Γενικά Τι ράτσα είναι αυτός ο παπαγάλος;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Myra
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Παρε το πιο γλυκό σου ύφος.. Και τρελλανε τον στο παζάρι... Ξέρεις εσύ...
 
Κανε του γλυκα ματάκια... και ζήτα ακόμα καλύτερη τιμη... αν έχεις 75 κουνατα ζεστα ζεστά μπροστά του...
 
Είδα και εγώ τον ζακο απορώ πως ακόμα αυτός και γιατί έχει μαγαζί. Εγώ Προσωπικά θα του είχα κάνει καμία μήνυση να φύγει κολυμπώντας από την Σαντορίνη.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Πόσο πήρες το κλουβί αν επιτρέπεται; Συσκευασμένη τροφή βρίσκεις εκεί; Εντάξει να σου ζήσει το σπάνιο πουλάκι σου :)
 
Πειτε μας μεγειααα! 85 ο παπαγαλος..90 μαζι με κατι πατηθρες που θα βαλω μετα, και λιγο απο τη ζυμα που ετρωγε... Πρεπει να παω σε 3ο πετσοπ που ξερω οτι εχει συσκευασμενη.. Ταταννν!

20151204_150647.webp20151204_150656.webp

Νομιζω πτι του πληγιασε το φτερο ο ατσουμπαλος...
 
Μπράβο! Να σου ζήσει! Ολα καλά να πανε! Να τον χαίρεσαι πάντα με υγεία και μακροζωία! Να αλλάξεις λίγο την διαταξη στις πατηθρες για να μην βρίσκει η ουρά του!
 
Κούκλος φτου φτου φτου!
Κατάλαβες πως το είδα πριν το πεις ότι θα το έπαιρνες πλέον 🙂
Πρόσεξε μην σου πάθει από την καθαριότητα χα χα Πήρες και λίγη από την χύμα που του έδινε;
Όντως του το τράβηξε το φτερό, κρέμεται.
 
Τ
Πειτε μας μεγειααα! 85 ο παπαγαλος..90 μαζι με κατι πατηθρες που θα βαλω μετα, και λιγο απο τη ζυμα που ετρωγε... Πρεπει να παω σε 3ο πετσοπ που ξερω οτι εχει συσκευασμενη.. Ταταννν!
View attachment 37018

View attachment 37020

Νομιζω πτι του πληγιασε το φτερο ο ατσουμπαλος...
Γειά! 😉Να τον χαίρεσαι! Το κλουβί το πήρες απο το ίδιο μαγαζί; Είναι αρσενικό; Ευτυχώς το καημένο γλύτωσε απο αυτόν τον ατσουμπαλο και μια ξεγυρισμενη μήνυση την ήθελε απο την αρχή😎!
 
μπράβο Μιράντα να σου ζήσει! , το κλουβί είναι τέλειο και πολύ μεγάλο τελικά !
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Καλώς τα δέχτηκες! Και επίσημα παπαγαλομαμά! Μόνο εγώ έμεινα... Εγώ τον άντρα τον έπεισα να κρατήσει κουτάβι δεν με παίρνει να τον πείσω και για παπαγάλο.. ακόμα τουλάχιστον! 😛
Να τον χαίρεσαι Μύρα μου! Είμαι σίγουρη σε λίγο καιρό δεν θα τον αναγνωρίσουμε απ την αγάπη και την φροντίδα που θα έχει δίπλα σου! Και το όνομα αυτού;
 
Πανέμορφο να το χαίρεσαι! Όντως μάλλον το τραυμάτισε λίγο ο βλάκας. Όχι να καθαρίσει ένα κλουβί ούτε να βγάλει έναν παπαγάλο από το κλουβί του δεν μπορεί.Αίσχος. 😡
 
Μολις το δει ο βασιλης θα μας διωξει κ τους δυο. Γι αυτο πηρα μεγαλο κλουβι, να χωραμε!

Τα βαφτισια μετα... Λινο ή Ροκυ μου ρχονται... Θα δω!
Ετοίμασε δικαιολογίες και γλυκόλογα αλλιως δεν θα τη γλιτώσεις😛
 
Back
Top