Γενικά Τι ράτσα είναι αυτός ο παπαγάλος;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Myra
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Πάρε ένα φτηνό τώρα από τα πρώτα, να μπορείς να αλληλεπιδράς με το πουλί να σε μάθει, να σε συνηθίσει, να μην σου πέσουν και όλα τα έξοδα μαζεμένα και όταν μπορείς παίρνεις ένα μεγαλύτερο και το μικρό το κρατάς για το πήγαινε-έλα.
 
Πάρε ένα φτηνό τώρα από τα πρώτα, να μπορείς να αλληλεπιδράς με το πουλί να σε μάθει, να σε συνηθίσει, να μην σου πέσουν και όλα τα έξοδα μαζεμένα και όταν μπορείς παίρνεις ένα μεγαλύτερο και το μικρό το κρατάς για το πήγαινε-έλα.
Καταρχας πρεπει να δω αν θα παρω τον παπαγαλο. Βασικο!

Επειτα... Ε δεν τα λες και μικρα 70-80 υψος! Συνηθισμενη σε καναρινοκλουβα ειμαι... απο χτες παντως αυτη τη δουλεια κανω... Ψαχνω ψαχνω.
 
Ναι εχω το δωματιο με τα καναρινια για να παει αλλα προς το παρον σκεφτομαι πως θα γινει... ισχυει φυσικα καραντινα και σε εντελως διαφορετικα ειδη αλλα θα δυσκολευτω... σκεφτομουν κατι περιπου σαν της Μαριας αλλα απο petsupermarket γιατι τα αλλα το χουν 150 κ εκει 136...
Εαν μπορεις να τα διαθεσεις τοτε εννοειεται οτι παιρνεις το μεγαλυτερο. 😉

edit: αυτο με τα 136 μολις το ειδα κι εχει μικρη πορτα για το αρκετα μεγαλο υψος του. Θα σε δυσκολεψει αρκετα και στο καθαρισμα νομιζω.
παμε σε κατι πιο φθηνο απο birdmarket στα 50 ευρω, νομιζω 47 47 86 με ανοιγμα.

Με 60 ευρω παιρνεις το 2ο που σου εβαλα κι ειναι μεγαλυτερο με μηκος 1 μετρο.
 
Εαν μπορεις να τα διαθεσεις τοτε εννοειεται οτι παιρνεις το μεγαλυτερο. 😉

edit: αυτο με τα 136 μολις το ειδα κι εχει μικρη πορτα για το αρκετα μεγαλο υψος του. Θα σε δυσκολεψει αρκετα και στο καθαρισμα νομιζω.


Με 60 ευρω παιρνεις το 2ο που σου εβαλα κι ειναι μεγαλυτερο με μηκος 1 μετρο.
Δεν εχω ιδεα πως ειναι καποια απο κοντα... Το ασπρο με το σταντ μου αρεσε αλλα ειναι κυριως υψος οπως λες. Επισης, τι 136 τι 140 και παιρνω το γιγαντα. https://www.petsupermarket.gr/7622/προϊόντα/κλούβα-παπαγάλων-825χ775χ156cm.html

Οι κλουβιτσες που προτεινες ειχα την εντυπωση οτι ειναι για ωδικα. Κανουν για τετοια πουλια;Εχεις δει τι πορτα εχουν;
 
Mιράντα κοίτα πόσο μικρά πουλάκια είναι.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Δεν είναι για την κλουβάρα αυτή που λες. Θέλουν κλουβιά με διάκενο για ωδικά.
 
Στην πορτα κωλυομαι... η κλουβα εχει μικροσκοπικη πορτα. Χωραει το πουλι εκει μεσα; Σιγουρα πρεπει να πετα (ευτυχως νομιζω δεν ειχε κομμενα φτερα) αλλα αν αρχισει να βγαινει εξω, η κλουβα δε βοηθα
 
Τωρα που γυριζει... αυτο κανει; Ειναι αρκετα μακρυ νομιζω..

20151204_135349.webp

Εδω δειτε δραμα...

20151204_140644.webp
 
είδα τον ζακο ττον λυπάμαι... Δείτε κλουβί
Δεν τον πουλανε... λεω θελει φροντιδα κ παρεα κ μου λενε ε ολη μερα παρεα εχει εδω. Σκεψου οτι με ακολουθει οπου παω επειδη το χαιδεψα...

Τελικα το κλουβι;
 
Καλό είναι πάρτο. Κανονικά απο τέτοια βρωμομάγαζα δεν αγοράζουμε ούτε καρφίτσα αλλά το έχω κάνει κι εγώ στο παρελθόν οπότε δεν μιλάω.
 
Μιραντα αν αγοράσεις το πουλάκι επειδή δεν είναι φτηνό αλλά και επειδή δεν ξέρεις τίποτα για την υγεία του, να συζητήσεις με τον μαγαζάτορα το τι θα συμβεί σε περίπτωση που το πουλακι αρρωστήσει και... Συγνώμη που το αναφέρω αλλά σε αλλο μέλος μας που έχασε το παροτλετ στοιχησε οχι μονο συναισθηματικα αλλά και οικονομικά. Αστεία αστεία θα χρειαστείς για πουλι κλουβί αξεσουάρ τροφες και μια επίσκεψη σε ένα γιατρό ενα 200αρι τουλάχιστον...
 
Το κλουβι το πηρα... Πιστευω μετα το φγητο θα παω για παζαρι... ή να πω τωρα; Τζωρτζινα μου εδω δεν εχουν τετοια, σπυ λεει αν θες το παιρνεις..
 
Καλορίζικο το κλουβί και να είναι πάντα γεμάτο! Αν πάρεις το πουλι απο τον ίδιο που πηρες και το κλουβί κανε του παζάρι...
 
Back
Top