Γενικά Χάθηκε ο Γιούτζι

Είναι φοβερό αυτό που έπαθες. Το εχω πάθει κ εγώ αλλά με το σκύλο μου, μου το πήραν από την αυλή 2 μηνών κουταβάκι τσοου-τσοου, και τον βρήκα όταν η ‘κυρία’ που τον πήρε έκανε το λάθος να πάει σε κτηνιατρείο. το κουτάβι είχε τσιπακι στο αυτί κ ο γιατρός με κάλεσε στο τηλ. Πολυ τύχη λέμε. Το είχα ξεγράψει κ τελικά όλα καλά. Ελπίζω κ για σένα να σταθείς το ίδιο τυχερή.

Αυτό δεν είναι τύχη, ούτε σύμπτωση. Είναι αποτέλεσμα της ευθύνης σου απέναντι στο ζώο (τοποθέτηση microchip) και η νόμιμη-"πολιτισμένη"- χωρίς αμφισβητήσεις διευθέτηση ενός ζητήματος
 
Γεια σας, επιδη μολις τωρα διαβασα αυτο το θεμα, πραγματικα εχω νευριασει, τι ανθρωποι ειναι αυτοι που υπαρχουνε στον κοσμο ρε, ελεος,Ιωαννα μου εχεις κανα νεο;Θες σε κατι βοηθεια;
 
Αυτό δεν είναι τύχη, ούτε σύμπτωση. Είναι αποτέλεσμα της ευθύνης σου απέναντι στο ζώο (τοποθέτηση microchip) και η νόμιμη-"πολιτισμένη"- χωρίς αμφισβητήσεις διευθέτηση ενός ζητήματος



Αμφισβητηση υπαρχει και σε μεγαλο ποσοστο θα ελεγα(με δικες μου προσωπικες μετρησεις)

Για μενα ειναι ενα θεμα που εχει πολυ συζητηση και πιστευω οτι εν μερη ηταν τυχη και συμπτωση!

Ηταν τυχη που ο συγκεκριμενος κτηνιατρος ειχε συσκευη εντοπισης και συμπτωση που η "κυρια" πηγε σε αυτον τον γιατρο το σκυλι!

Επισης εχει σημειωθει και πραγματικο γεγονος απο το φιλοζωικο σωματειο Ελευσινας αν θυμαμαι καλα, οπου βρεθηκε εγκαταλελειμενος σκυλος με microchip, εντοπιστηκε ο ιδιοκτητης, ο ιδιοκτητης εδειξε αδιαφορια και το αποτελεσμα ηταν ο σκυλος να παραμεινει χωρις οικογενεια και ατιμωρητος ο ιδιοκτητης(νομιζω πληρωσε ενα χρηματικο ποσο απλα😱)
 
Τιποτα νεο με τον Γιουτζακο.
Εχω την εντυπωση πως δεν υπαρχει πλεον στο σπιτι του το πουλι η δεν το βγαζει εξω. Καποιες φορες βγαζει καποιον στο μπαλκονι αλλα δεν ειναι ο δικος μου.
Τωρα οσων αφορα το οτι μπορει και να τα διαβαζει εδω, μακαρι να το κανει,ισως ετσι καταλαβει τι ανθρωπος ειναι...
Το θεμα ειναι οτι ο Γιουτζακος μου ειναι σε ξενα χερια πανω απο μηνα.
 
ε ρε ενα βρωμοξυλο που θελει αυτος, δε ειναι ανθρωπος, σκουλικι ειναι.
 
Ειναι και του φαινεται...
Με την πρωτη ματια φαινεται τι ανθρωπος ειναι.
 
τι να σου πω,ρωτησα και τον αδελφο μου οταν διαβασα το θεμα σου, ο οπιος ειναι αστυνομικος και ειπε οτι αν εχει βγαλει το δαχτυλιδι πολυ δυσκολο τοτε, κ ρε γαμωτο που να το πηγε το πουλι; Εκανες μηπως καμια ποσπαθεια να πας απο εκει κτλπ?η το μαγαζι;
 
Εχει χαρακτηριστικα σημαδια που δεν φευγουν απο πανω του και εχω και τις φωτογραφιες να τα πιστοποιησω. Επισης εχει ιδιαιτερο χρωμα, δεν ειναι ενα συγκεκριμενο!
 
τοτε ισως κατι να γινει, μου εχει τυχει κ μενα παλοτερα να μου βουτηξουνε κατικοιδιο ζωο, οχι παπαγαλο, αλλα εδρασα αλλιως και το πηρα τελικα, αλλα αυτη ειναι αλλη περιπτωση.
 
Ναι αλλα πρεπει να βρεθει ο μικρος, να τον ακουσω, να τον δω, κατι!
 
καλημερα

παιδια τη εγινε ειχαμε καποιο νεο ή οχι εχουν περασει αρκετες μερες απο την τελεταια ενημερωση 🙄...
 
Οχι τιποτα απολυτως!
Εγω απο το καραβι βγαινω αυριο οποτε θα ξεκινησω και εγω παρακολουθηση..
 
Καλη επιτυχια Ιωαννα! Ειληκρινα με στεναχωρησε το ολο θεμα, γιατι θυμαμαι που κατα τον Ιουνιο-Ιουλιο, ειχες κανει μεγαλη προσπαθεια και ειχες καταφερει πολυ καλα να εκπαιδευσεις τον Γιουτζακο σου!
 
Τα καταφερα ναι αλλα τι κερδισα;
Να μου τον εχει τωρα αλλος και να μην μου τον δινει...
 
δεν εχει να κανει, εσυ πηρες πολλα απο αυτον και αυτος απο σενα, αγαπη Ιωαννα μου :) :) do you know what is l o v e ;
 
Λυπαμαι πολυ για τον παπαγαλο σου. Ξερω πως νοιωθεις γιατι κι εγω ειχα χασει το μπατζι μου. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΕΙΣ.
 
Λυπαμαι πολυ για τον παπαγαλο σου. Ξερω πως νοιωθεις γιατι κι εγω ειχα χασει το μπατζι μου. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΕΙΣ.
τον εχει βρει αλλα δεν της το δινουν

*15 σελιδες εχει το θεμα.
 
Ισως αυτο ειναι και το πιο ασχημο της υποθεσης, να ξερω που ειναι και να μην μπορω να τον εχω.
Ειναι και η αβεβαιοτητα, τον εχει ακομα;τον εχει δωσει;τον εχει αφησει να φυγει;
 
μην αγχωνεσαι,θα παμε μαζι οπως σου ειπα να ψαξουμε
 
εγω αν ημουν 100% σιγουρα οταν λεμε σιγουρος το εννοουμε κιολας χωρις 1% αμφιβολιας, θα εκανα αυτο που σου ειπα παραπανω Ιωαννα.. Αντε μετα να σου κανει κατι... σαν να λεμε αντε να αποδειξει οτι δεν εισαι ελεφαντας...
 
Back
Top