Ασθένειες Το κοκατίλ μου διαγνώστηκε με ψιττάκωση

Εφερα σπιτι την παπαγαλινα,εκανα απολυμανση το κλουβι και ολα τα εξαρτηματα με φαρμακευτικο ντετολ,σαπουνιςα και ξεπλυνα με ζεστο νερο!!! Ο θεος βοηθος!!! Παμε στα βασικα τωρα....
Την πηρα σε πααααρα πολυ καλη κατασταση δεν πιστευα στα ματια μου! Περα οτι μου την παρεδωσαν πεντακαθαρη! Παραμενουμε στην ηπατικη ανεπαρκεια συμπτωματολογικα και παλι και μου εδωσε γαιδουραγκαθο να ριχνω μια πρεζα στο φαγητο της! Την αγαπημενη μας Γκρευ την ειδα για μισο λεπτο γιατι ειχε χειρουργειο οποτε οδηγιες απο την βοηθο/νοσηλευτρια ! Την ερχομενη Δευτερα παμε για την επομενη ενεση και βλεποντας και κανοντας!!! Παντρευτηκαμε την ηπατικη ανεπαρκεια και απλα την συντηρουμε οσο μπορουμε και οσο παει!!! Δεν μπορει να ξερει τον χρονο υποτροπης γιατι δεν ξερει ακριβως την βλαβη του συκωτιου και τι ιστος εχει καταστραφει και δυστυχως δεν υπαρχει και εξεταση να μας το δειξει! Θα την παρακολουθουν ομως αφου θα πηγαινει και καθε βδομαδα για τις ενεσεις ! Αυτα τα νεα της παπαγαλινας-chicca
[automerge]1683044004[/automerge]
Απο ποτε το γαιδουραγκαθο ειναι για την ηπατικη ανεπαρκεια ρωταω την κοπελα! Μα για την ηπατικη ανεπαρκεια ειμαι μπυ απαντα!!! Μαλλον στα πτηνα η ηπατικη ανεπαρκεια ειναι αλλο πραγμα! 🙄
[automerge]1683044338[/automerge]
@ianos σε υπερευχαριστω για τον χρονο σου και την βοηθεια σου! Θα κανω αλλη μια απολυμανση το ΣΚ
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απο ποτε το γαιδουραγκαθο ειναι για την ηπατικη ανεπαρκεια
Καλησπερα. Υπατοπροστατευτικη δραση εχει κυριως αλλα και δινεται μετα απο εντονες φαρμακευτικες αγωγες αλλα και εντατικη καταναλωση χρωστικων γιατι βοηθα στην ανακαμψη του συκωτιου απο οσο εχω διαβασει αλλα ακουσει και εδω



https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9104408/ (εχει και ευρυτερο target group)

Kαι μολις εφτιαξα για πρωτη φορα φετος φυτρα (ασχετο με το θεμα sorry) :-)
Περαστικα του.
 
@Mariannatsak σας έβγαλε θετικό σε κάτι άλλο , δώσατε μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας περιγραφή των περιττωμάτων? , Αν ναι πέρα από την σύσταση, τι χρώμα είχαν ?
 
@ntina88 θα πάρω θέσει και θα πω η μέθοδος pcr είναι η καλύτερη μέσο αυτής η εγκληματολογία και η επιστήμονες υγείας μπόρεσαν να βρουν πολλά βασικά στοιχεία, είναι απαράδεκτο που σας είπαν κάτι τέτοιο , Μιλάω σαν άτομο που σπουδάζει νοσηλευτική, το pcr είναι ότι καλύτερο έχει ανακαλύψει ο άνθρωπος , δεύτερη γνώμη πήρατε από κάποιον άλλο γιατρό ?
[automerge]1683053053[/automerge]
@φιλομαθης ναι το διάβασα , ευχαριστώ πολύ
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: MARY58
Back
Top