστρα καναρινιων.. ερωτηση:επειδη ολοι λενε θελει κλουβα τλχ 2 μετρα μηκος... Εννοουν για αναπαραγωγικο ζευγαρι, ή πρεπει να ανοιξω δωματιο;
 
Δύο μέτρα γράφει για το ζευγάρι. Εγώ κατάλαβα ότι είναι παπαγάλος που βόσκει περισσότερο από άλλους, ως εκ τούτου φυσικά μετά πετάει. Πιστεύω για ένα άτομο, ένα κλουβί 75-80 εκ. είναι εντάξει. Μπορείς να ξεκινήσεις με μια προσωρινή λύση και σε δεύτερο χρόνο να πάρεις κάτι τέτοιο
1332-500x500.jpg

ή τέτοιο
klouvi-papagalwn-ara.jpg

γύρω στα 150 ευρώ υπολόγισε.
Ή πάντα μπορείς να πας σε ιδιοκατασκευή.
 
... Ερωτηση:επειδη ολοι λενε θελει κλουβα τλχ 2 μετρα μηκος... Εννοουν για αναπαραγωγικο ζευγαρι, ή πρεπει να ανοιξω δωματιο;

Hρέμησε βρε. Αν είναι δυνατόν 2 μέτρα κλούβα. Θα το έχεις μέσα στο σπίτι αν κατάλαβα καλά;

edit: δες καναδυο που κατα τη γνωμη μου κανουν γι'αυτο το πουλι.

Mαρία, νομίζω πως είναι αρκετά μεγάλο το διάκενο στα κάγκελα σε αυτά τα κλουβιά που έβαλες πιο πάνω. :)
 
Mαρία, νομίζω πως είναι αρκετά μεγάλο το διάκενο στα κάγκελα σε αυτά τα κλουβιά που έβαλες πιο πάνω. :)
Λες; Σε κάτι παρόμοια έχω ροζέλλες και redrumped. Ίσως τα συγκεκριμένα να είναι λίγο μεγαλύτερα; 😕
 
Hρέμησε βρε. Αν είναι δυνατόν 2 μέτρα κλούβα. Θα το έχεις μέσα στο σπίτι αν κατάλαβα καλά;
Ναι εχω το δωματιο με τα καναρινια για να παει αλλα προς το παρον σκεφτομαι πως θα γινει... ισχυει φυσικα καραντινα και σε εντελως διαφορετικα ειδη αλλα θα δυσκολευτω... σκεφτομουν κατι περιπου σαν της Μαριας αλλα απο petsupermarket γιατι τα αλλα το χουν 150 κ εκει 136... Μετα παμε σε κατι πιο φθηνο απο birdmarket στα 50 ευρω, νομιζω 47 47 86 με ανοιγμα.
 
Back
Top