Ασθένειες Το καναρίνι μου σταμάτησε να κελαηδάει εδώ και κάνα 20ήμερο

manitoba η νεα τροφη οπως προτεινατε.. Πηρα και αυγοτροφη αλλα δεν την βαζω..
σε κλειστο χωρο η τροφη σωστα;
Ναι. Να την βάζεις σε μπολ κλειστό και μετά μέσα σε ντουλάπι.
 
καλημερα σε ολους
επειδη δεν ειδαμε καποια σημαντικη βελτιωση 1 βδομαδα αφου τον ειδε ειπαμε να την παρουμε τηλ
ειναι ακομα φουσκωμενος και εχει ακομα ασταθεια δηλ δεν μπορει να γυρισει για να παει στο αλλο κλαδακι
επισης πεταει μονος του πανω στα καγκελα
μας ειπε να τον παμε απο κει να τον δει αλλιως aviomycine 7 σταγονες σε 100ml και metacam μια σταγονα σε ελαχιστη αυγοτροφη
προτιμησαμε να της τον παμε.. Να αναφερω επισης οτι πριν μια βδομαδα στις κουτσουλιες βρηκε λιγους μυκητες και τπτ αλλο.. Τωρα μας ειπε επειδη ειναι μικρο δυσκολα γινονται διαγνωστικα..η ηλικια του περιπου 8-8.5 χρονων
απλα εχω ανησυχησει καθως με αλλες κριτικες με περιπου ιδια συμπτωματα δεν επεζησαν αλλα ειδα και περιεργα σχολια για την Κυρια Δουκακη.. Οσον αφορα εμας τον εχει σωσει ηδη 1 φορα πριν κανα 2 χρονια
ας ελπισουμε στο καλυτερο
 
Καλημέρα! Εάν γίνεται κλείσε ραντεβού σε άλλον γιατρό και πήγαινε όσο πιο σύντομα μπορείς. Ειναι κρίμα, είναι πολύ ψυχοφθόρο να βλέπεις έτσι το καναρινάκι σου..
 
μολις μιλησα μαζι της.. Δυσκολα τα πραγματα.. Εχει χασει 2 γρ.. Δεν τρωει και τον ταιζουν.. Θα τον κρατησουν και σημερα.. Οι κουτσουλιες δεν δειχνουν κατι.. Μπορει να ειναι πολλα.. Νεφρικη ανεπαρκεια.. Καρκινος.. Ειναι κ μεγαλος.. Δεν ξερω.. Ισως δεν αντεξει.. Δυστυχως
 
Λυπάμαι ειλικρινά, εύχομαι όλα να γίνουν όπως πρίν. Δηλαδη τι σας είπε; Ότι μπορεί να είναι πολλά και ο, τιδηποτε; Δεν έχει κάνει διάγνωση; Μόνο για μύκητες σας είπε;
 
το ξερω.. Αλλα ηταν μπαμ η κατασταση..σταματησε με τη μια να κελαηδαει.. Εχασε 2 γρ σε μια βδομαδα.. Δεν μπορει να φαει.. Και τον ταιζει στο στομα η γιατρος.. Εμεις δεν μπορουμε.. Δυστυχως.. Ποτε δεν περιμενα οτι μια τοσο μικρη ψυχουλα θα μας εκανε να στεναχωριομαστε
 
Σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι.. Και να φανταστείς όλοι με δούλευαν για τη στεναχώρια που είχα και για το τρέξιμο που έκανα για την κοπέλα μου. Τωρα έχω πέσει με τα μούτρα στον άλλο τον κανίβαλο, δεν δουλεύω κιόλας και όλη την ώρα του μιλάω, είναι η παρεούλα μου.
 
Σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι.. Και να φανταστείς όλοι με δούλευαν για τη στεναχώρια που είχα και για το τρέξιμο που έκανα για την κοπέλα μου. Τωρα έχω πέσει με τα μούτρα στον άλλο τον κανίβαλο, δεν δουλεύω κιόλας και όλη την ώρα του μιλάω, είναι η παρεούλα μου.
ηδη τα πρωτα κλαμματα εχουν φυγει.. Τι να λεμε.. Ειδικα οταν δεν μπορεις να βοηθησεις.. Απλα μεγαλωσε.. Δεν θελουμε να ταλαιπωρειται και να ποναει..
 
το διαβασα πριν λιγο.. Εξαρταται απο πολλα..
απλα δν καταλαβαινω πως γερνανε.. Εννοω σταματανε να κελαηδανε;βγαζουν ασθενεια;
ο δικος μας λογικα λογω ηλικιας δεν ειναι καλα
[automerge]1584558402[/automerge]
Από τη γιατρό..
 

Συνημμένα

  • IMG-ef650956e78fe40770e885f92f4b6939-V.webp
    IMG-ef650956e78fe40770e885f92f4b6939-V.webp
    58,2 KB · Προβολές: 17
απλα δν καταλαβαινω πως γερνανε.. Εννοω σταματανε να κελαηδανε;βγαζουν ασθενεια;

Οτι συμβαινει και στους ανθρωπους αλλα και σε ολα τα υπολοιπα ζωα Νικολα.
Δεν ειναι τοσο δραστηρια πια, ειναι πιο ευαλωτα σε ασθενειες κτλ...
 
αυτο μ κανει εντυπωση γιατι ηταν μια χαρα.. Πραγματικα.. Τον τελευταιο ενα μηνα ειναι που επεσε τελειως..σε μια μερα αλλαξε.. Δν ερχοταν κοντα.. Δεν κελαηδουσε.. Και μετα ασταθεια.. Δεν ετρωγε.. Κ πεταγοταν στα καγκελα..
 
Ναι φαινεται...

Σε περιπτωση που αλλαξεις γνωμη και θελησεις στο μελλον ενα καναρινακι, πολυ ευχαριστως να σου δωσω ενα απο τα φετινα, πρωτα ο Θεος, που θα βγαλω.
Εχουν ξεκινησει να ερχονται

90298089_1247898375416678_4992898274714189824_n.webp
 
σε ευχαριστω πολυ φιλε.. Αλλα δυσκολα θα αναπληρωσει το κενο του καποιο αλλο. Γερα και δυνατα να σου ειναι ολα..
η οικογενεια μου δεθηκε με αυτον τον τυπο.. Και ειναι κριμα που παρολο κανουμε οσα μπορουμε για να τον σωσουμε.. Μαλλον ηταν ως εδω.. Το κριμα στο ειπα και πιο πανω.. Τον προσεχαμε παρα πολυ..
 
Back
Top