Ασθένειες Το Ρίνκνεκ μου βγάζει αίμα

Το θεωρώ απίθανο να προκλήθηκε το ίδιο πρόβλημα δύο φορές επειδή ο γείτονας έκανε θόρυβο. Δηλαδή τρόμαξε και δημιούργησε την πληγή μονη της;
Μην ψάχνεις μόνος την απάντηση. Θα σου τη δώσει αύριο ο γιατρός.
 
Το θεωρώ απίθανο να προκλήθηκε το ίδιο πρόβλημα δύο φορές επειδή ο γείτονας έκανε θόρυβο. Δηλαδή τρόμαξε και δημιούργησε την πληγή μονη της;
Μην ψάχνεις μόνος την απάντηση. Θα σου τη δώσει αύριο ο γιατρός.
Ανησυχώ ενδιαφερωμε ελπίζω...
[automerge]1552298477[/automerge]
Το θεωρώ απίθανο να προκλήθηκε το ίδιο πρόβλημα δύο φορές επειδή ο γείτονας έκανε θόρυβο. Δηλαδή τρόμαξε και δημιούργησε την πληγή μονη της;
Μην ψάχνεις μόνος την απάντηση. Θα σου τη δώσει αύριο ο γιατρός.
Κάνει μπάνιο είναι καλό αυτό η να αφαιρέσω τη μπανιέρα;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Έχω την εντύπωση ότι βρήκα τι φταίει. Χθες το πρωί πήγα το σκύλο μου βόλτα και όταν γυρίσα βρήκα τη κούκι στο πάτωμα και ο από πάνω έκανε κάποιες εργασίες μετά άρχισε το ξύσιμο και το αιμα έτσι σκέφτηκα να τον ρωτήσω αν έκανε εργασίες και το προηγούμενο Σάββατο και όντως έκανε. Στο πτηνιατρο θα τη πάω για να είμαι σίγουρος αλλά λέω...
Το πατωμα του κλουβιου εννοεις; η στο πατωμα του σπιτιου;
 
Τελικά η κυρία Κομνηνού δεν ασχολείται άλλο. Και έκλεισα ραντεβού με το κύριο Σαντοριναιο από τη λίστα που πρωτινεις. Είναι αξιόπιστη γιατροί δοκιμασμενοι;
 
Τελικά η κυρία Κομνηνού δεν ασχολείται άλλο. Και έκλεισα ραντεβού με το κύριο Σαντοριναιο από τη λίστα που πρωτινεις. Είναι αξιόπιστη γιατροί δοκιμασμενοι;
Για τον κ. Σαντοριναιο έχω ακούσει θετικά σχολια. Αν η περιοχή σε βολεύει πήγαινε σε αυτόν. Εγώ πηγαινα στην ανατολική Θεσσαλονίκη.
 
Για τον κ. Σαντοριναιο έχω ακούσει θετικά σχολια. Αν η περιοχή σε βολεύει πήγαινε σε αυτόν. Εγώ πηγαινα στην ανατολική Θεσσαλονίκη.
Σε ποιον πας εσύ κούκλα μου; Είναι καλός; έχω κλείσει και ραντεβού τώρα. Ήταν ποιο κοντά μου αυτός. Νεάπολη μένω εγώ.
 
Σε ποιον πας εσύ κούκλα μου; Είναι καλός; έχω κλείσει και ραντεβού τώρα. Ήταν ποιο κοντά μου αυτός. Νεάπολη μένω εγώ.
Γκιουρτζιδης Κωνσταντίνος λέγεται. Στον Άγιο Ιωάννη στην Καλαμαριά βρίσκεται.
Δεν χρειάζεται να μπεις στον κόπο. Πήγαινε στον κ. Σαντοριναιο.
[automerge]1552384807[/automerge]
Από Νεάπολη σε βολεύει να πας και στην κτηνιατρική του ΑΠΘ (το λέω αν ξαναχρειαστεις γιατρό) όμως εκεί απ'οσο ξέρω δεχονται τα πρωινά μόνο.
 
Γκιουρτζιδης Κωνσταντίνος λέγεται. Στον Άγιο Ιωάννη στην Καλαμαριά βρίσκεται.
Δεν χρειάζεται να μπεις στον κόπο. Πήγαινε στον κ. Σαντοριναιο.
[automerge]1552384807[/automerge]
Από Νεάπολη σε βολεύει να πας και στην κτηνιατρική του ΑΠΘ (το λέω αν ξαναχρειαστεις γιατρό) όμως εκεί απ'οσο ξέρω δεχονται τα πρωινά μόνο.
Θα κλείσω το μαγαζί μου για να τη πάω στο γιατρό σήμερα. Κάπου στο φόρουμ γράφει ότι δε πρέπει να χάνουμε χρόνο...
 
Κάπου στο φόρουμ γράφει ότι δε πρέπει να χάνουμε χρό
Έτσι ακριβώς είναι.
Να μην ξεχάσεις να αναφερεις την αντιβίωση που έδωσες και στα δύο όταν πήρες το δεύτερο.
Μην ανησυχείς. Ίσως είναι κάτι απλό, όπως πχ ψείρες.
Ό,τι και να είναι από τη στιγμή που θα την δει πτηνιατρος, θα βρεθεί λύση.
 
Μια και έχετε εμπειρία στους παπαγάλους να ρωτήσω κάτι. Όταν έφερα το αρσενικό το θυληκο σταμάτησε να ασχολητε μαζί μου. Ενώ παλιά έτρωγε το τόπο με τις κραυγές τις για να ασχοληθείς μαζί τις τη φάση;
 
Μια και έχετε εμπειρία στους παπαγάλους να ρωτήσω κάτι. Όταν έφερα το αρσενικό το θυληκο σταμάτησε να ασχολητε μαζί μου. Ενώ παλιά έτρωγε το τόπο με τις κραυγές τις για να ασχοληθείς μαζί τις τη φάση;
Θεωρώ ότι είναι ό,τι καλύτερο να έχουν παρέα του είδους τους και ας ερχόμαστε εμείς σε δεύτερη μοίρα. Είναι λογικό να προσπαθεί να επικοινωνήσει περισσότερο μαζί του.
Είμαστε κι εμείς ακριβώς στην ίδια φάση. Ο αρσενικός μου (παροτλετ) είχε αρχίσει να μιλάει και τώρα που πήραμε θηλυκό έχει σταματήσει. Αντί να μιλάει για να επικοινωνήσει μαζί μου, κελαηδαει για να επικοινωνήσει με την παροτλετινα. Και σκέψου ότι ακόμη την έχει δει μόνο από μακριά.
 
Θεωρώ ότι είναι ό,τι καλύτερο να έχουν παρέα του είδους τους και ας ερχόμαστε εμείς σε δεύτερη μοίρα. Είναι λογικό να προσπαθεί να επικοινωνήσει περισσότερο μαζί του.
Είμαστε κι εμείς ακριβώς στην ίδια φάση. Ο αρσενικός μου (παροτλετ) είχε αρχίσει να μιλάει και τώρα που πήραμε θηλυκό έχει σταματήσει. Αντί να μιλάει για να επικοινωνήσει μαζί μου, κελαηδαει για να επικοινωνήσει με την παροτλετινα. Και σκέψου ότι ακόμη την έχει δει μόνο από μακριά.
εντάξει αφού είναι φυσιολογικό με βολεύει και εμένα έτσι.
 
Ειναι σα να σου φερουν μια ομορφη νυφη σπιτι σου κ εσυ να ασχολεισαι με τον παπαγαλο! Γινεται; δεν γινεται 🤓
😀 έτσι όπως το έθεσες είναι το καλύτερο παράδειγμα!
 
Μόλις γύρισα από το πτηνιατρο δεν τις βρήκε τπτ λέει ότι είναι ψυχολογικό. Πρέπει να πάρει αντιβίωση για το σκίσιμο κάτω από την αμαρα και μετά αντιστρες. Είδε τις κουτσουλιές στο μικροσκόπιο εξέτασε και τη πληγή. 10 ευρό μόνο εγώ περίμενα κάνα κατοστάρι να δώσω πολύ φτηνός.
 
Πολύ ευχάριστα τα νέα σας. Μπράβο!
Από τη στιγμή που είναι ψυχολογικό μόνο εσύ μπορείς να το σταματήσεις εντοπίζοντας το πρόβλημα. Ίσως περισσότερα παιχνίδια στο κλουβί 🤔
Να μην την αφήνεις όλη την ημέρα εκτός κλουβιου. Ίσως στο κλουβί της νιώθει περισσότερη ασφάλεια.
 
Back
Top