Γενικά Το καινουριο μου παπαγαλακι

Να σου ζήσει να το χαίρεσαι ειναι πανέμορφο. Σκέφτομαι να παρω κ εγω ενα ζευγάρι τέτοια τους επόμενους μήνες τα είδα πρόσφατα απο κοντά κ ξετρελαθηκα όμως δεν εχω ιδέα απο παπαγάλος. Θα ήθελα τη βοήθεια σας όσον αφορά διαστάσεις κλουβιου διατροφή κ το πιο σημαντικό πως να το μάθω να με εμπιστεύεται σιγα σιγα. Θελω να μάθω αρκετά προτού παρω το ζευγάρι γ να μαι σιγουρη. Εδώ Κύπρο τα πουλάνε 100 ευρω το ενα.
 
από αυτά που διάβασα και από την εμπειρία μου ως τώρα που τον έχω παρέα.. εμπιστεύεται πολύ πολύ δύσκολα ( κάνω σύγκριση με το ζευγάρι Budgies που ήδη έχω) είναι πολύ ντροπαλός ο δικός μου! αλλά τόσο γλυκός :) και ε΄δω γύρω στα 100 ευρώ κοστίζουν.
 
Να σου ζήσει να το χαίρεσαι ειναι πανέμορφο. Σκέφτομαι να παρω κ εγω ενα ζευγάρι τέτοια τους επόμενους μήνες τα είδα πρόσφατα απο κοντά κ ξετρελαθηκα όμως δεν εχω ιδέα απο παπαγάλος. Θα ήθελα τη βοήθεια σας όσον αφορά διαστάσεις κλουβιου διατροφή κ το πιο σημαντικό πως να το μάθω να με εμπιστεύεται σιγα σιγα. Θελω να μάθω αρκετά προτού παρω το ζευγάρι γ να μαι σιγουρη. Εδώ Κύπρο τα πουλάνε 100 ευρω το ενα.


Εγω πιστευω να παρεις.. Ειναι πολυ ομορφα.. Να τα ζευγαρωσεις και να μου δωσεις ενα... 😀.. Εκανονιστηκα παλε :)
 
Θα παρω σίγουρα τον Αύγουστο. Αλλά πρώτα πρέπει να μάθω κάποια πράγματα. Να ξερω η διατροφή τους πως θα ναι. Το κλουβί μεσα η εξω. Αφού με ξέρεις θελω να ειμαι προετοιμασμένη.

από αυτά που διάβασα και από την εμπειρία μου ως τώρα που τον έχω παρέα.. εμπιστεύεται πολύ πολύ δύσκολα ( κάνω σύγκριση με το ζευγάρι Budgies που ήδη έχω) είναι πολύ ντροπαλός ο δικός μου! αλλά τόσο γλυκός :) και ε΄δω γύρω στα 100 ευρώ κοστίζουν.
Καταλαβα. Του δίνεις σπόρους φρούτα όπως τα καναρινια; Το κλουβί ο χεις μεσα η εξω;
 
ναι ναι από ολά φρούτα, λαχανικά του αρέσουν, τον έχω στο μπαλκόνι χωρίς να τον χτυπάει ο ήλιος όμως.. έχει πολύ ωραία μελωδία το σφύριγμα του :) άντε με το καλό!
 
Σε ευχαριστω πολυ μόλις τα παρω θα βάλω φωτό. Θα χρειαστεί σίγουρα τις συμβουλές σου :)
 
Back
Top