Φροντίδα Φωτισμός εκτροφείου

Μερικές προτάσεις σχετικά με την χρήση των 12/24 V LED μπάρες με FRAN-PET KT2000 / E - Ψηφιακή 2002 - Lux 2 προγραμματιστές:

α) Κατάργηση του νέον, βάλτε σε κάθε κλουβί τις LED μπάρες που προτείνονται από FRAN-PET. Συνδέστε τους σε παροχή 12/24 V και τοποθετήστε το μέσα στο βύσμα τροφοδοσίας νέον του προγραμματιστή. Με τον τρόπο αυτό, το βύσμα λάμπα θα κάνει την αυγή και το ηλιοβασίλεμα φάσεις, ενώ όταν neons ενεργοποιήσετε LED μπάρες ενεργοποιούνται.

β) Αν έχετε μόνο μερικά κλουβιά σε σκοτεινά ή λίγο φωτίζεται γωνίες, η πρότασή μας είναι να θέσει τις 12/24 V LED μπάρες μόνο σε αυτά. Συνδέστε τον προμηθευτή στο βύσμα νέον μαζί με τις άλλες neons

γ) Αγοράστε το V KT-LED προγραμματιστή 12/24. Με αυτόν τον τρόπο μπορείτε να πάρετε λάμπες νέον και έξω και φάσεις αυγή / δύση του ηλίου / σελήνης αποτελέσματος θα γίνει από μόνο μπαρ. Κατά τη διάρκεια της ημέρας το φωτοκύτταρο θα συνεχίσει να εργάζεται ως συνήθως.

Σημαντικό: από τον προγραμματιστή KT-LED είναι δυνατό να χρησιμοποιήσετε το επιθυμούσε το ποσοστό της ηλεκτρικής ενέργειας που εκδίδεται από LED μπάρες. Για παράδειγμα: στην αρχή της χρήσης μελαγχολία προετοιμασία του φωτός είναι σημαντικό? στο χρόνο ανάπαυσης / πτερόρροιας, η χρήση του φωτός είναι αχνό ακριβώς όπως συμβαίνει στη φύση.

Led bars

[x]
 
Άργησα λίγο, αλλά μόνο αυτές τις μέρες υπήρχε κίνηση προετοιμασίας των κλωβών για την αναπαραγωγή του 2015.
Έτσι λοιπόν σε συνέχεια της συζήτησης σας παραθέτω φωτογραφίες με τοποθετημένους τους ανταγαυστήρες ή καλύτερα τα φύλλα σκέδασης στα φωτιστικά του εκτροφείου.
Ασφαλώς είχα και τη σχετική και απαραίτητη βοήθεια από τον @τριανταφυλος...

Breeding season 2015 008.webp
 
Τελικά κατέληξε κάπου η συζήτηση για το ποια λάμπα/συσκευή είναι η σωστότερη για χώρο εκτροφείου; Τι θα συστήναμε σε κάποιον; Μενδιαφέρει και μένα το θέμα...
 
Τελικά κατέληξε κάπου η συζήτηση για το ποια λάμπα/συσκευή είναι η σωστότερη για χώρο εκτροφείου; Τι θα συστήναμε σε κάποιον; Μενδιαφέρει και μένα το θέμα...
Νίκο νομίζω πως ο λόγος της κάθε συζήτησης είναι η ενημέρωση, οι γνώσεις και η κατάθεση των ατομικών προτάσεων.
Κάθε αναγνώστης που ενδιαφέρεται σχετικά με το κάθε θέμα, μπορεί διαβάζοντας να καταλήξει στα δικά του συμπεράσματα και στη δική του προσωπική επιλογή.
Το ίδιο πρέπει να κάνεις κι εσύ. Άλλωστε απ' όσο γνωρίζω κανείς μας δεν "ειδικός" στο συγκεκριμένο θέμα.
Καλή επιλογή λοιπόν...
 
γιαννη αντανακλαστηρες φωτος βρισκεις παντου σε ολα τα μαγαζια με ενυδρεια σε πολλα μεγεθη και δεν στοιχιζουν πολυ
 
γιαννη μετα απο διαβαζμα εδω στο petbirs περι φωτισμου θα ηθελα να σου πω οτι υπαρχει ενα ακομα ειδος λαμπτυρων η pl ειναι πολυ καλυτερες απο τις απλες λαμπερ φθωριου και βγαζουν καλυτερω φως επειδη δεν εχω την δυνατοτητα να εχω internet σπιτι λογω οικονομικων για να μπορεσω να σου δωσο πιο πολλες πληρωφοριες τωρα ειμαι στην εργασια μου και ετσι μπορω να σας γραψω ριξε μια ματια και μπορει να σε βοηθησα σε κατι ευχαριστω :)
 
Back
Top