Γενικά Τι φύλο είναι το σχεδόν 6 μηνών καρδερινοκάναρό μου;

.μαλον ασπορο γιατι δεν ειχα αρσενηκο.. Εχθες μου εφεραν ενα μουλακι.. Τεσαρον μηνων περιπου.. Θελω να μου πειτε αν ακομα παιρνη φωνες.. Κατι παει να κανει ωμος απο μονο του.. Οχι πειτε τη να κανω.. Να του βαλω φωνες να ακουει και πως σε κλειστο χωρο..
δεν υπάρχει μάλλον. Το αυγό είναι άσπορο.
Μουλάκι 4 μηνών παίρνει ακόμα φωνές. Βρες φωνές καρδερίνας από το ίντερνετ και γράψε τις και βάζε επί ώρες να ακούει.
Θα είναι καλύτερα να μην βάζεις 2 θέματα μαζί. Άνοιγε κάθε θέμα ξεχωριστά. Επίσης εδώ ο τίτλος αφορά αν το καρδερινοκάναρο είναι αρσενικό ή θηλυκό, το οποίο δεν σχετίζεται με τα δικά σου ερωτήματα. Στα γράφω αυτά, διότι ο μελλοντικός αναγνώστης μπερδεύεται και επίσης δεν έχει την ευκαιρία ούτε καν να βρει τις απαντήσεις στα ερωτήματά σου, μια και η θεματολογία διαφέρει.
 
Καλημερα.. Εχεις δικιο... Ειναι αρσενικο... Θελω να ξερω αν παιρνη ακομα φωνες.. Επειδη το βλεπω και μουτεβη.. Δηλ.. Βγαζη ακομα πουπουλα..
 
Καλημερα.. Εχεις δικιο... Ειναι αρσενικο... Θελω να ξερω αν παιρνη ακομα φωνες.. Επειδη το βλεπω και μουτεβη.. Δηλ.. Βγαζη ακομα πουπουλα..

Ότι φωνή πάρει, θα την πάρει τώρα που βγάζει πούπουλα.. Αλλά πρέπει να είναι μόνο του και να μην ακούει άλλα πουλιά..
Και αν είναι εφικτό να μην έχεις επισκέψεις από εξωτερικά πουλιά..
 
εμενα ρε παιδες που ο μουλος μου κελαιδαγε μια χαρα και εδω και περιπου 2μηνες κανει εναν μονοτονο ηχο σαν θυληκο;
τι φταει;
 
Back
Top