Γενικά Χάθηκε ο Γιούτζι

Ρε παιδια αυτος αν εχει αποφασισει να κρατησει τον παπαγαλο μπορει να κοψει το δαχτυλιδι κ να μην μπορεις μετα να αποδειξεις τιποτα, νομιζω πως πρεπει να βιαστεις Ιωαννα!
 
Παιδια η καλητερη λυση ειναι ενας καλος δικηγορος.Αυτος θα συμβουλεψει πως να κινηθεις χωρις να μπορει να σου κανει τιποτα η να τον προκαλεσεις. Μπορεις πολυ απλα να ζητησεις μια συμβουλη. Περαν αυτου εγω πιστευω πως αν δεν κανεις κατι γρηγορο και δραστικο θα το χασεις το πουλι. ΤΤωρα βεβαια μπορει να πω και βλακεια αλλα πιστευω πως αν αποτανθεις σε δικηγορο θα μπορεσεις να μπεις στο σπιτι του και να δεις αν σου ανηκει το πουλι. Εγω βεβαια στην δικη σου θεση θα του εριχνα πολυ ξυλο αλλα και αυτο δεν ειναι λυση. Παντως να ξερεις πως μπορεις να φτασεις μεχρι και να ζητησεις βοηθεια απο εισαγκελεα αν θελεις.
 
Δεν γνωρίζω πως θα το χειριστείτε …Ίσως μια λύση είναι να του μιλήσει καθαρά ο πατέρας σου (αφού τον ξέρει). Να του πει ότι αυτό το πουλί έχει δεθεί μαζί σου. Ότι δεν είσαι πολύ καλά από τον καιρό που το έχασες και πως πιστεύεις ότι το εχει.
Να του πει πως αν ήταν αυτός στην θέση σου δεν θα ήθελε να το επιστρέψουν;
Ότι προτίθεστε να δώσετε αμοιβή (αν προτίθεστε)και πως δεν έχει μεγάλη εμπορική άξια όσο συναισθηματική.
Πως δεν θα σταματήσεις να πιστεύεις ότι δεν το έχει αυτός αν δεν σε βάλει στο σπίτι του να δεις τους παπαγάλους….
Δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι αυτό θα έκανα εγώ…………………..
 
Υπαρχει και πισω μπακλονι οπου βγαζει τα πουλια. Η μητερα μου συνεχιζει να περναει για να τσεκαρει αλλα η αληθεια ειναι πως απο τοτε δεν τον εχει εμφανισει ξανα.
Ο πατερας μου θα παει στο μαγαζι του με την πρωτη ευκαιρια!
Τωρα το μοναδικο που μπορω να κανω,θα ρωτησω βεβαια πρωτα, ειναι να παω παλι στην αστυνομια.
 
Ιωάννα μου η άμεση αντίδρασή σου αυτή τη στιγμή, είναι να πας στην αστυνομία και να κάνεις δήλωση απώλειας του συγκεκριμένου πουλιού με τα στοιχεία του πλέον, ώστε να είσαι νομικά καλυμμένη. Από κει και μετά, μπορείς να ζητήσεις συνοδεία αστυνομικού για να επισκεφτείς το σπίτι του (μόνο ο αστυνομικός έχει δικαίωμα να ζητήσει είσοδο) και αν αρνηθούν από την αστυνομία να σε συνοδέψουν, να πας στον εισαγγελέα υπηρεσίας. Πρέπει όμως αυτά να γίνουν χωρίς άλλη καθυστέρηση και με αυτή τη σειρά. Εύχομαι και πάλι τα καλύτερα!
 
Σας ευχαριστω πολυ...
Με την πρωτη ευκαιρια θα παω στην αστυνομια. Για την ωρα μου ειναι δυσκολο.
 
ιωαννα δεν νομιζω να το χει εκει πλεον το πουλι.
πιστευω θα το μετακινησε -ισως προσωρινα ισως μονιμα-
ειτε θα το χαρισε η δανεισε καπου αλλου.
προσεχε ομως
γιατι αν η αστυνομια καταφερει κ μπει στο σπιτι του κ δεν βρειτε τπτ ισως σε επομενη αναζητηση δεν θ ασχοληθουν😎
προσπαθησε να μαθεις -αν γινεται βεβαια- σε τι εναλλακτικα σημεια θα μπορουσε να βρισκεται [να τον εχει στειλει δλδ για να μην τον βρειτε🙄]
(αν εχει εξοχικο πχ,ισως αδελφο, ξαδελφο, φιλο, που εχει πουλια κλπ)
 
παιδιά, πρέπει να μαζευτεί όλο το forum κάτω από την πολυκατοικία και να το ζητήσει!
Η ισχύς εν τη ενώσει!
 
Ναι ολα αυτα τα κοιταζουμε καθως επισης θα γινει παρακολουθηση και στο πισω του μπαλκονι,υπαρχει προσβαση.
Απλα πρεπει να προσεχουμε μηπως και μας παρουνε χαμπαρι.
Παντως για να πω την πικρη μου αληθεια το πιστευω και εγω πως μαλλον τον εχει εξαφανισει απο το σπιτι... ☹



παιδιά, πρέπει να μαζευτεί όλο το forum κάτω από την πολυκατοικία και να το ζητήσει!
Η ισχύς εν τη ενώσει!
Μακαρι να καταφερναμε κατι ακομα και ετσι αλλα μπα...
Σας ευχαριστω παρα πολυ ολους για το ενδιαφερον σας.
 
παιδιά, πρέπει να μαζευτεί όλο το forum κάτω από την πολυκατοικία και να το ζητήσει!
Η ισχύς εν τη ενώσει!
κ γω, αυτο πιστευω οτι του χρειαζοταν🙄!
αλλα να ειχε γινει εγκαιρως.😕εκεινη τη μερα- την 1η!
εκτος του οτι δεν ειναι απολυτα σιγουρο οτι ειχε κ τοτε ακομα
το πουλι,
τωρα... Ετσι που ειναι μαλλον απιθανο να το χει ακομα... Μονο ρεζιλι θα γινουν οσοι πανε απο κατω...☹
 
Ημασταν απολυτως σιγουροι οτι ηταν εκεινος Ευακι!
Απλα και εγω ημουν στο καραβι και δε μπορουσα να κανω κατι αλλο.
 
καλη η σιγουρια Ιωαννα μου αλλα ειχες μονο ενδειξεις :)
σαφεις μεν για σενα, αλλα πανω στον πανικο κ στον πονο του κανείς μπορει να ακουσει κ κατι που θα'θελε να ακουσει.
σε καμια περιπτωση δεν λεω οτι δεν καταλαβαινετε τι βλεπετε κ τι ακουτε, γενικα το αναφερω.
ολες οι ενδειξεις ηταν εις βαρος του απ οσα μου χεις πει οταν μιλησαμε κ απ οσα ειδα που εγραψες
αλλα θελει κ καποιες αποδειξεις η ιστορια 😕
 
Ευα, ακομα και εγω η ιδια αναγνωρισα την φωνη οταν εβαλε τις φωνες.
Τελος παντων, ας ελπισω πως θα τα καταφερει ο πατερας μου... Τι να πω.
 
ιωαννα κουραγιο θα βρεθει τι αλλο να πουμε... Οσο ημερο κ αν ηταν κατι τον τρομαξε βγηκε εξω εχασε τον προσανατολισμο του κ χαθηκε. Κανε οτι ειπαν κ τα παιδια... Βγαλε το κλουβι του εξω. Ευχομαι ολοψυχα να βρεθει...
 
ιωαννα κουραγιο θα βρεθει τι αλλο να πουμε... Οσο ημερο κ αν ηταν κατι τον τρομαξε βγηκε εξω εχασε τον προσανατολισμο του κ χαθηκε. Κανε οτι ειπαν κ τα παιδια... Βγαλε το κλουβι του εξω. Ευχομαι ολοψυχα να βρεθει...

To κλουβι γιατι να το βγαλει εξω; 😕 Μηπως ερθει αυτος που το εχει πιασει και το επιστρεψει και στο κλουβι του;:D Αφου γραφει οτι ξερει ποιος το εχει. 13 σελιδες εχει το θεμα...
 
Λοιπον κακα τα ψεματα, δεν ειμαστε και ολοι αγιοι, επειδη ζουμε σε ενα κοσμο γεματο απο σαπιες καταστασεις εγω θα εκανα το εξης πατόμενος στην φραση που ειπες (Θα εκανα τα παντα) θα επαιρνα 2 μπρατσωμενους φιλους μου, θα την εστυνα πισω απο την πορτα και με το που ακουγα το πουλι θα χτυπουσα κουδουνι, θα εφευγα απο το κεντρο της πορτας ωστε να μην με δει στο ματακι και δεν μου ανοιξει... με το που θα ανοιγε την πορτα κατευθειαν θα εμπαινα μεσα, παντος θα επικρατουσε πολυ φοβος με τα... Δυο παλικαρια... εγω ετσι θα το εκανα.
Εν το μεταξυ γραφετε ολοι μα ολοι! Σχεδιαζετε τι να κανετε και πως, θα σας πω το πιο απλο, οπως εμεις εχουμε ενα παπαγαλο και εχουμε αυτο το φορουμ, για φανταστειτε ο τυπος να μας παρακολουθει μεσα απο δω! Καθολου απιθανο μπορει να του εχουμε μιλησει κιολας.. Οτιδηποτε καλη ιδεα να της το πειτε με προσωπικο μνμ.
 
Λοιπον κακα τα ψεματα, δεν ειμαστε και ολοι αγιοι, επειδη ζουμε σε ενα κοσμο γεματο απο σαπιες καταστασεις εγω θα εκανα το εξης πατόμενος στην φραση που ειπες (Θα εκανα τα παντα) θα επαιρνα 2 μπρατσωμενους φιλους μου, θα την εστυνα πισω απο την πορτα και με το που ακουγα το πουλι θα χτυπουσα κουδουνι, θα εφευγα απο το κεντρο της πορτας ωστε να μην με δει στο ματακι και δεν μου ανοιξει... με το που θα ανοιγε την πορτα κατευθειαν θα εμπαινα μεσα, παντος θα επικρατουσε πολυ φοβος με τα... Δυο παλικαρια... εγω ετσι θα το εκανα.
Εν το μεταξυ γραφετε ολοι μα ολοι! Σχεδιαζετε τι να κανετε και πως, θα σας πω το πιο απλο, οπως εμεις εχουμε ενα παπαγαλο και εχουμε αυτο το φορουμ, για φανταστειτε ο τυπος να μας παρακολουθει μεσα απο δω! Καθολου απιθανο μπορει να του εχουμε μιλησει κιολας.. Οτιδηποτε καλη ιδεα να της το πειτε με προσωπικο μνμ.

Σωτηρη αν διαβαζει ολα αυτα που γραφοντε εδω μεσα θα τον ειχε επιστρεψει...
 
ισα ισα αν τα διαβασε θα τον ειχε εξαφανισει... Και δεν θα φοβοταν απολυτως τιποτα. Σιγα μην βρει αισθηματα και καταλαβει οτι η κοπελα τον αγαπουσε... μερικος κοσμος ειναι απλα κακος και ακαρδος καταλαβετε το!
φιλικοτατα Δημητρη μου.
 
Ιωαννα μολις ειδα το μηνυμα σου και στεναχωρηθηκα πολυ! Να ξερεις που ειναι ο παπαγαλος σου και να μην μπορεις να τον παρεις; Κριμα ρε Ιωαννα! Τι απαισιοι ανθρωποι που υπαρχουν! Σου ευχομαι να καταφερεις να τον παρεις πισω και καλη δυναμη! Θα πρεπει να αισθανεσαι πολυ ασχημα και ειναι φυσιολογικο! Συνεχισε την προσπαθεια, παρ τον με το καλο και αν δεις οτι επιμενει κανε αναγκαστικα κατι με την αστυνομια! Ποσο θα τον αφησεις σε αυτους; Δεν φοβασαι μην τον πουλησουν η τον πανε αλλου; Καλη επιτυχια!
 
Είναι φοβερό αυτό που έπαθες. Το εχω πάθει κ εγώ αλλά με το σκύλο μου, μου το πήραν από την αυλή 2 μηνών κουταβάκι τσοου-τσοου, και τον βρήκα όταν η ‘κυρία’ που τον πήρε έκανε το λάθος να πάει σε κτηνιατρείο. το κουτάβι είχε τσιπακι στο αυτί κ ο γιατρός με κάλεσε στο τηλ. Πολυ τύχη λέμε. Το είχα ξεγράψει κ τελικά όλα καλά. Ελπίζω κ για σένα να σταθείς το ίδιο τυχερή.
 
Back
Top